GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Asertywność


Jak uniknąć blokady w postawie asertywnej?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
23Dec

Aby zrozumieć czy jest asertywność i nauczyć się zachowywać asertywnie ważne jest poznanie zasad, którymi rządzi się ta postawa – zapraszamy do lektury. 

Czytaj całość
Ćwicz asertywność z Cognity!
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
10Dec

Zapraszamy do praktyczne prezentacji dzięki której będzie mógł przecwiczyc swoją postawę asertywną oraz swoją pewnośćsiebie w życiu zawodowym i prywatnym. W przygotowanej przez ekspertów Cognity znajdziesz wiele praktycznych ćwiczeń, które możesz wyokonać samodzielnie w domu. Chcesz byś asertywny? Do dzieła! Ćwicz z Cognity!

Czytaj całość
Jak przyjmować krytykę?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kompetencje miękkie w pracy
9Dec

Przyjmowanie krytyki nie należy do umiejętności prostych. Nauka odpowiedniego odbierania negatywnych komentarzy na nasz temat opiera się przede wszystkim na świadomości samego siebie. Jest to długi proces, jednak istnieje kilka rad, które mogą nam w tym pomóc.

Czytaj całość
Emocje w postawie asertywnej
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Asertywność jest stanowczym wyrażaniem swoich uczuć i opinii wobec drugiej osoby. To umiejętność, w której emocje mogą zadecydować o rezultacie prowadzonych negocjacji czy osiągnięciu kompromisu. 

Czytaj całość
Asertywność, czyli sukces. Poznaj 4 powody dla których warto być asertywnym!
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Egoistyczna natura człowieka nie zwraca uwagi na dobro innych. Każdy pragnie osiągnąć jak największe korzyści dla siebie, zapominając o altruizmie. Jak zatem zadbać o swój interes, aby nie skrzywdzić innych?

Czytaj całość
Postawa asertywna, czyli pewność siebie w zasięgu ręki
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Dzięki niej wyrażamy własne zdanie, uczucia i upodobania. Stanowi niepodważalne prawo jednostki do wolności oraz własnych opinii i postaw. Pozwala mówić „tak” i „nie” bez poczucia winy czy usprawiedliwiania się. Asertywność – bo o niej mowa –dodaje pewności siebie i pozwala oprzeć się wielu naciskom ze strony otoczenia.

Czytaj całość
Asertywność - skutki i przyczyny braku postawy asertywnej
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
2Dec

Asertywność to umiejętność trudna i wymagająca pewności siebie. Osoby, którym jej brakuje, tracą poczucie własnej wartości i zdolność do wyrażania pragnień czy uczuć. Towarzyszy im nieustanne poczucie winy i często zamykają się w sobie. Brak postawy asertywnej skutecznie obniża motywację do działania i pracy.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl