GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy5 powodów, dla których warto wyznaczać sobie cele
MENU

5 powodów, dla których warto wyznaczać sobie cele


Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
31Oct

Każdy z nas dąży do sukcesu w dziedzinie zawodowej, rodzinnej czy finansowej. Często słyszymy o metodzie wyznaczania sobie celów. Jednak czy jesteśmy naprawdę świadomi, dlaczego warto wyznaczać sobie cele? Zapraszamy do zapoznania się z 5 powodami, dla których warto wyznaczać sobie cele.

 

Powód 1. Masz większe szanse na sukces

Osoby, które obierają sobie cel mają większą szanse osiągnięcia sukcesu. Wyznaczając sobie cel, wiedzą do czego dążą i automatycznie pod swoje dążenia układają plan dnia czy korzystają z możliwości, które się pojawiają. Udowadnia to badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harward, gdzie studenci, którzy zaczynając studia wyznaczyli sobie plan i cel swojej przyszłej kariery zawodowej, osiągali 10 krotnie większy sukces niż ich koledzy. 

 

Powód 2. Jesteś bardziej zmotywowany

Wyznaczają sobie cel do osiągnięcia, który jest trudny ale mimo wszystko realny, masz większą motywacje do działania. Nie działasz wtedy metodą prób i błędów, która jest demotywująca, ale metodą obraną już na samym początku swojej drogi. Widzisz swój cel bardziej materialnie, co zdecydowanie pomaga ci uwierzyć w jego osiągniecie, a każdy krok bliżej mety jest dla ciebie motorem do dalszej pracy. 

 

Powód 3. Wiesz, w którym kierunku iść

Podobnie jak w poprzednim punkcie, mając obrany cel wyznaczasz sobie drogę, którą będziesz zmierzał do jego osiągnięcia. Będziesz wiedział, z których szans i możliwości skorzystać, gdyż będą cię one przybliżać mety, a które są tylko zbędnym dystraktorem. Posiadając cel masz większą świadomość swoich wyborów i decyzji jakie podejmujesz. 

 

Powód 4. Osiągniesz sukces szybciej niż inni

Mając konkretnie wyznaczony cel, osiągniesz go szybciej niż gdybyś ciągle go poszukiwał. Dzieje się tak, dlatego, że nie wchodzisz wtedy w sytuacje, które prowadzą do pewnej porażki. Działasz celowo, wiesz co masz robić i z jakich swoich możliwości korzystać, co zdecydowanie sprawia, że twoja praca jest bardziej efektywna. Oczywiście, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy, ale w tym wypadku będzie ich zdecydowanie mniej niż jakbyś nie wyznaczył sobie celu, do którego dążysz. 

 

Powód 5.  Czujesz się spełniony

Tworząc plan czy wyznaczając cel działania przede wszystkim dążysz do jego urzeczywistnienia. Małymi krokami przesuwasz się szybciej lub wolniej w stronę mety, a tym samym w stronę spełnienia i satysfakcji ze swojego działania. Daje ci to pewnego rodzaju paliwo do realizacji twoich marzeń i sprawia ogromną radość gdy jesteś coraz bliżej ich osiągnięcia. To wszystko jest możliwe jedynie wtedy, kiedy wiesz do czego dążysz, gdy masz określony cel.

 

AUTOR: Monika Pikor

 

Jeżeli Twoim celem jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności informatycznych zapraszamy do Cognity na:

 

 

Licencja Creative Commons
5 powodów, dla których warto wyznaczać sobie cele by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl