GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Analiza danych


Ranking wartości Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
17Jan

Dzisiejsza część będzie dotyczyć funkcji, dzięki której możesz wyznaczyć pozycje w rankingu dla określonej wartości liczbowej. W tym celu, jako przykład posłuży nam scenka obrazująca zawody szkolne, w której udział bierze dwudziestu uczestników. Każdy z zawodników w chwili dotarcia na metę ma zmierzony czas, dzięki któremu w łatwy sposób będzie można uplasować go w rankingu. Nasza funkcja, którą omawiamy ma za zadanie przypisanie miejsca do zawodnika, bez konieczności używania opcji sortowania od najwyższego do najniższego czasu dobiegnięcia na linię mety.

Czytaj całość
Funkcja AGREGUJ
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
12Jan

Zdarza się, że w arkuszu Microsoft Excel pojawiają Ci się błędy mimo wpisania niezwykle prostego działania? Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli w ukrytych rekordach pojawią się ukryte wartości lub błędy. Oczywiście nie mówimy tutaj o literówkach wynikających z pośpiechu, raczej chodzi o potknięcia matematyczne wynikające z zasad obliczeń. Tego typu błędy mogą skutecznie uniemożliwić ci dalsze operowanie wprowadzonym zakresem danych.

Czytaj całość
Autouzupełnianie w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
27Dec

Dzisiaj porozmawiamy o funkcji autouzupełnianie - auto numerowanie czyli automatyczne wypełnienie serią danych kolumn lub wierszy. Kiedy taka funkcja nam jest potrzebna? Jeżeli prowadzimy w Exelu głównie obliczenia matematyczne, księgowe czy finansowe to tej funkcji mogliśmy nie znać, gdyż ta funkcja jest bardziej dedykowana dla użytkowników Excela, którzy tworzą bardzo długie tabele, na wiele wiele 100 lub 1000 rekordów na przykład dla bazodanowców, logistyków, czyli wszędzie tam gdzie mamy bardzo długo tabelkę.

Czytaj całość
Odchylenie standardowe w Excelu
Kategoria: Analiza danych
20Dec

Na zajęciach z Excela podstawowo-średniego poznajemy funkcję PORÓWNAJ(), która w ekspresowy sposób porównuje dwie wartości ze sobą i mówi nam czy dwie dane są takie same. Dla niektórych kursantów funkcja ta wydaje się zabawna i niepotrzebna bo przecież na oko widać że 1012 jest różne – inne od 1013. Zgadza się, ale co, jeśli to numer konta 783240003243202343432? A co jeśli takich numerów mamy 12 tysięcy wierszy?

Czytaj całość
Numer tygodnia w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
14Dec

W dzisiejszym odcinku coś bardzo potrzebnego dla użytkowników Excela, którzy potrzebują wyznaczyć z wskazanej daty numer tygodnia, często też w połączeniu z rokiem. Dla wielu branż w tym np. kadrowo – księgowej oraz w firmach produkcyjnych często spotyka się model rozliczania realizacji projektów czy partii w oparciu o numer tygodnia.

Czytaj całość
Funkcja INDEKS
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
6Dec

Funkcja INDEKS(), jest bardzo wydajną i bardzo przydatną funkcją, jednak jej sławę odbiera bardziej popularna funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO() czy WYSZUKAJ.POZIOMO().

Czytaj całość
Funkcje LICZ.WARUNKI i SUMA.WARUNKÓW
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych
25Nov

Jeśli pracujemy na filtrach tabel, to zazwyczaj tych kryteriów zakładamy znacznie więcej, np. chcemy wyszczególnić dane miast (kryterium 1), następnie daną grupę produktów (kryterium 2) i do tego w określonym czasie sprzedaży (kryterium 3). Co jeśli, chcemy zrobić podobne zapytanie do naszej tabeli, lecz w postaci formuły? Wtedy z pomocą przychodzą dwie funkcje - =LICZ.WARUNKI() oraz =SUMA.WARUNKÓW().

Czytaj całość
Analityk danych – zawód przyszłości
Kategoria: Analiza danych, Kurs SQL
1Aug

Chcesz dowiedzieć się czym jest analityka danych, czym zajmuje się i ile zarabia analityk danych? Świetnie trafiłeś. Obecny rynek pracy poszukuje specjalistów od data science, gdyż jest to dosyć młoda dziedzina, a są oni niezbędni w dzisiejszym świecie przeładowanym danymi. Jeśli interesujesz się nowymi technologiami, informatyką, programowaniem, czy potrafisz skutecznie analizować informacje i tworzyć raporty – jest to zawód dla Ciebie.

Czytaj całość
Dlaczego Power BI Excel (Power Query, PowerPivot, PowerView i PowerMap)?
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych
11Aug

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to jest Excel Bi geneza powstania - zalety 
  • Power Query - zastosowanie do wczytywania danych z pliku TXT
  • Porównanie zastosowania VBA I Power Query
  • Co to jest Power Pivot - zastosowanie i przykład zastosowania
  • Co to jest Power Map- przykład zastosowania w analizie danych powierzchniowych
Czytaj całość
Prezentacja danych w Power BI - Tooltips
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych
30Jul

Z chwilą wykonania obliczeń na pierwszych komputerach pojawiło się wyzwanie jak zaprezentować wyniki dla odbiorcy końcowego tak, aby były dla niego przejrzyste i czytelne. Pojawiły się tabele i wykresy, ale przy wzroście informacji i potrzebie prezentacji wielu obliczeń i wyników, nie sprawdziły się. Wymyślone zostało więc rozwiązanie pozwalające w jednym dokumencie prezentować wyniki na wielu  stronach i tak powstał PowerPoint, który na lata stał się standardem do prezentacji wszelkiego rodzaju danych.

Czytaj całość
TOP 50 zapytań SQL
Kategoria: Kurs SQL, Analiza danych
28Jul

Nauka języka SQL jest prostsza, niż mogłaby się wydawać, a jednocześnie znacząco zwiększa atrakcyjność na rynku pracy. Nie tylko ułatwi Ci pozyskiwanie informacji, ale również zapewni lepsze rozumienie aplikacji, z którymi pracujesz na co dzień.

Czytaj całość
Język DAX - zastosowanie w analizie danych Excel Power BI
Kategoria: Analiza danych
1Jul

DAX występuje w narzędziach, które pozwalają nam wykonać zadania biznesowe i nie tylko. Mowa tutaj o aplikacji Power BI (w której zobaczymy przykład; w tej aplikacji mamy do czyniena z językiem M oraz jeżykiem DAX), dodatku Powerpivot (w Excelu; w dodatku mamy dostęp do wyłącznie do języka DAX) oraz SQL Server Analisys Service. Dodatkowo umożliwia nam wykonywanie bardziej zaawansowanych analitycznych obliczeń.

Czytaj całość
SQL podstawy - składnia i zastosowanie
Kategoria: Analiza danych, Kurs SQL
10Jun

W tym artykule dowiesz się:

  • czym jest język SQL,
  • gdzie można stosować język SQL,
  • przykładowe zadania, które można wykonać przy pomocy języka SQL.
Czytaj całość
Dlaczego warto nauczyć się Power BI?
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
30Mar

Power BI to program służący do analizy danych oraz projektowania raportów. Jest on powiązany z zestawem usług online. Z pomocą Power BI jesteśmy w stanie zrobić to, czego nie uzyskamy w samym Excelu. Wśród aplikacji Power BI wyróżniamy: Power BI Desktop oraz Power BI Online, o których więcej przeczytasz w artykule: Power BI Desktop i Power BI Online. Z pomocą tej usługi możemy publikować oraz udostępniać raporty. Jest to bezpłatny, analityczny program, dostępny dla zwykłego użytkownika.

Czytaj całość
Zasady wizualizacji danych
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
17Mar

Aby stworzyć atrakcyjną wizualizację danych nie trzeba znać profesjonalnych programów komputerowych, ani być grafikiem. Wystarczy do tego zastosować kilka zasad, które pozwolą na przygotowanie czytelnego i atrakcyjnego wizualnie przekazu.

Czytaj całość
Power BI Desktop i Power BI Online
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
23Nov

Power BI to program, który służy do analizy danych oraz publikacji raportów. Wśród aplikacji Power BI możemy wyróżnić: Power BI Desktop oraz Power BI Online. Power BI Desktop działa na komputerze z systemem Windows, natomiast Power BI Online jest serwerem raportowym dostępnym poprzez przeglądarkę internetową, a także aplikację mobilną. Dzięki Power BI Online możemy udostępniać w sieci swoje raporty.

Czytaj całość
Top 10 umiejętności, które warto wpisać do CV
Kategoria: Analiza danych
16Apr

Jeśli wpisujesz jakieś umiejętności w swoim CV, oznacza to, że jesteś w czymś dobry. Obejmuje to zarówno kompetencje miękkie, tj. wynikające z cech charakteru, oraz twarde związane z kwalifikacjami zawodowymi. W niniejszym artykule przedstawimy subiektywne top 10 punktów w CV.

Czytaj całość
Poradnik Microsoft Excel - tworzenie wykresów
Kategoria: Analiza danych
15Apr

Praca z danymi często wiąże się z tworzeniem wykresów. Microsoft Excel umożliwia nam ciekawe rozwiązania z tego zakresu – wizualizowanie w formie rozbudowanych diagramów, m.in. słupkowych, kołowych czy liniowych. Sprawdź z nami od czego zacząć.

Czytaj całość
Rzeczy, które zawsze chciałeś zrobić a nie było czasu
Kategoria: Analiza danych
2Apr

Niezależnie od tego czy jesteś teraz w trakcie pracy zdalnej, czy właśnie masz urlop, udaje Ci się zaoszczędzić czas choćby na dojazdach. Masz go więcej nie tylko, by odpocząć, ale również zrobić coś pożytecznego. Oczywiście w obecnnej sytuacji bezpieczniej jest zostać w domu. Czas spędzony w zaciszu mieszkania może okazać się bardzo produktywny.

Czytaj całość
Automatyzacja pracy
Kategoria: Literatura specjalistyczna, Kurs Excel, Analiza danych
27Mar

Zwiększanie efektywności i optymalizacji pracy to tematy nierozerwalnie związane z prowadzeniem firmy. Podstawą staje się automatyzacja zadań i procesów. Dzięki profesjonalnym narzędziom, tworzonym specjalnie na potrzeby rozwiązywania konkretnych problemów, można rozwinąć swój biznes i wyprzedzić konkurencję.

Czytaj całość
Funkcje tekstowe w R
Kategoria: Analiza danych, Literatura specjalistyczna, Prezentacja danych
18Feb

R to język i środowisko doskonale sprawdzające się przy wizualizacji, statystycznej analizie oraz maszynowym przetwarzaniu danych. W poniższym artykule przedstawiamy przykładowe funkcje z pakietu stringr dla języka R, dzięki którym usprawnisz swoją pracę przy operacjach na tekście.

Czytaj całość
Power BI – wizualizacja danych na wykresie
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
25Oct

Power Business Intelligence jest narzędziem służącym do przeprowadzania zaawansowanej analizy danych. Usługa Power BI pozwala na łączenie ze sobą różnych aplikacji i łączników oraz na podstawie wszystkich zebranych danych z różnych źródeł tworzyć kompleksowe analizy, a następnie udostępniać je innym osobom. Ma wiele zalet, ponieważ dobrze sprawdza się dla indywidualnych osób, pragnących mieć jasny przegląd danych z programu MS Excel czy baz danych. Z drugiej strony, sprawdza się również w przedsiębiorstwie, które chce tworzyć złożone, przejrzyste raporty czy też wizualizacje przydatne szerokiej grupie odbiorców.

Czytaj całość
Skróty klawiaturowe Access
Kategoria: Kurs Access, Analiza danych, Skróty
24Aug

Przedstawiamy Państwu 10 najpopularniejszych skrótów klawiaturowych niezbędnych podczas pracy z MS Access. Dzięki nim obsługa tego programu stanie się zdecydowanie wygodniejsza i szybsza.

Czytaj całość
Analiza XYZ za pomocą MS Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
27Jul

Analiza XYZ jako jedna z podstawowych metod zarządzania zapasami polega na klasyfikacji zasobów pod względem regularności zapotrzebowania.

Czytaj całość
Fuzzy Lookup – dodatek do MS Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
5Mar

Fuzzy Lookup to bezpłatny dodatek do programu MS Excel, który możemy wykorzystywać do wyszukiwania zaśmieconych danych w arkuszu kalkulacyjnym oraz łączenia tabel. Jak z niego skutecznie korzystać pokaże trener i ekspert Cognity – Grzegorz Plak.

Czytaj całość
1.Tydzień Cognity – pobierz praktyczne ćwiczenia z programu MS Excel!
Kategoria: Analiza danych
18Feb

W ramach 1.Tygodnia Cognity na warsztatach komputerowych mogliście poćwiczyć pracę na konkretnych narzędziach MS Excel m.in. takich jak makr, tabele przestawne czy wykresy.

Czytaj całość
Praca w chmurach - cloudcomputing
Kategoria: Analiza danych
16Feb

Z pewnością nie raz spotkaliście się z pojęciem „cloudcomputingu” czyli niczym innym jak praca w tzw. Chmurze. O plusach pracy w wirtualnych chmurach pisano już nie raz, nie zaprzeczalnie jest to jedne z lepszych rozwiązań, które proponuje nam dzisiejsza technika. Czym jednak jest i jak pracuje się w chmurze? 

Czytaj całość
Powerpivot
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
30Dec

Dodatek Powerpivot umożliwia rozszerzenie funkcjonalności programu Excel. Dzięki dodatkowi można analizować tabele, które mają więcej niż 1048576 wierszy, przy czym należy pamiętać o tym, że wstawienie tabeli przestawnej do Excela z dodatku Powerpivot, które przekroczy liczbę wierszy w tym programie spowoduje wyświetlenie odpowiedniego komunikatu. W poniższym artykule przedstawiono sposób tworzenia relacji pomiędzy tabelami, importowanie danych z innych źródeł a także dodawanie nowych pól w tabelach. Zachęcamy do ściągnięcia plików ćwiczeniowych, które zostały wykorzystane w artykule.

Czytaj całość
Myślenie lateralne
Kategoria: Analiza danych
19Dec

Myśleć lateralnie czyli jak? Zapraszamy do zapoznania się z podejściem nazywanym myśleniem w bok lub myśleniem równoległym.

Czytaj całość
Konsolidacja danych z wielu arkuszy w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
15Dec

Jeżeli chcemy podsumować dane znajdujące się w więcej niż jednym arkuszu kalkulacyjnym MS Excel możemy skonsolidować dane wpisane do programu Excel. Konsolidacja danych polega na łączeniu danych, które mają dokładnie taki sam układ we wszystkich arkuszach.

Czytaj całość
Funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
29Nov

Zobacz jak działa funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO dostępna w arkuszu kalkulacyjnym programu Excel. Zastosowanie tej  funkcji przestawimy Państwu na praktycznym przykładzie. 

Czytaj całość
Adresowanie komórek w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
27Nov

Każda komórka posiada swój unikalny adres w arkuszu. Adres ten jest nam niezbędny, gdy pracując w arkuszu kalkulacyjnym chcemy się odwołać do danej komórki. Zapraszamy do zapoznania się z trzema sposobami adresowania komórek w Excelu.

Czytaj całość
Tabele przestawne w MS Excel. Prosta analiza danych w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
21Nov

Analizowanie i wyciąganie wniosków na podstawie danych często sprawia trudność ze względu na ilość danych, z którymi mamy do czynienia. Aby zniwelować ten problem oraz zaoszczędzić godziny pracy, tworzy się tabele przestawne. 

Czytaj całość
SUMY.CZĘCIOWE. Zobacz jak działa funkcja programu MS Excel?
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
19Nov

Kiedy prowadzimy lub pracujemy w firmie, która prowadzi rejestr dostawców, kupionych produktów oraz ich cen w programie MS Excel możemy do tworzenia raportów wykorzystywać funkcję SUMY.CZĘCIOWEJ dostępnej w arkuszy kalkulacyjnym. 

Czytaj całość
Funkcje daty w MS Excel cz. 1
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
19Nov

Pracując w programie Excel mamy możliwość korzystania z wielu funkcji. Jednymi z nich są funkcje daty, które możemy zastosować w arkuszu kalkulacyjnym. Zapraszam do artykułu, który pokaże praktyczne zastosowanie funkcji daty w Excelu. 

Czytaj całość
Excel Samouczek: nazwy zakresów w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
18Nov

Excel umożliwia definiowanie własnych nazw dla zakresu komórek. Dzięki temu formuły stają się bardziej zrozumiałe i łatwiejsze w obsłudze. Jak więc nadać nazwę komórce lub komórkom? Zapraszamy do artykuły, który odpowie na to pytanie.

Czytaj całość
Data mining
Kategoria: Analiza danych
6Nov

Zobacz jak możesz selekcjonować i eksplorować dane za pomocą data mining. Z poniższej prezentacji dowiesz się m.in. jak wygląda proces data mining oraz jakie są jego techniki.

Czytaj całość
PowerView – niezwykłe narzędzie tworzenia wykresów opartych na mapach
Kategoria: Analiza danych, Wykresy
3Nov

Zapraszamy do lektury artykułu, który przekaże wskazówki, jak stworzyć profesjonalny wykres z użyciem mapy mając do dyspozycji dane miejscowości oraz szkolenia. Narzędziem, którego użyjemy jest dodatek programu Microsfot Excel – PowerView.

Czytaj całość
Diagram Venna
Kategoria: Kurs Excel, Prezentacja danych, Analiza danych
27Oct

Zapraszamy do zapoznania się z funkcjonalnością Diagramu Venna, który umożliwia tworzenie grafiki SmartArt w programach takich jak Excel, Outlook, Word, PowerPoint. 

Czytaj całość
Transpozycja danych w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
23Oct

Mamy zadanie do wykonania. Wszystko jest już przygotowane, lecz plan psuje nam jedno – ta nieszczęsna kolumna, która miała być wierszem. Czy musimy marnować cenny czas, aby to zmienić? Nie, wystarczy użyć opcji transpozycji.

Czytaj całość
Komunikacja interpersonalna w biurze
Kategoria: Analiza danych
3Sep

Największym problemem komunikacji jest iluzja, że do niej doszło - George Bernard Shaw.

 

Większość problemów w pracy bierze się z błędów, które popełniamy komunikując się. Prawie codziennie w pracy słyszymy zdania "Nie to miałem/łam na myśli czy Myślałam, że chodzi Ci o coś innego" – zdania te to przykłady tego jak często i jak wiele błędów popełniamy w komunikacji. 

Czytaj całość
Tabele przestawne
Kategoria: Kurs Excel, , Analiza danych
26Aug

Tabele przestawne w programie MS Excel to jedno z najcenniejszych i najlepszych narzędzi oferowanych przez ten program. Niestety użytkownicy Excela rzadko je wykorzystują uważając je za narzędzie zbyt trudne i skomplikowane.

Czytaj całość
Kurs VBA - procedura Sub i procedura Function
Kategoria: Kurs VBA, Analiza danych, Kurs Excel
25Aug

W języku VBA rozróżniamy dwa rodzaje procedur: Sub oraz Function. Procedura Function jest podobna do procedury Sub, ale zwraca wartość do zapisu, którą ją wywołał. Aby poznać szczegóły dotyczące procedur Sub i procedur Function w języku VBA zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

 

Czytaj całość
MS Excel - funkcje SUMY
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
18Aug

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym zastosowania funkcji sumy w programie MS Excel. W artykule przedstawimy dostępne funkcje sumowania w Excelu takie jak SUMA, SUMA. JEŻELI czy SUMA.WARUNKÓW.

Czytaj całość
Formatowanie warunkowe w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
14Aug

Formatowanie warunkowe w Excelu  to jedna z ciekawszych funkcji w Excelu, która polega na wyróżnieniu w wybrany przez użytkownika sposób komórek, spełniające odpowiednie kryteria. Excel 2010 oferuje bardzo duży zestaw możliwości dostosowywania komórek pod względem wyglądu. W artykule przestawimy Państwu możliwe opcje formatowania warunkowego.

Czytaj całość
Usuwanie duplikatów, czyli jak oczyszczać dane w arkuszu MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
14Aug

Gdy łączymy lub importujemy rekordy w programie MS Excel mogą powstać duplikaty. Aby móc skutecznie analizować dane warto jeszcze przed przystąpieniem do analizy oczyścić zbiór danych. Możemy to zrobić m.in. za pomocą funkcji "usuwanie duplikatów". W poniższym artykule przedstawiamy Państwu możliwości zastosowania tej opcji.

Czytaj całość
MS Excel: tworzenie baz danych – wprowadzenie
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
17Jul

Aby stworzyć prostą bazę danych wystarczy nam dostęp do programu MS Excel. Jest on najprostszym i najczęściej używanemu programem do przygotowania baz danych. Pojęcie bazy danych rozumiane jest, jako narzędzie, które służy do przechowywania, organizowania, przeglądania, wyszukiwania, sortowania informacji i danych. Nawet prosty zestaw zgromadzonych danych takich jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu – możemy nazwać bazą danych.

Czytaj całość
Filtrowanie danych w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Samouczek Excel
7Jul

Celem artykułu jest przedstawienie prostego narzędzia filtrowania. Dzięki temu narzędziu można ograniczyć liczbę wyświetlanych rekordów w Excelu. Filtrowanie zostanie pokazane na przykładzie spisu danych pracowników firmy X.

Czytaj całość
Regresja w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
4Jul

Regresja to jedno z narzędzi statystycznych służących do prognozowania. Regresja liniowa polega na obliczeniu statystyki za pomocą metody najmniejszych kwadratów. Powstała linia prosta jest najlepiej dopasowana do danych oraz zwraca wartości definiujące linię. W poniższym tekście zostają omówione 2 opcje wykorzystania tej funkcji w MS Excel, a  mianowicie: funkcja REGLINP oraz dodatek z analizą danych.

Czytaj całość
Excel Poradnik- 10 przydatnych trików i sztuczek
Kategoria: Analiza danych
16July

Poniżej przestawiamy listę trików usprawniających pracę w programie MS Excel, przygotowaną przez naszego trenera. Można dowiedzieć się z niej m.in. jak wyrównać wykresy w arkuszu, wstawić Enter do komórki, wpisywać informacje do wielu arkuszy naraz czy kopiować formuły. Przećwiczyć zadania będziecie mogli na dołączonym do zadań pliku.

Czytaj całość
Wyszukaj.pionowo krok po kroku
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
28Apr

Funkcja WYSZUKAJ.PIONOWO została zaprojektowana do odnajdywania pewnych informacji w danym zbiorze. Ważne jest zrozumienie zasad działania tej funkcji programu MS Excel, opanowanie ich i zastosowanie może znacznie ułatwić pracę z dużą ilością danych.

Czytaj całość
Excel samouczek - Lista Rozwijana Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
7Apr

Listy rozwijane excel wykorzystują mechanizm poprawności danych. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zarówno ograniczyć liczbę błędów wprowadzanych przez końcowego użytkownika, jak też pomóc mu wprowadzać poprawne dane do konkretnych komórek. 

Czytaj całość
Jak używać funkcji SUMA.JEŻELI
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel, Analiza danych
12Mar

Kurs Excel zawiera w swoim programie omówienie funkcji, które upraszczają przeprowadzanie operacji matematycznych. Funkcja Excle SUMA.JEŻELI służy do sumowania komórek, które spełniają odpowiednie kryteria. W artykule przedstawimy zastosowanie tej funkcji programu Microsoft Excel poprzez rozwiązanie dwóch przypadków – w końcu ćwiczenia są najlepszą formą nauki.

Czytaj całość
Jak wykorzystać funkcję JEŻELI? CZ. I
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Analiza danych
21Feb

Funkcja JEŻELI jest jedną z najpopularniejszych funkcji logicznych w MS Excel. Funkcje Logiczne pozwalają na dokonanie obliczeń przy spełnieniu lub niespełnieniu określonych warunków. 

Czytaj całość
Szkolenie Analiza Statystyczna w Excelu - zobacz prezentację
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Samouczek Excel
9Jan

Zainteresowanych zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą statystyką, zachęcamy do zapoznania się z materiałami ze szkolenia „Analiza Statystyczna w Excelu”. Aby zobaczyć prezentację prosimy przejść na stronę:

 Szkolenie Excel - Analiza Statystyczna w Cognity from COGNITY

Czytaj całość
Szkolenie Excel - Wykorzystanie funkcji LICZ.JEŻELI i SUMA.JEŻELI
Kategoria: Samouczek Excel , Kurs Excel, Analiza danych
12Dec

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, na którym nasz Trener demonstruje zastosowanie funkcji LICZ.JEŻELI i SUMA.JEŻELI. 

Czytaj całość
Excel Samouczek - Czym są daty i godziny dla Excela i jak szybko je wstawiać do komórki
Kategoria: Kurs Excel, Skróty, Analiza danych
3Sep

W Excelu często musimy stosować operacje na datach. Z tego wpisu dowiemy się jaka jest najstarsza data, na której możemy pracować w tym programie oraz w jaki sposób szybko wstawić bieżącą datę i godzinę za pomocą skrótów klawiaturowych.

Czytaj całość
Excel samouczek - Przechodzenie na początek lub koniec obszaru danych
Kategoria: Kurs Excel, Analiza danych, Kurs Excel
31Jul

Kolejna Ciekawostka Cognity dotyczy przechodzenia w Excelu na początek lub koniec obszaru danych. 

Czytaj całość
Jak stworzyć tabelę przestawną
Kategoria: Kurs Excel, , Analiza danych
21Apr

Tabele przestawne jest to narzędzie, które doskonale sprawdza się w przypadku tworzenia różnego rodzaju raportów i zestawień, które mają za zadanie przedstawić analizy danych. Najważniejszą zaletą tabeli przestawnej jest jej interaktywność. Możemy w dowolny sposób przestawiać informacje w niej zawarte, wstawiać dodatkowe formuły, które będą służyły nowym obliczeniom czy nawet grupować poszczególne  elementy raportu. 
Najlepiej zapoznać się z terminem tabeli przestawnej na przykładzie. Przypuśćmy, że pracujemy w banku i chcielibyśmy sprawdzić jaka była suma kwot wpłacona w jego poszczególnych oddziałach w 2008 roku.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl