GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Excel


Rozdzielanie tekstu na kolumny - Excel
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel
12Feb

Dzielenie tekstu bardzo często przydaje się w przypadku kopiowania danych z innego źródła, w takich przypadkach Excel umożliwia rozdzielenie automatycznie. Tekst wprowadzony w jednej lub wielu komórkach można rozdzielić na wiele innych. 

Czytaj całość
Sortowanie danych w Excelu
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel
3Feb

Często pojawia się potrzeba uporządkowania danych według określonych kryteriów. Sortowanie danych umożliwia szybkie uporządkowanie w określonej kolejności dużej ilości danych.

Czytaj całość
Zabezpieczenie arkusza hasłem - Excel
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel
27Jan

Jeżeli nie chcemy aby ktoś zmieniał dane w naszej autorskiej tabeli czy wykresie. Możemy w prosty sposób ochronić wybrany element arkusza, zabezpieczając go hasłem. Uniemożliwi to modyfikowanie danych przez innych użytkowników.

Czytaj całość
Sprawdzanie poprawności danych
Kategoria: Samouczek Excel
8Jan

Wykorzystanie prostego i bardzo przydatnego narzędzia do sprawdzania poprawności wprowadzonych danych. 

Czytaj całość
Dashboard z wykorzystaniem paska przewijania oraz przycisku opcji do sortowania danych.
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
18Nov

Sprawdź jak stworzyć dashboard, który wykorzystuje pasek przewijania oraz przycisk opcji, którym sortujemy dane za pomocą jednego kliknięcia-instrukcja krok po kroku.

Czytaj całość
Co oznacza numer PESEL?
Kategoria: Kurs Excel, HR w praktyce
14Aug

Numer PESEL, czyli indywidualny numer Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności kryje w sobie więcej informacji, niż mogłoby się wydawać. Dzięki naszym wskazówkom za pomocą formuł Excela poznasz ukryte w nim dane. 

Czytaj całość
Analiza XYZ za pomocą MS Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
27Jul

Analiza XYZ jako jedna z podstawowych metod zarządzania zapasami polega na klasyfikacji zasobów pod względem regularności zapotrzebowania.

Czytaj całość
Pobieranie danych ze strony internetowej
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA
18Jun

Wyciąganie danych ze stron internetowych może przydać się specjalistom HR, finansistom marketingowcom. Grupy można wymieniać w nieskończoność, dlatego warto zobaczyć przykład makra, które pozwoli na pobranie danych ze strony internetowej dot. kursu walut. 

Czytaj całość
Metoda ABC Excel – zastosowanie arkusza kalkulacyjnego w logistyce do analizy ABC
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel
8Jun

Działalność logistyczna organizacji wymaga zarządzania informacjami o przepływie towarów i usług. Jeżeli przetwarzamy bardzo dużą liczbę informacji związanych z zarządzaniem przepływem towarów, niezbędne staje się zastosowanie metod analitycznych. 

Czytaj całość
Jak zablokować pierwszy wiersz w Excelu?
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel
2Jun

Jeżeli w arkuszu MS Excel mamy dużą ilość danych, zwłaszcza kiedy wierszy lub kolumn jest dużo więcej, niż widać na ekranie, to blokowanie okienek okazuje się bardzo przydatne. Dzięki temu narzędziu można przewijać dane w arkuszu w taki sposób, że zablokowane nagłówki oraz kolumny są ciągle widoczne. 

Czytaj całość
Raport w Excelu. Dekalog profesjonalnych raportów w MS Excel.
Kategoria: Kurs Excel, Prezentacja danych
29May

Na szkoleniach i kursach Excel wiele mówi się o danych: ich analizie, przetwarzaniu, raportowaniu czy wizualizacji. Uzbrojeni w wiedzę uzyskaną na szkoleniu nie powinniśmy mieć problemu wykonując operację na danych w arkuszu kalkulacyjnym. Problem jednak pojawia się gdy mamy przygotować raport.

Czytaj całość
Król jest tylko jeden. Krótka historia MS Excel
Kategoria: Kurs Excel
9May

Excel nie jest programem prostym. Trzeba poświęcić dużo czasu na zgłębianie jego tajemnic. Jego możliwości są prawie nieograniczone. Czy ta nauka się opłaca? Oczywiście! Excel jest powszechnie wykorzystywany przez większość ludzi. Z arkusza kalkulacyjnego korzystają wysoko wykfalifikowani specjaliści, szeregowi pracownicy czy też osoby prywatne . Za nim zagłębicie się w formuły, funkcje czy komórki zapraszamy do poznania historii programu MS Excel. 

Czytaj całość
Formatowanie niestandardowe w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
5May

Pracują w arkuszu kalkulacyjnym Excel możemy wykorzystywać wiele narzędzi przygotowanych przez Microsoft do usprawnienia naszej pracy. Jednym z nich jest zastosowanie formatowania niestandardowego. Pozwoli nam ono na wyświetlanie zwartości komórki na żądany sposób. 

Czytaj całość
Excel w praktycznych zastosowaniach w działach HR
Kategoria: Kurs Excel, HR w praktyce, Samouczek Excel
10Apr

MS Excel to jedno z podstawowych narzędzi pracy w działach personalnych firm. Specjaliści human resources korzystając z narzędzi dostępnych w arkuszu kalkulacyjnym m.in. rozliczają zaliczki i planują urlopy pracowników. Jakich narzędzi Excela do tego używają działy HR czytaj poniżej!

Czytaj całość
Usuwanie wierszy w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
7Apr

Pracując z danymi w Excelu napotykamy na wiele problemów – jednym z nich są puste wiersze pomiędzy wprowadzanymi przez nas danymi. Jak się ich pozbyć pokaże ekspert i trener Cognity Grzegorz Plak. 

Czytaj całość
Czary mary z ASCII oraz VBA
Kategoria: Kurs VBA, Samouczek Excel , Kurs Excel
24Mar

Rozwiązywanie problemów i zadań w arkuszu kalkulacyjnym nie zawsze jest łatwe. Czasem wystarczy prosta funkcja a niekiedy musimy zastosować zaawansowane narzędzie - jak na przykład język VBA czy kod ASCII. 

Czytaj całość
Nauka języków obcych z Excelem
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
16Mar

Program Excel może nam pomóc nie tylko w codziennej pracy zawodowej, ale także w codziennych czynnościach np. w nauce języków obcych. W artykule opracowanym przez trenerkę Cognity, Panią Barbarę Skowrońską pokażemy, jak przygotować arkusz kalkulacyjny tak, aby pomóc sobie w nauce. 

Czytaj całość
Formatowanie warunkowe i niestandardowe formatowanie liczb
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
6Mar

Formatowanie warunkowe za pomocą funkcji daje prawie nieograniczone możliwości zależne jedynie od naszych potrzeb i kreatywności. Oto jeden z przykładów, w którym posłużymy się niestandardowym formatowaniem dat.

Czytaj całość
Fuzzy Lookup – dodatek do MS Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
5Mar

Fuzzy Lookup to bezpłatny dodatek do programu MS Excel, który możemy wykorzystywać do wyszukiwania zaśmieconych danych w arkuszu kalkulacyjnym oraz łączenia tabel. Jak z niego skutecznie korzystać pokaże trener i ekspert Cognity – Grzegorz Plak.

Czytaj całość
Wizualizacja danych na wykresach – wykresy radarowe
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy
23Feb

Wakacje za nami, czas wrócić do codzienności, byle nie za szybko. Pomogą nam w tym, jakże trudnym procesie wykresy radarowe. Oto jedno z zastosowań tych rzadko w praktyce używanych wykresów. W publikacjach dotyczących tworzenia raportów są one przywoływane, obok wykresów bąbelkowych, głównie w pod hasłem wykresy, których należy unikać. Zweryfikujmy osobiście tą krzywdzącą opinię. 

Czytaj całość
1.Tydzień Cognity – pobierz praktyczne ćwiczenia z programu MS Excel!
Kategoria: Analiza danych
18Feb

W ramach 1.Tygodnia Cognity na warsztatach komputerowych mogliście poćwiczyć pracę na konkretnych narzędziach MS Excel m.in. takich jak makr, tabele przestawne czy wykresy.

Czytaj całość
Historia MS Office: jak powstawał pakiet biurowy
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
5Feb

Programy pakietu MS Office od lat stanowią podstawę pracy w firmach, organizacjach i instytucjach. Korzystają z nich przedsiębiorstwa o różnej wielkości i z różnych branż: od wielkich korporacji, jednoosobowe dzielności gospodarcze po instytucje publiczne jak urzędy. Kiedy zatem tak popularne programy zostały stworzone? Kto stworzył najpopularniejszego programy biurowe? Kiedy zaczął z nich korzystać cały świat?

Czytaj całość
Klasy w języku VBA
Kategoria: Kurs VBA, Kurs Excel, Samouczek Excel
16Jan

Klasy w języku  VBA wywodzą się z programowania Object Orienred Programming, czyli tzw. Programowania zorientowanego obiektywnie. Pisanie programów sprowadza się więc do tworzenia za pomocą klas obiektów na których, lub za pomocą których wykonujemy Operacje. Wydaje się skomplikowane?  Polecamy artykuł Grzegorza Plaka – eksperta Cognity, który przybliży Wam język VBA. 

Czytaj całość
Zliczanie parzystych i nieparzystych wartości
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
12Jan

Zliczanie parzystych i nieparzystych wartości.

Czytaj całość
Excel Samouczek: zamiana liter małych na duże i dużych na małe
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
10Jan

Czy w czasie pracy w arkuszu kalkulacyjnym zdążyło się Wam przez przypadek wpisać dane osobowe z małej litery? Jeśli tak – to sprawdźcie jak szybko przy zastosowaniu funkcji Excela zmienić  małe litery na duże. 

Czytaj całość
Excel samouczek: Rozdzielanie ciągów znaków - jak rozdzielić imię i nazwisko?
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
8Jan

Poznaj sprytny sposób rozdzielania ciągów znaków w arkuszu kalkulacyjnym Excel. 

Czytaj całość
Powerpivot
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
30Dec

Dodatek Powerpivot umożliwia rozszerzenie funkcjonalności programu Excel. Dzięki dodatkowi można analizować tabele, które mają więcej niż 1048576 wierszy, przy czym należy pamiętać o tym, że wstawienie tabeli przestawnej do Excela z dodatku Powerpivot, które przekroczy liczbę wierszy w tym programie spowoduje wyświetlenie odpowiedniego komunikatu. W poniższym artykule przedstawiono sposób tworzenia relacji pomiędzy tabelami, importowanie danych z innych źródeł a także dodawanie nowych pól w tabelach. Zachęcamy do ściągnięcia plików ćwiczeniowych, które zostały wykorzystane w artykule.

Czytaj całość
Sumowanie czasu w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
16Dec

Poznaj sposoby sumowania czasu w arkuszu kalkulacyjnym programu MS Excel. 

Czytaj całość
Konsolidacja danych z wielu arkuszy w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
15Dec

Jeżeli chcemy podsumować dane znajdujące się w więcej niż jednym arkuszu kalkulacyjnym MS Excel możemy skonsolidować dane wpisane do programu Excel. Konsolidacja danych polega na łączeniu danych, które mają dokładnie taki sam układ we wszystkich arkuszach.

Czytaj całość
Funkcje tekstowe w arkuszu kalkulacyjnym
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
11Dec

Jeżeli pracujesz z danymi tekstowymi, z pomocą mogą Ci przyjść funkcje tekstowe. Pomogą Ci one zmienić wielkość liter, rozdzielić znaki, połączyć dane. 

Czytaj całość
Drukowanie arkusza kalkulacyjnego Excel – czyli jak w Excelu wydrukować wszystko na jednej stronie?
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
8Dec

Niekiedy potrzebna jest nam papierowa wersja dokumentu, którą stworzymy w arkuszu kalkulacyjnym MS Excel. Ale jak wydrukować dokument Excel tak aby dane, które maja się na nim znaleźć były przejrzyste?

Czytaj całość
Funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
29Nov

Zobacz jak działa funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO dostępna w arkuszu kalkulacyjnym programu Excel. Zastosowanie tej  funkcji przestawimy Państwu na praktycznym przykładzie. 

Czytaj całość
Adresowanie komórek w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
27Nov

Każda komórka posiada swój unikalny adres w arkuszu. Adres ten jest nam niezbędny, gdy pracując w arkuszu kalkulacyjnym chcemy się odwołać do danej komórki. Zapraszamy do zapoznania się z trzema sposobami adresowania komórek w Excelu.

Czytaj całość
Sumowanie między arkuszami w Excelu. Jak zsumować dane z kilku arkuszy?
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
26Nov

Dokument stworzony w programie MS Excel może składać się z kilku arkuszy, tak jak każda praca może obejmować kilka zadań. Aby uzyskać wynik końcowy musimy zsumować efekty poszczególnych części. Poznaj sposoby sumowania między poszczególnymi arkuszami Excela.

Czytaj całość
Funkcje SUMA.WARUNKÓW i LICZ.WARUNKI
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
25Nov

Chcą zsumować komórki z tej samej kolumny lub zliczyć ilość komórek, w których występują punkty nie musimy robić tego manualnie. Pracując w arkuszu kalkulacyjnym programu Excel możemy zastosować funkcje SUMA.WARUNKÓW i LICZ.WARUNKI.

Czytaj całość
Tabele przestawne w MS Excel. Prosta analiza danych w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
21Nov

Analizowanie i wyciąganie wniosków na podstawie danych często sprawia trudność ze względu na ilość danych, z którymi mamy do czynienia. Aby zniwelować ten problem oraz zaoszczędzić godziny pracy, tworzy się tabele przestawne. 

Czytaj całość
SUMY.CZĘCIOWE. Zobacz jak działa funkcja programu MS Excel?
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
19Nov

Kiedy prowadzimy lub pracujemy w firmie, która prowadzi rejestr dostawców, kupionych produktów oraz ich cen w programie MS Excel możemy do tworzenia raportów wykorzystywać funkcję SUMY.CZĘCIOWEJ dostępnej w arkuszy kalkulacyjnym. 

Czytaj całość
Funkcje daty w MS Excel cz. 1
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
19Nov

Pracując w programie Excel mamy możliwość korzystania z wielu funkcji. Jednymi z nich są funkcje daty, które możemy zastosować w arkuszu kalkulacyjnym. Zapraszam do artykułu, który pokaże praktyczne zastosowanie funkcji daty w Excelu. 

Czytaj całość
Excel Samouczek: nazwy zakresów w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
18Nov

Excel umożliwia definiowanie własnych nazw dla zakresu komórek. Dzięki temu formuły stają się bardziej zrozumiałe i łatwiejsze w obsłudze. Jak więc nadać nazwę komórce lub komórkom? Zapraszamy do artykuły, który odpowie na to pytanie.

Czytaj całość
Funkcje finansowe w programie Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
12Nov

Możliwość lokowania pieniędzy w banku i pobierania odsetek od wpłaconego depozytu jest jedną z podstawowych form dochodu dla zwykłego człowieka i przedsiębiorstw. Program Excel zawiera funkcje, które pomogą każdemu wykonać podstawowe obliczenia związane z finansami, a przede wszystkim z inwestycjami.

Czytaj całość
Film: Funkcja SUMA.JEŻELI w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
10Nov

Funkcję SUMA.JEŻELI służy do sumowania komórek w arkuszu kalkulacyjnym. Za jej pomocą możemy wykonać operację sumowania tylko tych komórek, które spełniają odpowiednie kryteria. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który pokaże jakie operacje możemy wykonywać za pomocą tej funkcji Excel.

Czytaj całość
Film: Jak obliczać wynagrodzenie za pracę w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
10Nov

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego tutoriala, który pokaże jak w prosty sposób z pomocą programu MS Excel obliczyć wynagrodzenie za pracę. 

Czytaj całość
Nagrywanie makra – jak zautomatyzować zadania w MS Excel?
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA, Samouczek Excel
6Nov

Wielu z nasz wykonuje pewne czynności w czasie pracy powtarzalnie. Pewne zadania musimy realizować codziennie, co miesiąc czy co rok. Ale czy za każdym razem trzeba powtarzać te wszystkie kroki prowadzące do otrzymania rezultatu? Nie, bo do tego służy makro.

Czytaj całość
PowerView – niezwykłe narzędzie tworzenia wykresów opartych na mapach
Kategoria: Analiza danych, Wykresy
3Nov

Zapraszamy do lektury artykułu, który przekaże wskazówki, jak stworzyć profesjonalny wykres z użyciem mapy mając do dyspozycji dane miejscowości oraz szkolenia. Narzędziem, którego użyjemy jest dodatek programu Microsfot Excel – PowerView.

Czytaj całość
Ćwicz Excela z Cognity
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
28Oct

Ćwicz Excela z Cognity -  pliki ćwiczeniowe ze szkolenia Excel – szerokie spektrum dla Twojego biznesu

Czytaj całość
Diagram Venna
Kategoria: Kurs Excel, Prezentacja danych, Analiza danych
27Oct

Zapraszamy do zapoznania się z funkcjonalnością Diagramu Venna, który umożliwia tworzenie grafiki SmartArt w programach takich jak Excel, Outlook, Word, PowerPoint. 

Czytaj całość
Transpozycja danych w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
23Oct

Mamy zadanie do wykonania. Wszystko jest już przygotowane, lecz plan psuje nam jedno – ta nieszczęsna kolumna, która miała być wierszem. Czy musimy marnować cenny czas, aby to zmienić? Nie, wystarczy użyć opcji transpozycji.

Czytaj całość
Bezpłatny podręcznik MS Excel: Ucz się Excela z Cognity
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
21Oct

Zapraszamy Państwa do pobrania bezpłatnego podręcznika, który przybliży najważniejsze zagadnienia związane z pracę w programie MS Excel. 

Czytaj całość
Skróty klawiaturowe w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
16Oct

Korzystając ze skrótów klawiaturowych usprawniamy i przyspieszamy nasza pracę  - prezentujemy państwu zestaw skrótów klawiaturowych dostępnych w programie MS Excel. Zapraszamy do pobrania pliku i korzystania ze skrótów.

Czytaj całość
Formatowanie warunkowe. Kolorowanie co drugiego wiersza
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
15Oct

Formatowanie warunkowe to nic innego jak narzędzie, które możemy zastosować w arkuszu MS Excel. Stosując formatowanie warunkowe mamy możliwość wyróżnienia ważnych dla nas informacji.

Czytaj całość
Formularze w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
14Oct

Gdy pracujemy w programie MS Excel mamy możliwość korzystania z formularzy. Są one dodatkowym elementem wspomagającym pracę w tym programie. Korzystając z nich możemy wyświetlać okna o niestandardowym wyglądzie lub utworzyć pseudo-aplikację. Zapraszamy do krótkiego Poradnika Excel, który pokaże, jak utworzyć formularz w Excelu.

Czytaj całość
10 trików w arkuszu kalkulacyjnym MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
6Oct

Większość ludzi nie docenia roli, jaką odgrywa Excel w codziennym życiu. Jest ważny nie tylko na poziomie edukacji, kariery zawodowej, ale także może być niezbędny w prostych zadaniach domowych. Bez względu na to czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z arkuszami kalkulacyjnymi czy osiągnęliśmy poziom zaawansowany w obsłudze, Excel nadal potrafi nas zaskoczyć . Przedstawiamy 10 trików, które sprawią, że praca z Excelem stanie się przyjemnością.

Czytaj całość
4 triki w języku VBA w Excelu
Kategoria: Kurs VBA, Kurs Excel, Samouczek Excel
1Oct

Zapraszamy do zapoznania się z 4 praktycznymi trikami dzięki, którym usprawnisz swoją pracę w programie MS Excel. 

Czytaj całość
MS Office 2013: sprawdź jakie nowości przygotował Microsoft w programach Office 2013
Kategoria: Kurs Excel, Kurs Outlook, Kurs PowerPoint
24Sep

Prace na wersją programów MS Office 2013 Microsoft rozpoczął już w 2010 roku. Wśród programu MS Office 2013 znajdują się powszechnie używane programy biurowe takie jak MS Word, MS Excel, MS Power Point, MS Publisher, OneNote, Outlook, Access, InfoPath i Lync. Wersje tych programów w wersji 2013 różnią się od tych, które były dostępne w wersji 2010. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami, które zaszły w pakiecie MS Office!

Czytaj całość
Funkcje MS Excel po angielsku, niemiecku i polsku
Kategoria: Kurs VBA, Kurs Excel, Samouczek Excel
4Sep

Ci z Państwa, którzy mieli okazje pracować w programie MS Excel w różnych wersjach językowych wiedzą, że dostępne funkcję w różnych wersjach językowych programu mają odmienne nazwy. Różnice w nazewnictwie funkcji Excela mogą być sporym problemem w przypadku jeżeli w środowisku pracy pracuje się na kilku wersjach językowych lub kiedy uczymy się Excela po polsku, a później korzystamy z jego anielskiej czy niemieckiej wersji.

Czytaj całość
Excel w działach personalnych
Kategoria: Kurs Excel
29Aug

Działy personalne, nazywane też działami kadr czy HR obecne są zarówno małych jak i dużych firmach czy korporacjach. Niekiedy składają się tylko z jednej lub kilku osób, kiedy indziej – wydziały te liczą kilkudziesięciu HR-owców. Coraz popularniejsze staje się również zlecanie spraw personalnych firmą outsourcingowym. Jedno jest jednak pewne – żadna firma nie może istnieć bez osoby zajmującej się kadrami, a jak pokazują najnowsze badania Instytutu Badań Rynkowych i Strategicznych Homo Homini działy HR praktycznie nie istnieją bez Excela. 

Czytaj całość
Tabele przestawne
Kategoria: Kurs Excel, , Analiza danych
26Aug

Tabele przestawne w programie MS Excel to jedno z najcenniejszych i najlepszych narzędzi oferowanych przez ten program. Niestety użytkownicy Excela rzadko je wykorzystują uważając je za narzędzie zbyt trudne i skomplikowane.

Czytaj całość
MS Excel - funkcje SUMY
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
18Aug

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym zastosowania funkcji sumy w programie MS Excel. W artykule przedstawimy dostępne funkcje sumowania w Excelu takie jak SUMA, SUMA. JEŻELI czy SUMA.WARUNKÓW.

Czytaj całość
Formatowanie warunkowe w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
14Aug

Formatowanie warunkowe w Excelu  to jedna z ciekawszych funkcji w Excelu, która polega na wyróżnieniu w wybrany przez użytkownika sposób komórek, spełniające odpowiednie kryteria. Excel 2010 oferuje bardzo duży zestaw możliwości dostosowywania komórek pod względem wyglądu. W artykule przestawimy Państwu możliwe opcje formatowania warunkowego.

Czytaj całość
Usuwanie duplikatów, czyli jak oczyszczać dane w arkuszu MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
14Aug

Gdy łączymy lub importujemy rekordy w programie MS Excel mogą powstać duplikaty. Aby móc skutecznie analizować dane warto jeszcze przed przystąpieniem do analizy oczyścić zbiór danych. Możemy to zrobić m.in. za pomocą funkcji "usuwanie duplikatów". W poniższym artykule przedstawiamy Państwu możliwości zastosowania tej opcji.

Czytaj całość
Lista obecności w MS Excel
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Excel, Wzory dokumentów
13Aug

Zgodnie z kodeksem pracy każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników na umowę o pracę musi prowadzić ewidencje czasu pracy pracowników. Najprostszym sposobem ewidencjonowania czasu pracy jest stworzenie listy obecności. Listę taką możemy w łatwy i prosty sposób przygotować w programie Microsoft Excel.

Czytaj całość
Excel poradnik: jak wprowadzić datę i czas do arkusza Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Prezentacja danych
4Aug

Program MS Excel daje nam kilka możliwosci wprowadzenia danych dotyczących czasu, czyli daty i godziny, do akrusza kalkulacyjnego. W poniższym krótkim poradniku prezentujemy sposoby wpradzania zarówno daty jak i godziny w programie MS Excel.

Czytaj całość
Excel poradnik: Jak wstawić tło w arkuszu MS Excel?
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
4Aug

Program MS excel umożliwia nam wstaianie tła do arkusza kalkulacyjnego, w którym pracujemy. Ustawienia tła w programie Excel jest bardzo rposą operacją, wykonywaną tak naprawdę w 3 krokach. Poniżej przedstawiamy Wam praktyczny poradnik jak zrobić to samodzielnie.

Czytaj całość
Nota korygująca w MS Excel – szablon
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów, Kurs Excel
29Jul

Nota korygująca to kolejny ważny dokument w pracy księgowych i finansistów, który możemy przygotować w programie MS Excel. W przypadku, gdy otrzymana faktura zawiera błąd wtedy nabywca może wystawić notę korygującą. Dokument ten nie księguje, natomiast jego rolą jest formalna korekta faktury, która została wcześniej wystawiona. Poniżej masz możliwość pobrania pliku: nota korygująca wzór.

Czytaj całość
Faktura VAT w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów
29Jul

Faktura to jedne z najważniejszych dokumentów finansowo-księgowych. Faktury VAT można wystawiać za pomocą różnorodnych programów i narzędzi m.in. z pomocą programu MS Excel.

Czytaj całość
MS Office: wzory dokumentów
Kategoria: Wzory dokumentów, Profesjonalne dokumenty, Kurs Excel
29Jul

Program MS Excel pozwala nam tworzyć wiele wzorów dokumentów przydatnych w codziennej pracy. Szczególną popularnością cieszą się wzory takich dokumentów jak faktura VAT, druki delegacji czy grafiki pracy. O szablonach tych dokumentów najczęściej Państwo pytają naszych ekspertów na szkoleniach oraz konsultacjach indywidualnych.

Czytaj całość
Wykresy w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Samouczek Excel
23Jul

Program MS Excel daje nam możliwość łatwego i prostego przygotowania wielu typów wykresów. Od tak prostych jak wykresy kolumnowe przez wykresy giełdowe do bardziej skomplikowanych jak wykres wodospadowych czy wykres Gaussa.

Czytaj całość
Najważniejsze skróty klawiaturowe VBA
Kategoria: Kurs VBA, Skróty
22Jul

Specjalnie dla Was nasz trener Grzegorz Plak przygotował 10 najważniejszcyh skrótów klawiaturowych VBA.

Czytaj całość
MS Excel: tworzenie baz danych – wprowadzenie
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
17Jul

Aby stworzyć prostą bazę danych wystarczy nam dostęp do programu MS Excel. Jest on najprostszym i najczęściej używanemu programem do przygotowania baz danych. Pojęcie bazy danych rozumiane jest, jako narzędzie, które służy do przechowywania, organizowania, przeglądania, wyszukiwania, sortowania informacji i danych. Nawet prosty zestaw zgromadzonych danych takich jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu – możemy nazwać bazą danych.

Czytaj całość
MS Excel - triki na wykresach
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Prezentacja danych
15Jul

Zapraszamy do lektury artykułu, który pokaże Pańswtu w jaki sposób wprowadzić wyróżnienie kolumny (wartości) przedstawiającej daną wartość np. maksymalną lub minimalną. Stworzony w ten sposób wykres ma na celu aktualizować bez konieczności ręcznej ingerencji kolory kolumn, gdy dokonamy zmiany w danych źródłowych wykresu.

Czytaj całość
Wykresy w Excelu: wykres wodospadowy
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
14Jul

W poniższym artykule zapoznamy Państwa z tworzeniem wykresów wodospadowych w programie MS Office. Wykres ten inaczej nazywany jest wykresem waterfall. Ten typ wykresu stosujemy, jeżeli chcemy położyć nacisk na wielkość wzrostu lub spadku dla prezentowanej cechy.

Czytaj całość
Wykresy w Excelu - wykres dynamiczny
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
14Jul

Wykresy dynamiczne tworzone w programie MS Excel to takie wykresy, w których można łatwo zmienić zakres wyświetlanych danych. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób można wykonać taki wykres w programie Excel.

Czytaj całość
Excel - formuły tablicowe
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
19Feb

Zaawansowane opcje programu Excel umożliwiają nam stosowanie formuł tablicowych. Formuły te dają możliwość prowadzenia obliczeń, których nie możemy wykonać przy użyciu innych formuł.

Czytaj całość
Wykres Gantta w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Zarządzanie Czasem
8Jul

Wykres Gantta to graficzny sposób prezentacji danych, gdzie na osi poziomej umieszczamy czas, a na osi pionowej poszczególne procesy, których przebieg w czasie chcemy porównać, a same zadania są poziomymi kolumnami.

Czytaj całość
Drukowanie wielkich tabel w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Profesjonalne dokumenty
8Jul

Program MS Excel umożliwia nam tworzenie tabel z danymi. W tabelach tych możemy wpisywać niezliczoną ilość danych oparzając je nagłówkami na górze tabeli. W poniższym artykule zostanie omówiony problem wydruku wielkich tabel ( niemieszczących się na 1 stronie wydruku) tworzonych w Excelu.

Czytaj całość
Filtrowanie danych w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Samouczek Excel
7Jul

Celem artykułu jest przedstawienie prostego narzędzia filtrowania. Dzięki temu narzędziu można ograniczyć liczbę wyświetlanych rekordów w Excelu. Filtrowanie zostanie pokazane na przykładzie spisu danych pracowników firmy X.

Czytaj całość
Regresja w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
4Jul

Regresja to jedno z narzędzi statystycznych służących do prognozowania. Regresja liniowa polega na obliczeniu statystyki za pomocą metody najmniejszych kwadratów. Powstała linia prosta jest najlepiej dopasowana do danych oraz zwraca wartości definiujące linię. W poniższym tekście zostają omówione 2 opcje wykorzystania tej funkcji w MS Excel, a  mianowicie: funkcja REGLINP oraz dodatek z analizą danych.

Czytaj całość
Wykres Gaussa w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
1Jul

W poniższym artykule przedstawimy krok po kroku ścieżki utworzenia wykresu rozkładu normalnego, czyli wykresy Gaussa.

Czytaj całość
Tworzenie szablonów programie MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
30Jun

Jeżeli nasze zadania obejmują uzupełnię dokumentów, których wygląd i struktura jest identyczna, a ich tworzenie jest czasochłonne warto zapoznać się opcją tworzenia szablonów w programie Excel. Ustalają za pomocą szablonu strukturę dokumentu możemy ją wykorzystać do późniejszego uzupełniania danych.

Czytaj całość
Funkcje zaokrągleń w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Kurs VBA
27Jun

Celem funkcji zaokrąglających jest przybliżenie liczby zaokrąglanej zgodnie z wybranymi regułami przez użytkownika. Poniżej przedstawiamy najczęściej wykorzystywane funkcje zaokrąglających wynik. Zainteresowanych pozostałymi funkcjami programu Excel zapraszamy na kursy Excel w Cognity.

Czytaj całość
Wizualizacja i prezentacja danych w MS Office - wprowadzenie
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
24Jun

Wizualizacja to głównie graficzne metody przedstawiania posiadanych wiadomości. Współcześnie rola profesjonalnego przekazywania danych i informacji jest bardzo duża. Prezentacje danych są stosowane we wszystkich dziedzinach gospodarki - od edukacji poprzez badania naukowe, przemysł, biznes czy administracje publiczną.

Czytaj całość
VBA w Excel - Pętla For
Kategoria: Kurs VBA, Kurs Excel, Samouczek Excel
13Jun

Pętle w Excelu są bardzo wygodnym narzędziem. Celem pętli jest wykonywanie powtarzających się działań. Pętle w VBA wykorzystujemy do obliczeń matematycznych, wyodrębniania fragmentów danych, a także do wykonywania tych samych operacji na wielu obiektach. Celem artykułu jest zapoznanie czytelników z pętlami – poniżej przedstawiamy Państwu wybrane pętle dostępne w języku VBA w Excelu.

Czytaj całość
Manipulacja danymi na wykresach
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
12Jun

Zaprezentowany artykuł ma celu przybliżyć Państwu tematykę manipulacji danymi z wykorzystaniem wykresów.

Czytaj całość
Rodzaje wykresów w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Wykresy
12Jun

Program MS Excel obsługuje wiele typów wykresów, które w znaczny sposób ułatwiają nam prezentowanie danych odbiorcom w sposób jasny i klarowny. 

Czytaj całość
Kostka Rubika w Excelu
Kategoria: Kurs Excel
6Jun

Zobacz kostkę Rubika w Excelu. Kurs Excel prowadzony w Cognity pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności pracy w tym programie. Dzięki tej wiedzy będziesz mógł stworzyć między inymi kostkę Rubika w Excelu oraz wiele podobnych elementów.

Czytaj całość
Kurs VBA: Instrukcja Select Case
Kategoria: Kurs VBA, Kurs Excel
4Jun

Celem wykorzystania Instrukcji warunkowej Select Case jest zwiększenie elastyczności makra poprzez wykonywanie określonych fragmentów kodu zgodnie z danymi, które zostały pobrane od użytkownika. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym nasz trener przybliża to zagadnienie.

Czytaj całość
Kurs VBA: instrukcja warunkowa If
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA, Samouczek Excel
3Jun

Instrukcja warunkowa If pozwala na zwiększenie elastyczności makra, dzięki czemu można wykonywać makro z różnymi ustawieniami. Użytkownik może zadecydować, którą opcję wybiera, a program w odniesieniu do wybranego wariantu będzie wykonywał określoną czynność. Wcześniej wymieniona instrukcja działa identycznie, jak funkcja JEŻELI. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami, jakie daje zastosowanie Instrukcji warunkowej If w VBA.

Czytaj całość
Excel Samouczek - wstawianie daty w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
28May

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem na temat dat i godzin w programie Excel. W prezentacji zostało opisane formatowanie oraz wstawianie ciągu liczb, które szybko można zamienić na daty, czy godziny.

Czytaj całość
Kurs Excel- sumowanie wierszy i kolumn
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel
27May

Przedstawiamy prezentację na temat sumowania wierszy i kolumn w programie Excel. Sprawdź podstawowe informacje o sumach w Excelu.

Czytaj całość
Samouczek VBA - tworzenie makra krok po kroku
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA, Samouczek Excel
9Dec

Przedstawiamy jak utworzyć proste makro informacyjne. Każdy krok jest szczegółowo opisany. Celem tego makra jest poinformowanie potencjalnego użytkownika pliku o tym, że nie może kopiować zawartości dokumentu. Sprawdź nasze rozwiązanie.

Czytaj całość
Kurs VBA: Zobacz jak dodać pole listy
Kategoria: Kurs VBA, Kurs Excel
5May

Przedstawiamy elementy sterujące arkusza kalkulacyjnego. Zobacz jak wprowadzać dane, aby nie popełniać błędów. Narzędzie pole listy oraz jego opcje.

Czytaj całość
Excel: znaczenie symboli błędów w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
12Jan

Przedstawiamy znaczenie symboli błędów, które mogą się pojawić w programie Excel. Dowiecie się z czego wynikają pojawiające się, niechciane symbole oraz będziecie w stanie ich uniknąć.

Czytaj całość
Sposoby zaznaczania danych w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
15May

Przedstawiamy łatwe sposoby zaznaczania danych, które w znacznym stopniu ułatwiają pracę w programie MS Excel.

Czytaj całość
Tworzenie Makra w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA, Samouczek Excel
9May

Makra są doskonałym narzędziem do automatyzacji wykonywanych czynności, co znacznie skraca czas wykonania zadania w porównaniu niż ich ręczne wykonywanie. Im więcej zadań zostanie zautomatyzowanych, tym lepiej widać sens stosowania makr.

W poniższym artykule znajdą Państwo omówienie czynności, które należy wykonać celem skonfigurowania środowiska oraz utworzenie prostego makra wyświetlającego komunikat w komórce „To jest moje pierwsze makro”. Artykuł przedstawia zagadnienia omawiane na Kursie VBA w Excelu.

Czytaj całość
Excel Poradnik- 10 przydatnych trików i sztuczek
Kategoria: Analiza danych
16July

Poniżej przestawiamy listę trików usprawniających pracę w programie MS Excel, przygotowaną przez naszego trenera. Można dowiedzieć się z niej m.in. jak wyrównać wykresy w arkuszu, wstawić Enter do komórki, wpisywać informacje do wielu arkuszy naraz czy kopiować formuły. Przećwiczyć zadania będziecie mogli na dołączonym do zadań pliku.

Czytaj całość
Wyszukaj.pionowo krok po kroku
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
28Apr

Funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO została zaprojektowana do odnajdywania pewnych informacji w danym zbiorze. Ważne jest zrozumienie zasad działania tej funkcji programu MS Excel, opanowanie ich i zastosowanie może znacznie ułatwić pracę z dużą ilością danych.

Czytaj całość
10 najważniejszych skrótów klawiaturowych w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Skróty
22Apr

Poznaj 10 najważniejszych skrótów klawiaturowych w MS Excel i pobierz je w wersji do wydruku. 

Czytaj całość
Jak można wykorzystać VBA?
Kategoria: Kurs Excel, Kurs VBA
15Apr

Zagraj w grę Pong wykonaną w MS Excel. 

Czytaj całość
Excel samouczek - Lista Rozwijana Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
7Apr

Listy rozwijane excel wykorzystują mechanizm poprawności danych. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zarówno ograniczyć liczbę błędów wprowadzanych przez końcowego użytkownika, jak też pomóc mu wprowadzać poprawne dane do konkretnych komórek. 

Czytaj całość
Jak używać funkcji SUMA.JEŻELI
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel, Analiza danych
12Mar

Kurs Excel zawiera w swoim programie omówienie funkcji, które upraszczają przeprowadzanie operacji matematycznych. Funkcja Excle SUMA.JEŻELI służy do sumowania komórek, które spełniają odpowiednie kryteria. W artykule przedstawimy zastosowanie tej funkcji programu Microsoft Excel poprzez rozwiązanie dwóch przypadków – w końcu ćwiczenia są najlepszą formą nauki.

Czytaj całość
Jak wykorzystać funkcję JEŻELI? CZ. I
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
21Feb

Funkcja JEŻELI jest jedną z najpopularniejszych funkcji logicznych w MS Excel. Funkcje Logiczne pozwalają na dokonanie obliczeń przy spełnieniu lub niespełnieniu określonych warunków. 

Czytaj całość
Excel samouczek - Funkcja aparat
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
5Feb

Edycja poszczególnych danych w zakładkach, przy kopiowaniu „na sztywno”, powoduje konieczność wprowadzania zmian we wszystkich miejscach, z których przeklejamy dane zestawienie. MS Excel wychodzi jednak naprzeciw potrzebie łączenia elementów z różnych zakładek. Odpowiada za to mało znana i co za tym idzie mało doceniana funkcja Aparat. 

Czytaj całość
Szkolenie Analiza Statystyczna w Excelu - zobacz prezentację
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Samouczek Excel
9Jan

Zainteresowanych zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą statystyką, zachęcamy do zapoznania się z materiałami ze szkolenia „Analiza Statystyczna w Excelu”. Aby zobaczyć prezentację prosimy przejść na stronę:

 Szkolenie Excel - Analiza Statystyczna w Cognity from COGNITY

Czytaj całość
Szkolenie Excel - Wykorzystanie funkcji LICZ.JEŻELI i SUMA.JEŻELI
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel, Analiza danych
12Dec

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, na którym nasz Trener demonstruje zastosowanie funkcji LICZ.JEŻELI i SUMA.JEŻELI. 

Czytaj całość
Szkolenie Wizualizacja i Prezentacja Danych - jak stworzyć animowany wykres.
Kategoria: Kurs PowerPoint, Kurs Excel, Wykresy
16Oct

W trakcie tworzenia prezentacji bardzo często korzystamy z wizualizacji danych za pomocą wykresów. Aby uczynić naszą prezentację ciekawszą i bardziej spektakularną warto przyjrzeć się możliwości animowania wykresu. Jak to zrobić? 

Czytaj całość
Akcja promocyjna „Spójrz szerzej - rozwijaj wiedzę informatyczną z Cognity i Helionem”
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
8Oct

UWAGA! 

Rozpoczęliśmy akcję „Spójrz szerzej - rozwijaj wiedzę informatyczną z Cognity i Helionem” 

W ramach akcji promocyjnej wszyscy uczestnicy, którzy wybiorą się na nasze szkolenia organizowane w czasie od 8 października do 11 listopada, mogą otrzymać bony podarunkowe do księgarni Helion.pl na kwotę 50 zł. 

Czytaj całość
Edycja kodu vba - film
Kategoria: Kurs VBA
3Jun

Pierwsza część filmiku ze szkolenia VBA w Cognity. W tej części dowiecie się m.in jak edytować i zarządzać kodem. 

Czytaj całość
Excel Samouczek - Czym są daty i godziny dla Excela i jak szybko je wstawiać do komórki
Kategoria: Kurs Excel, Skróty, Analiza danych
3Sep

W Excelu często musimy stosować operacje na datach. Z tego wpisu dowiemy się jaka jest najstarsza data, na której możemy pracować w tym programie oraz w jaki sposób szybko wstawić bieżącą datę i godzinę za pomocą skrótów klawiaturowych.

Czytaj całość
Excel samouczek - Przechodzenie na początek lub koniec obszaru danych
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Kurs Excel
31Jul

Kolejna Ciekawostka Cognity dotyczy przechodzenia w Excelu na początek lub koniec obszaru danych. 

Czytaj całość
Excel Samouczek - Szybkie usuwanie wpisu na prawo od kursora
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
18Jul

W poprzednich wpisach Samouczki Excel przedstawiały w jaki sposób szybko wstawić komórki lub ich zakres między komórki już zapełnione oraz jak wypełnić kilka komórek w Excelu jednocześnie. Tym razem o tym jak - szybko usunąć wpis na prawo od kursora.

Czytaj całość
Excel Samouczek - Przenoszenie komórek w inne miejsce
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
8Jul

Jak szybko wstawić komórki lub ich zakres między komórki już zapełnione? 

Czytaj całość
Excel Samouczek - Wypełnianie kilku komórek jednocześnie
Kategoria: Kurs Excel
5Jul

Wypełnianie kilku komórek jednocześnie w przypadku pracy w Excelu to duża oszczędność czasu.

Dowiedz się jak to zrobić.

Czytaj całość
Excel Samouczek- Skróty klawiszowe cz. III (Skróty dotyczące pracy w komórkach lub pasku formuły)
Kategoria: Kurs Excel, Skróty, Samouczek Excel
13Jun

Po artykule na temat skrótów klawiszowych dotyczących klawiszy fukcyjnych oraz wprowadzania danych, przyszedł czas na przypomnienie najważniejszych skrótów przyspieszających pracę w komórkach lub pasku formuły.

Czytaj całość
Excel Samouczek- Skróty klawiszowe cz. II (Skróty dotyczące wprowadzania danych)
Kategoria: Kurs Excel, Skróty, Samouczek Excel
14May

Program Excel dostosowany jest do używania niezwykle dużej liczby skrótów klawiszowych, które znacznie usprawniają pracę. Warto zapamiętać i stosować te najbardziej użyteczne dla najczęściej wykonywanych przez nas funkcji.

Czytaj całość
Excel Samouczek - Skróty klawiszowe cz. I (Klawisze funkcyjne)
Kategoria: Kurs Excel, Skróty, Samouczek Excel
6May

Program Excel dostosowany jest do używania niezwykle dużej liczby skrótów klawiszowych, które znacznie usprawniają pracę. Warto zapamiętać i stosować te najbardziej użyteczne dla najczęściej wykonywanych przez nas funkcji.

Czytaj całość
Jak stworzyć tabelę przestawną
Kategoria: Kurs Excel, , Analiza danych
21Apr

Tabele przestawne jest to narzędzie, które doskonale sprawdza się w przypadku tworzenia różnego rodzaju raportów i zestawień, które mają za zadanie przedstawić analizy danych. Najważniejszą zaletą tabeli przestawnej jest jej interaktywność. Możemy w dowolny sposób przestawiać informacje w niej zawarte, wstawiać dodatkowe formuły, które będą służyły nowym obliczeniom czy nawet grupować poszczególne  elementy raportu. 
Najlepiej zapoznać się z terminem tabeli przestawnej na przykładzie. Przypuśćmy, że pracujemy w banku i chcielibyśmy sprawdzić jaka była suma kwot wpłacona w jego poszczególnych oddziałach w 2008 roku.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl