GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: PREZENTACJA


Wszystko o infografice
Kategoria: Prezentacja danych
14Sep

Przekazuj informacje szybko i przejrzyście, spraw aby Twój przekaz był  prosty i czytelny. Wykorzystaj do tego celu infografiki ale najpierw poznaj zasady ich tworzenia.

Czytaj całość
Wizualizacja danych - poradnik
Kategoria: Prezentacja danych
19Aug

Prezentując i analizując dane warto zwrócić uwagę na to co wpływa na zrozumienie przekazywanych przez nas informacji. Przedstawiamy poradnik skutecznej wizualizacji danych, dzięki któremu stworzysz prezentację na najwyższym poziomie.

Czytaj całość
Zasady prezentacji danych –używanie kolorów
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Jun

Dzięki kolorom można w ciekawy i estetyczny sposób zaprezentować dane. Przed ustaleniem koloru wykresu lub diagramu warto się zapoznać z zasadami skutecznego użycia kolorów.

Czytaj całość
Prezentacja multimedialna w Prezi –kilka najważniejszych faktów
Kategoria: Kurs PowerPoint, Kompetencje miękkie w pracy
25May

Co zrobić, by zainteresować odbiorców tym co chcesz im powiedzieć? Musisz wyróżniać się atrakcyjną formą przekazu! Receptą na interesujący sposób przekazania informacji jest stworzenie prezentacji multimedialnej w aplikacji Prezi. 

Czytaj całość
Jak zbudować prezentację w PowerPoint?
Kategoria: Kurs PowerPoint
15May

Wystąpienia publiczne bywają stresujące, ale gdy towarzyszy nam ciekawa i dobrze zrobiona prezentacja możemy bez trudu zapanować nad stresem, bo zainteresowanie odbiorców mamy gwarantowane. Co jednak zrobić, aby nasza prezentacja była skuteczna? Przestawiamy kilka rad. 

Czytaj całość
Prezentacja multimedialna: PowerPoint kontra Prezi
Kategoria: Kurs PowerPoint
14May

Minęły już czasy gdy prezentacja kojarzyła się tylko z PowerPointem. Teraz mamy możliwość budowania nowoczesnych, innowacyjnych i nieszablonowych prezentacji nie ograniczając się tylko do programu Microsoftu. Budując je można m.in. skorzystać, z niezwykle popularnej ostatnimi czasy, aplikacji Prezi. 

Czytaj całość
Zasady ładnej prezentacji w PowerPoint
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
24Apr

MS PowerPoint - program ten znają wszyscy Ci, którzy chociaż raz w życiu przygotowywali prezentacje multimedialną. Ta aplikacja Microsoftu postrzegana jest jako nudna, rutynowa i nie mająca wiele do zaproponowania graficznie - nie musi jednak tak być! Poznaj 5 zasad ładnej prezentacji w PowerPoint przygotowanych przez blog Happy Ideas.

Czytaj całość
Prezentacja bez prezentacji
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Apr

Prezentacja jest wystąpieniem publicznym mającym na celu przekazanie słuchaczom wiedzy, przekonanie do idei czy sprzedanie towaru. Określenia „prezentacja” używa się również do określenia pokazu slajdów wyświetlanego podczas przemówienia. Częstym błędem jest nie rozróżnianie obu tych pojęć. Czy można przedstawić swoje stanowisko nie używając pokazu slajdów?

Czytaj całość
Jak założyć konto w Prezi?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kurs PowerPoint
7Apr

Aplikacja Prezi to coraz popularniejsza aplikacja do tworzenia nowoczesnych, innowacyjnych oraz prekorskorskich prezentacji multimedialnych. Z tej niepozornej aplikacji chcą korzystać wszyscy od studentów po przedstawicieli firm po prezesów wielkich koncernów prezentujących strategiczne dane. 

Czytaj całość
Prezi - inne spojrzenie na zakładanie konta w aplikacji Prezi
Kategoria: Kurs PowerPoint, Kompetencje miękkie w pracy
7Apr

Aplikacja Prezi zyskuje coraz więcej zwolenników. Jej fenomen polega na tym, że te same dane czy informacje za każdym razem możemy przedstawić w inny sposób, równie nowatorski. 

Czytaj całość
Efekt pierwszego wrażenia podczas wystąpień publicznych
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
18Mar

Kilka pierwszych sekund, kilka słów, gestów czy rzut oka na prezencję i wygląd. Tyle wystarczy, aby ktoś wyrobił sobie pierwszą opinię na nasz temat. Nie ma znaczenia czy będzie ona prawdziwa, czy nie – jej zmiana będzie wymagała wiele czasu i wysiłku. Jak wykorzystać efekt pierwszego wrażenia, by stać się bardziej przekonującym mówcą?

Czytaj całość
PowerPoint – buduj poprawne prezentacje
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych
24Jan

PowerPoint to program do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office. Wiele z nas myśli, że jego obsługa jest prosta, jednak prawda jest brutalna – większość z nas nie potrafi stworzyć odpowiednio dobrej prezentacji. W dzisiejszych czasach jest to umiejętność, którą prędzej czy później każdy będzie musiał zaprezentować. Pokaz slajdów stanowi de facto nieodłączny element każdej prezentacji. Oto kilka zasad, o których trzeba pamiętać, aby zrobić ciekawą i efektowną prezentację w programie Microsoft PowerPoint.

Czytaj całość
Autoprezentacja - strategie udzielania odpowiedzi na pytania podczas prezentacji
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kurs PowerPoint
15Jan

W dzisiejszych czasach z prezentacją i autoprezentacją spotykamy się bardzo często: w szkolenie, na studniach, pracy. Przestawianie siebie czy też wybranego tematu zawsze rodzi pytania ze strony naszych słuchaczy. Dlatego warto opracować strategie udzielania właściwych odpowiedzi podczas prezentacji. 

Czytaj całość
Mowa ciała: czyli co zrobić z rękami w czasie prezentacji?
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych, Perfekcyjna Asystentka
25Oct

Prowadzenie prezentacji szczególnie dla początkujących mówców jest bardzo stresujące. Jest to spowodowane tym,że na efektywne wystąpienieskłada się wiele czynników: nie tylko to co mówimy, ale także to jak mówimy i jaka jest nasza mowa ciała. Właśnie mowa ciała jako pierwsza decyduje o tym czy przyciągniemy do siebie odbiorców czy ich odtrącimy. Kluczowym elementem, na który jako pierwszy zwracamy uwagę jeśli chodzi o mowę ciała są ręce. Co w taki razie powinny robić i przekazywać nasze ręce w czasie dobrej prezentacji?

Czytaj całość
Schematy kolorystyczne. Jak dobrać odpowiednie kolory?
Kategoria: Kurs Photoshop, Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
22Oct

Kolor jest jednym z czynników, który wpływa na dobry lub zły odbiór strony internetowej. Projektant nie ma łatwego zadania. Wiedza na temat kolorów jest ważna by odpowiednio dobrać kolorystykę do tematyki i ogólnego gustu odbiorców. Inaczej będzie wyglądać strona dla wielbicieli metalu i strona przedszkola na osiedlu rodzinnym. W tym celu należy dobrze poznać schematy oparte na kole barw.

Czytaj całość
Prezentacja: jak używać kolorów w prezentacji
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
14Aug

Gdy planujemy wykonanie profesjonalnej prezentacji musimy zdecydować, czy i jakie akcenty kolorystyczne do niej wprowadzać. Często, nasze własne preferencje niekoniecznie współgrają z psychologiczną mocą kolorów oraz ich percepcji przez odbiorców.

Czytaj całość
Prezentacja danych - niezbędnik
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs Excel, Kurs PowerPoint
18Jun

Sprawdź na mapie myśli jak skutecznie prezentować dane. Mapa myśli dostępna poniżej. 

Czytaj całość
Narzędzia do prezentacji danych
Kategoria: Prezentacja danych
18Jun

Zapoznaj się z darmowymi narzędziami, które sprawią, że Twoja prezentacja na długo zostanie zapamiętana.

Czytaj całość
Przygotowanie do stworzenia prezentacji
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
18Jun

Sekrety skutecznej prezentacji – sprawdź jak przygotować się do prezentacji.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl