GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyAnalityk danych - zawód przyszłości
MENU

Analityk danych - zawód przyszłości


Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Kurs SQL
21Nov

Analiza danych – co to jest?

Analityka danych jest dziedziną nauki, która zajmuje się odczytywaniem, interpretowaniem informacji, przetwarzaniem oraz uzyskiwaniem z tego wniosków. Analiza łączy statystykę, sztuczną inteligencję, a także kreatywne myślenie. Wykorzystanie analizy pozwala na tworzenie strategii biznesowych, czy planów marketingowych, dlatego zawód Analityka danych jest zawodem przyszłości! Jeśli potrafisz skutecznie analizować informacje oraz tworzyć raporty, ta praca jest dla Ciebie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o analizie danych, to świetnie trafiłeś. Cognity prowadzi szereg kursów związanych z analizą danych.

Jak zacząć pracę jako analityk?

Analityk danych, to stosunkowo nowy zawód, dlatego na rynku pracy znajdzie się zatrudnienie dla początkujących specjalistów data science. Taka ścieżka kariery będzie odpowiednia dla absolwentów studiów informatycznych, baz danych lub komunikacji. Studia jednak nie są koniecznością do zdobycia wiedzy z tej dziedziny. Kluczem jest logiczne myślenie oraz znajomość MS Office oraz języka SQL, Pythona, czy R. Przyszły analityk powinien ciągle poszerzać swoją wiedzę.

SQL – język baz danych

SQL jest ważnym kluczem do kariery w zawodzie analityka danych. SQL to skrót od Structured Query Language – strukturalnego języka zapytań. SQL pozwala na tworzenie baz danych oraz na zarządzanie i administrowanie nimi.

Przeczytaj koniecznie – SQL podstawy składnia i zastosowanie, gdzie poznasz podstawy tego języka.

Zapraszamy również na szkolenia:

Phyton

Python to kolejny ważny język programowania dla przyszłych analityków danych. Jest to jeden z najpopularniejszych oraz najczęściej używanych języków. Jest on prosty w użyciu, ale wysoko zaawansowany.

Jeśli zainteresował Cię język Phyton – Cognity oferuje kurs programowania w języku Phyton.

Podsumowując,  kariera analityka danych jest dobrym rozwiązaniem dla osób dociekliwych, którzy lubią analizować uzyskane informacje, a także tych lubiących widzieć efekty swojej pracy. Dzięki takiej ścieżce kariery mamy możliwość stałego rozwoju.

 

Zapraszamy na nasze szkolenia: 

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl