GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Ciekawostka


Pobieranie danych ze strony internetowej
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA
18Jun

Wyciąganie danych ze stron internetowych może przydać się specjalistom HR, finansistom marketingowcom. Grupy można wymieniać w nieskończoność, dlatego warto zobaczyć przykład makra, które pozwoli na pobranie danych ze strony internetowej dot. kursu walut. 

Czytaj całość
Najważniejsze fakty o poczcie e-mail
Kategoria: Kurs Outlook
30Apr

Poczta elektroniczna, email to teraz jeden z najpopularniejszy system komunikowania się i przekazu danych. Chyba każdy, kto używa Internetu ma w zanadrzu swój adres email, który wykorzystuje do celów prywatnych i zawodowych. Przedstawimy kilka przydatnych faktów i ciekawostek związanych z pocztą elektroniczną, o których większość nie ma pojęcia.

Czytaj całość
Norma ISO 26000 jako wyznacznik odpowiedzialności społecznej
Kategoria: HR w praktyce
29Apr

Idea społecznej odpowiedzialności biznesu dotyczy troski o budowanie dobrobytu obecnych i przyszłych pokoleń z uwzględnieniem wyzwań jakie niesie z sobą rozwój cywilizacyjny. Istotnym momentem w tworzeniu tej strategii były prace  zespołu Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej ISO. Dzięki nim w 2010 r. opublikowano ISO 26000 Guidance on social responsibility –dokument określający społeczną odpowiedzialność przedsiębiorstw. 

Czytaj całość
Icebreaker jako technika szkoleniowa
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
25Mar

Szkolenia charakteryzują się duża różnorodnością stosowanych w nich metod i technik, które uzależnione są od uczestników wydarzenia oraz tematyki szkolenia. Wybór odpowiedniej techniki wpływa zarówno na przebieg, skuteczność jak i odbiór całego szkolenia. Icebreaker jest jednym z opracowanych specjalnych ćwiczeń szkoleniowych, które stają się coraz popularniejsze na każdego rodzaju szkoleniach.

Czytaj całość
Facebook at Work – biznesowa wersja Facebooka
Kategoria: HR w praktyce
14Mar

Firma Facebook wprowadza na rynek nową aplikację przeznaczoną dla środowiska biznesowego - Facebook at Work. Projekt obecnie jest na etapie testów i ma stanowić specjalną wersję najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. Usługa pozwala użytkownikom na korzystanie ze standardowych funkcji Facebook’a, lecz w bardziej zamkniętym charakterze. 

Czytaj całość
Sklep internetowy - biznes z pomysłem
Kategoria: Prawo e-commerce
3Mar

Obecnie jeżeli poszukujemy jakiegoś towaru, pierwsze nasze kroki kierujemy zazwyczaj do najbardziej znanej „galerii” na świecie – Internetu. Możemy w nim znaleźć wszystko od sprzętu AGD po wyroby handmade. Warto zauważyć, że Internet daje nie ograniczone możliwości nie tylko tym którzy kupują, ale także tym którzy sprzedają. Dziś sił w handlu elektronicznym może spróbować każdy – wystarczy wykonać 5 prostych kroków i zostać e-przedsiębiorcom. 

Czytaj całość
WORK-LIFE BALANCE. NOWY TREND CZY KONIECZNOŚĆ?
Kategoria: HR w praktyce
25Feb

W pracy spędzamy większość naszego życia. Przyjmujemy na siebie nowe obowiązki, realizujemy ambitne projekty, dobrze zarabiamy i zdobywamy kolejne szczeble kariery. Czasami zatracamy się w niej tak, że pomiędzy pracą a życiem prywatnym nie możemy postawić znak równości. Wtedy wszystko przestaje nas cieszyć. Brakuje nam motywacji, sensu życia, czujemy pustkę. Dzieje się tak, ponieważ za bardzo skupialiśmy się na jednym aspekcie naszego życia, przez co zabrakło nam równowagi niezbędnej do osiągnięcia życiowej satysfakcji.

Czytaj całość
Praca w chmurach - cloudcomputing
Kategoria: Analiza danych
16Feb

Z pewnością nie raz spotkaliście się z pojęciem „cloudcomputingu” czyli niczym innym jak praca w tzw. Chmurze. O plusach pracy w wirtualnych chmurach pisano już nie raz, nie zaprzeczalnie jest to jedne z lepszych rozwiązań, które proponuje nam dzisiejsza technika. Czym jednak jest i jak pracuje się w chmurze? 

Czytaj całość
Licz kalorie z Cognity
Kategoria: Kurs Excel
12Feb

Dziś świętujemy Tłusty Czwartek i na naszych stołach goszczą pączki, faworki i inne słodkie smakołyki. Mimo, że dziś zachwycamy się słodkościami jutro będziemy liczyć kalorię. Tym z Was, którzy chcą policzyć ile kalorii zjedli w Tłusty czwartek polecamy kalkulator BMI.

Czytaj całość
Kwadrant przepływu pieniędzy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
19Jan

Śmiało można założyć, że każdy, kto choć na chwilę zagłębił się w temat rozwoju osobistego zna postać Roberta Kiyosaki. Stworzył on teorię czterech typów osobowości uczestników rynku pracy.

Czytaj całość
Reguła wzajemności w biznesie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
14Jan

Nasze relacje z innymi ludźmi opierają się na psychologicznych zasadach, których każdy z nas świadomie lub nieświadomie przestrzega. Jedną z takich zasad jest reguła wzajemności, mówiąca o tym, że ludzie mają silną potrzebę odwdzięczać się innym za okazaną im dobroć. Ta reguła ma także swoje ogromne korzyści w relacjach biznesowych i zawodowych. 

Czytaj całość
Jak stać się dobrą marką? - czyli parę słów o personal branding
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
13Jan

Personal branding jest to inwestowanie w budowanie swojej reputacji oraz pozytywnego wizerunku wśród ludzi oraz narynku pracy. Jest to traktowanie osoby jako marki, o której wyobrażenie w oczach innych ludzi należy dbać i łączyć z jak najlepszymi skojarzeniami. Z reguły wykorzystywany do budowania wizerunku ludzi biznesu, polityków czy aktorów, ale w dzisiejszych czasach każdy może wykorzystywać techniki personal brandingu do budowania swojej marki. Jak to zrobić?

Czytaj całość
Jak najlepiej zapamiętywać i zacząć stosować wiedzę zdobytą na szkoleniu?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
22Dec

Przyswajając dużą ilość nowego materiału w krótkim czasie,jesteśmy narażeni na szybkie zapominanie nowych wiadomości. Jak więc sprawić, aby nowo nabyta wiedza pozostała z nami na dużej?

Czytaj całość
Myślenie lateralne
Kategoria: Analiza danych
19Dec

Myśleć lateralnie czyli jak? Zapraszamy do zapoznania się z podejściem nazywanym myśleniem w bok lub myśleniem równoległym.

Czytaj całość
Jak uczą się dorośli?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
18Dec

Postęp i innowacje są na stałe wpisane w XXI wiek.  Stale zmieniają się zasady orazdoskonali się technologia, dlatego istotne jest, żeby podążać za ewolucją rzeczywistości. Nieodzowne jest nieustanne rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy adaptacyjnej oraz wykorzystywaniu nabytych doświadczeń w praktyce. Systematyczne zdobywanie wiedzy nie powinno mieć uwarunkowań wiekowych, toteż „uczniem” można i należy pozostać przez całe życie, żeby nie pozostać w tyle w czasach współczesnego realizmu.

Czytaj całość
Stres w pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
10Dec

Stres w pracy to zjawisko coraz częściej spotykane wśród pracowników. Spowodowany jest najczęściej zbyt dużymi wymaganiami pracodawcy, większymi niż nasze możliwości, zbyt dużą ilością obowiązków oraz za krótkimi terminami wykonania danego zadania. Pojawia się też wtedy, kiedy nie wiemy dokładnie czego dotyczą nasze obowiązki lub atmosfera w biurze nie należy do zbyt przyjemnych. Męczymy się wtedy psychicznie, myślimy o pracy zbyt dużo, co sprawia, że praca nie kończy się w godzinie wyjścia z biura, ale jest z nami cały dzień. Jak poradzić sobie z tym wykańczającym nas uczuciem stresu w pracy?

Czytaj całość
Pomysł, który odmieni twoje życie
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Perfekcyjna Asystentka
26Nov

Trzeba umieć dawać nawet bez powodu, w przeciwnym bowiem razie traci się wprawę w dawaniu.

Elias Canetti 

Czytaj całość
Praca w grupie - czyli parę słów o konformizmie
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
5Nov

Konformizm polega na zmianie naszego zachowania, opinii lub nawet emocji pod wpływem wyobrażonego lub faktycznego działania czy nacisku innych ludzi. Najczęściej widoczny jest w grupie ludzi, gdzie jednostka podporządkowuje się opinii reszty, mimo że na początku miała odmienne zdanie. 

Czytaj całość
Schematy kolorystyczne. Jak dobrać odpowiednie kolory?
Kategoria: Kurs Photoshop, Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
22Oct

Kolor jest jednym z czynników, który wpływa na dobry lub zły odbiór strony internetowej. Projektant nie ma łatwego zadania. Wiedza na temat kolorów jest ważna by odpowiednio dobrać kolorystykę do tematyki i ogólnego gustu odbiorców. Inaczej będzie wyglądać strona dla wielbicieli metalu i strona przedszkola na osiedlu rodzinnym. W tym celu należy dobrze poznać schematy oparte na kole barw.

Czytaj całość
Fenomen Lorem ipsum
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów, Kurs Word
26Sep

Napisany przez Cycerona w 45 roku przed naszą erą, dziś służy do celów projektowych. Lorem ipsum - roboczy tekst, którego tradycja używania ma już ponad 500 lat. Pomaga w prezentacji kroju pisma, układu kolumn, typografii oraz wyglądu składu.  

Czytaj całość
Zabezpieczenie danych. Jak przechowywać dane na komputerze żeby ich nie stracić?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Kurs Ochrona Danych Osobowych, Zarządzanie Czasem
19Aug

Dane, które przechowujemy na naszych komputerach są dla nas bardzo cenne i ważne. Nasze komputery, szczególnie te w pracy to kopalnia istotnych informacji.  Jeśli wszystko działa prawidłowo bardzo rzadko zwracamy uwagę na ich prawidłową archiwizację.  Warto jednak zabezpieczyć się przed bezpowrotną ich utratą, ponieważ we współczesnym świecie, często to one, a nie sprzęt stanowią największą wartość.

Czytaj całość
MS Excel - funkcje SUMY
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
18Aug

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym zastosowania funkcji sumy w programie MS Excel. W artykule przedstawimy dostępne funkcje sumowania w Excelu takie jak SUMA, SUMA. JEŻELI czy SUMA.WARUNKÓW.

Czytaj całość
Prezentacja: jak używać kolorów w prezentacji
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
14Aug

Gdy planujemy wykonanie profesjonalnej prezentacji musimy zdecydować, czy i jakie akcenty kolorystyczne do niej wprowadzać. Często, nasze własne preferencje niekoniecznie współgrają z psychologiczną mocą kolorów oraz ich percepcji przez odbiorców.

Czytaj całość
Formatowanie warunkowe w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
14Aug

Formatowanie warunkowe w Excelu  to jedna z ciekawszych funkcji w Excelu, która polega na wyróżnieniu w wybrany przez użytkownika sposób komórek, spełniające odpowiednie kryteria. Excel 2010 oferuje bardzo duży zestaw możliwości dostosowywania komórek pod względem wyglądu. W artykule przestawimy Państwu możliwe opcje formatowania warunkowego.

Czytaj całość
Usuwanie duplikatów, czyli jak oczyszczać dane w arkuszu MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
14Aug

Gdy łączymy lub importujemy rekordy w programie MS Excel mogą powstać duplikaty. Aby móc skutecznie analizować dane warto jeszcze przed przystąpieniem do analizy oczyścić zbiór danych. Możemy to zrobić m.in. za pomocą funkcji "usuwanie duplikatów". W poniższym artykule przedstawiamy Państwu możliwości zastosowania tej opcji.

Czytaj całość
Lista obecności w MS Excel
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Excel, Wzory dokumentów
13Aug

Zgodnie z kodeksem pracy każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników na umowę o pracę musi prowadzić ewidencje czasu pracy pracowników. Najprostszym sposobem ewidencjonowania czasu pracy jest stworzenie listy obecności. Listę taką możemy w łatwy i prosty sposób przygotować w programie Microsoft Excel.

Czytaj całość
Excel poradnik: Jak wstawić tło w arkuszu MS Excel?
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
4Aug

Program MS excel umożliwia nam wstaianie tła do arkusza kalkulacyjnego, w którym pracujemy. Ustawienia tła w programie Excel jest bardzo rposą operacją, wykonywaną tak naprawdę w 3 krokach. Poniżej przedstawiamy Wam praktyczny poradnik jak zrobić to samodzielnie.

Czytaj całość
MS Office: wzory dokumentów
Kategoria: Wzory dokumentów, Profesjonalne dokumenty, Kurs Excel
29Jul

Program MS Excel pozwala nam tworzyć wiele wzorów dokumentów przydatnych w codziennej pracy. Szczególną popularnością cieszą się wzory takich dokumentów jak faktura VAT, druki delegacji czy grafiki pracy. O szablonach tych dokumentów najczęściej Państwo pytają naszych ekspertów na szkoleniach oraz konsultacjach indywidualnych.

Czytaj całość
E-mail: jak z głową zarządzać swoją pocztą elektroniczną?
Kategoria: Kurs Outlook, Perfekcyjna Asystentka
24Jul

Wiadomości e-mail to kanały komunikacji zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej w firmie. Elektroniczne listy dziś pisze każdy, szczególnie dużo dostajemy ich w pracy; pisze do nas szef, współpracownicy, partnerzy biznesowi czy klienci. Odpowiedzi na nadesłane e-maile często zajmują nam wiele godzin. Aby ograniczyć ten czas warto nauczyć się skutecznie zarządzać swoją skrzynką e-mail.

Czytaj całość
Wykresy w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Samouczek Excel
23Jul

Program MS Excel daje nam możliwość łatwego i prostego przygotowania wielu typów wykresów. Od tak prostych jak wykresy kolumnowe przez wykresy giełdowe do bardziej skomplikowanych jak wykres wodospadowych czy wykres Gaussa.

Czytaj całość
Metoda 5S: organizacja stanowiska pracy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
23Jul

Zapraszamy do zapozanania się z metodyką 5S, która pokaże jak skutecznie organizować i zarządzać swoim stanowiskiem pracy.

Czytaj całość
Social media - jak skutecznie rekrutować pracowników
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR w praktyce, Kurs Ochrona Danych Osobowych
21Jul

Rekrutacja poprzez media społecznościowe jest coraz bardziej popularna, w Stanach Zjednoczonych aż 94% firm korzysta z tej techniki pozyskiwania nowych pracowników. Chociaż w Polsce odsetek ten jest o wiele mniejszy to z każdym rokiem wzrasta.  Za główną przyczynę tego zjawiska należy wskazać wszechobecność social mediów w naszym życiu – prawie każdy z nas ma portal na którymś z portali społecznościowych i regularnie go aktualizuje. 

Czytaj całość
Zakupy on – line. O czym warto pamiętać kupując w Internecie
Kategoria: Prawo e-commerce
21Jul

Zakupy w formie tradycyjnej będą niezastąpione jeszcze przez długi czas, lecz w erze techniki mobilnej mamy pewne możliwości, które mogą oszczędzają nasz czas i środki. Możliwości te to znane prawie wszystkim zakupy on –line. Sprawdź o czym warto pamiętać kupując przez Internet. 

Czytaj całość
MS Excel: tworzenie baz danych – wprowadzenie
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
17Jul

Aby stworzyć prostą bazę danych wystarczy nam dostęp do programu MS Excel. Jest on najprostszym i najczęściej używanemu programem do przygotowania baz danych. Pojęcie bazy danych rozumiane jest, jako narzędzie, które służy do przechowywania, organizowania, przeglądania, wyszukiwania, sortowania informacji i danych. Nawet prosty zestaw zgromadzonych danych takich jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu – możemy nazwać bazą danych.

Czytaj całość
MS Excel - triki na wykresach
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Prezentacja danych
15Jul

Zapraszamy do lektury artykułu, który pokaże Pańswtu w jaki sposób wprowadzić wyróżnienie kolumny (wartości) przedstawiającej daną wartość np. maksymalną lub minimalną. Stworzony w ten sposób wykres ma na celu aktualizować bez konieczności ręcznej ingerencji kolory kolumn, gdy dokonamy zmiany w danych źródłowych wykresu.

Czytaj całość
Savoir – vivre w biurze
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
15Jul

Savoir– vivre w biznesie to reguły etycznego oraz kulturalnego zachowania się w pracy. Pewna grupa tych reguł przyjmuje postać określonych zakazów, a także nakazów. Inne formy maja postać elastyczną i są oparte na wyczuciu, doświadczeniu oraz intuicji.

Czytaj całość
Nowe zmiany w e-handlu
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych, Prawo e-commerce
14Jul

Zmiana ustawy o e-handlu czy tzw. usługach e-commeres weszła w życie od 13 czerwca w krajach UE, chociaż w Polsce ze względu na opóźnienia legislacyjne będzie obowiązywać dopiero od stycznia przyszłego roku warto już dziś zapoznać się ze zmianami, jakie ona wnosi. 

Czytaj całość
Wykresy w Excelu: wykres wodospadowy
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
14Jul

W poniższym artykule zapoznamy Państwa z tworzeniem wykresów wodospadowych w programie MS Office. Wykres ten inaczej nazywany jest wykresem waterfall. Ten typ wykresu stosujemy, jeżeli chcemy położyć nacisk na wielkość wzrostu lub spadku dla prezentowanej cechy.

Czytaj całość
Wykresy w Excelu - wykres dynamiczny
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
14Jul

Wykresy dynamiczne tworzone w programie MS Excel to takie wykresy, w których można łatwo zmienić zakres wyświetlanych danych. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób można wykonać taki wykres w programie Excel.

Czytaj całość
Wykres Gantta w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Zarządzanie Czasem
8Jul

Wykres Gantta to graficzny sposób prezentacji danych, gdzie na osi poziomej umieszczamy czas, a na osi pionowej poszczególne procesy, których przebieg w czasie chcemy porównać, a same zadania są poziomymi kolumnami.

Czytaj całość
Filtrowanie danych w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Samouczek Excel
7Jul

Celem artykułu jest przedstawienie prostego narzędzia filtrowania. Dzięki temu narzędziu można ograniczyć liczbę wyświetlanych rekordów w Excelu. Filtrowanie zostanie pokazane na przykładzie spisu danych pracowników firmy X.

Czytaj całość
Zarządzam czasem czy czas mną? Wypełnij test i sprawdź czy umiesz zarządzać swoim czasem
Kategoria: Zarządzanie Czasem
4Jul

Zarządzanie czasem nie jest proste, – aby robić to skutecznie musimy nabyć takich umiejętności jak organizacja pracy i ustalanie priorytetów. Rozwiąż poniższy test i przekonaj się, czy potrafisz efektywnie zarządzać swoim czasem.

Czytaj całość
Moda w biurze, czyli dress code w pracy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
3Jul

Na szpilkach, w kostiumie, z aktówką lub elegancką torebką czy raczej w potarganych dżinsach, bluzie i sandałach? Przedstawiamy zbiór podstawowych zasad dress code'u, – czyli wskazówek i rad czego unikać, a co wybierać rano z szafy, aby w pracy zawsze wyglądać profesjonalnie.

Czytaj całość
Zasady etyczne w zawodzie sekretarki i asystentki
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
2Jul

Każda grupa zawodowa od lekarzy po prawników posiada swoje wewnętrzne zasady zwane kodeksem etyki zawodowej. Nie inaczej jest w grupie zawodowej asystentek czy sekretarek. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami etyki w pracy sekretarki i asystentki.

Czytaj całość
15 zasad poprawnego formatowania tekstu w MS Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka, Kurs Word
27Jun

Każdy dokument, który wyjdzie spod naszej klawiatury powinien być czytelny, estetyczny oraz zrozumiały. Co zrobić, aby taki był? Przedstawiamy Ci zasady, o których powinieneś pamiętać tworząc profesjonalne pliki w programie Microsoft Word. Poprawne formatowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku tworzenia oficjalnych pism.

Czytaj całość
Wizualizacja i prezentacja danych w MS Office - wprowadzenie
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
24Jun

Wizualizacja to głównie graficzne metody przedstawiania posiadanych wiadomości. Współcześnie rola profesjonalnego przekazywania danych i informacji jest bardzo duża. Prezentacje danych są stosowane we wszystkich dziedzinach gospodarki - od edukacji poprzez badania naukowe, przemysł, biznes czy administracje publiczną.

Czytaj całość
Narzędzia do prezentacji danych
Kategoria: Prezentacja danych
18Jun

Zapoznaj się z darmowymi narzędziami, które sprawią, że Twoja prezentacja na długo zostanie zapamiętana.

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Outsourcing
Kategoria: Zarządzanie Czasem
11Jun

W przypadku zarzadzania sobą w czasie outsourcing można rozumieć, jako zasadę: Nie bądź wszechstronny, bądź specjalistą.

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Stan flow
Kategoria: Zarządzanie Czasem
11Jun

Stan ten to stan umysłu, w którym tak bardzo angażujesz się w wykonywane zadanie, ze zapominasz o otaczającym Cię świecie i żyjesz danym zadaniem. Ze stanem tym wiąże się entuzjazm, a także dużo większa niż zazwyczaj efektywność pracy. 

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Zasada pierwszej godziny
Kategoria: Zarządzanie Czasem
11Jun

45 do 60 minut tyle według badań nasz mózg jest aktywny i skoncentrowany, a co za tym idzie wykonywanie pracy koncepcyjnej daje największe efekty. Dlatego też to właśnie pierwsza godzinę naszej pracy warto jak najlepiej i wydajniej zagospodarować. 

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Zasada pierwszej fizycznej czynności
Kategoria: Zarządzanie Czasem
10Jun

Bywa, że trafiają nam się zadania, które są nudne lub trudne, lub nielubiane. Bywa też, że trafiają nam się zadania, które są i nudne, i trudne i nielubiane. 

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Zasada GTD
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
10Jun

Zasada GTD - Get things done- czyli dosłownie doprowadzanie roboty do końca;Jest jedną z najpopularniejszych metod zarzadzania czasem opracowaną przez David Allen. Ta prosta metoda pozwala na szybkie zapanowanie nad codziennym chaosem piętrzącymi się obowiązkami. 

Czytaj całość
Dlaczego warto zarządzać czasem?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR a proces szkoleniowy
10Jun

Umiejętność planowania swoich zadań, wyznaczania celów i ustalania priorytetów – to umiejętności, które są coraz bardziej cenione nie tylko na rynku pracy, ale także w życiu prywatnym. 

Czytaj całość
Kostka Rubika w Excelu
Kategoria: Kurs Excel
6Jun

Zobacz kostkę Rubika w Excelu. Kurs Excel prowadzony w Cognity pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności pracy w tym programie. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł stworzyć między inymi kostkę Rubika w Excelu oraz wiele podobnych elementów.

Czytaj całość
Jak zarządzać sobą w czasie? Poznaj 5 efektywnych technik
Kategoria: Zarządzanie Czasem
5Jun

Jesteśmy niewolnikami wskazówek zegara, więźniami kalendarzy, gońcami kont bankowych. - Jean Anouilh

Przeczytaj wskazówki naszego eksperta i dowiedz się jak nie byc niewolnikiem czasu oraz jak skutecznie zarzadzać sobą w czasie. 

Czytaj całość
Wskazówki, dzięki którym stworzysz perfekcyjną prezentację
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych
28May

Prezentacja to nie tylko zestawienie obrazów z minimalną ilością tekstu. Warto poznać kilka reguł, które rządzą tworzeniem i prowadzeniem dobrej prezentacji.


Czytaj całość
Przypisy w Wordzie
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty
22May

Odniesienia do źródeł są niezbędnym elementem prac magisterskich, licencjackich czy wszelkich dokumentów, w których powołujemy się na informacje przytaczane przez innych autorów.
Wstawianie przypisów w Wordzie, mimo iż wydaje się prostym zagadnieniem, nie raz nastręcza nam sporych trudności.
W jaki sposób wstawiać je najszybciej?

Czytaj całość
Excel: znaczenie symboli błędów w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
12Jan

Przedstawiamy znaczenie symboli błędów, które mogą się pojawić w programie Excel. Dowiecie się z czego wynikają pojawiające się, niechciane symbole oraz będziecie w stanie ich uniknąć.

Czytaj całość
Podstawowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
20Sep

Podstawowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych.

Czytaj całość
Excel Poradnik- 10 przydatnych trików i sztuczek
Kategoria: Analiza danych
16July

Poniżej przestawiamy listę trików usprawniających pracę w programie MS Excel, przygotowaną przez naszego trenera. Można dowiedzieć się z niej m.in. jak wyrównać wykresy w arkuszu, wstawić Enter do komórki, wpisywać informacje do wielu arkuszy naraz czy kopiować formuły. Przećwiczyć zadania będziecie mogli na dołączonym do zadań pliku.

Czytaj całość
10 najważniejszych skrótów klawiaturowych w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Skróty
22Apr

Poznaj 10 najważniejszych skrótów klawiaturowych w MS Excel i pobierz je w wersji do wydruku. 

Czytaj całość
Jak można wykorzystać VBA?
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA
15Apr

Zagraj w grę Pong wykonaną w MS Excel. 

Czytaj całość
Cloud computing w administracji publicznej
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
1Apr

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat Cloud computingu, stworzonej przez Kaweckiego na potrzeby szkolenia z zakresu Ochrona Danych Osobowych w administracji publicznej. 

Czytaj całość
Wzorzec slajdów w PowerPoint
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
25Mar

Dzięki odpowiedniemu formatowaniu wzroca slajdów, który znajduje się na szczycie hierarchii slajdów w prezentacji, możemy odpowiednio zdefiniować dla całej prezentacji - roziary i kolory czcionek,  efekty, rozmiary symboli zastępczych.

Czytaj całość
Jak tworzyć nietypowe wykresy w MS Excel - Histogram Porównawczy
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
28Feb

Przy tworzeniu wykresów warto posłużyć się odrobiną wyobraźni. Histogramy porównawcze to nietypowe wykresy, które najczęściej stosowane są do przedstawiania statystyk dotyczących populacji. 

Czytaj całość
Skąd się wzięły Prawa Murphy’ego?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
17Dec

Prawie każdy zna Prawa Murphy’ego: "Trudne problemy zostawione same sobie staną się jeszcze trudniejsze", "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz", czy "Kolejka, w której nie stoisz zawsze okazuje się krótsza". 

Nie każdy jednak wie, skąd te prawa właściwie się wzięły.

Czytaj całość
Szkolenie Zarządzanie Czasem - Technika Pomodoro
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Zarządzanie Czasem
6Dec

Aby zacząć korzystać z tej techniki o tajemniczej nazwie, wystarczy mieć pod ręką kartkę, długopis i czasomierz kuchenny lub minutnik (w zasadzie, możemy skorzystać z czegokolwiek co wyda dźwięk po 25 minutach). 

Czytaj całość
Szkolenie Zarządzanie Czasem - Technika Pomodoro
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Zarządzanie Czasem
6Dec

Aby zacząć korzystać z tej techniki o tajemniczej nazwie, wystarczy mieć pod ręką kartkę, długopis i czasomierz kuchenny lub minutnik (w zasadzie, możemy skorzystać z czegokolwiek co wyda dźwięk po 25 minutach). 

Czytaj całość
Excel Samouczek - Czym są daty i godziny dla Excela i jak szybko je wstawiać do komórki
Kategoria: Kurs Excel, Skróty, Analiza danych
3Sep

W Excelu często musimy stosować operacje na datach. Z tego wpisu dowiemy się jaka jest najstarsza data, na której możemy pracować w tym programie oraz w jaki sposób szybko wstawić bieżącą datę i godzinę za pomocą skrótów klawiaturowych.

Czytaj całość
Excel samouczek - Przechodzenie na początek lub koniec obszaru danych
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Kurs Excel
31Jul

Kolejna Ciekawostka Cognity dotyczy przechodzenia w Excelu na początek lub koniec obszaru danych. 

Czytaj całość
Excel Samouczek - Szybkie usuwanie wpisu na prawo od kursora
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
18Jul

W poprzednich wpisach Samouczki Excel przedstawiały w jaki sposób szybko wstawić komórki lub ich zakres między komórki już zapełnione oraz jak wypełnić kilka komórek w Excelu jednocześnie. Tym razem o tym jak - szybko usunąć wpis na prawo od kursora.

Czytaj całość
Excel Samouczek - Przenoszenie komórek w inne miejsce
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
8Jul

Jak szybko wstawić komórki lub ich zakres między komórki już zapełnione? 

Czytaj całość
Excel Samouczek - Wypełnianie kilku komórek jednocześnie
Kategoria: Kurs Excel
5Jul

Wypełnianie kilku komórek jednocześnie w przypadku pracy w Excelu to duża oszczędność czasu.

Dowiedz się jak to zrobić.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl