GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiBony szkoleniowe w Małopolsce dla MŚP

Bony szkoleniowe w Małopolsce dla MŚP


Kategoria: Rozwijamy się
22Sep

Otrzymując Znak Jakości Małopolskich Usług Edukacyjno-Szkoleniowych przyznawany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie Cognity Szkolenia może realizować szkolenia dofinansowanie z UE za pomocną tzw. bonów szkoleniowych. Zapraszamy do krótkiego artykułu, który przybliży Państwu temat bonów i zasady korzystania z nich. 

Bony szkoleniowe w Małopolsce

Województwo małopolskie stawiające na rozwój firm, w szczególności tych z mikro, małych i średnich realizuje innowacyjny projekt mający na celu wzmocnienie potencjału ludzkiego w MŚP oraz rozwój jego kadr. W ramach projektu Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Małopolsce funkcjonujące w ramach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie wyłoniło kilkadziesiąt firm szkoleniowych i edukacyjnych spełniających standardy MSUES. To z ich oferty przedsiębiorcy będą mogli wybierać szkolenia, na które chcą wysłać swoich pracowników lub w których chcą uczestniczyć sami. Wybrane kursy będą dofinansowane dla przedsiębiorców poprzez nowatorski system podmiotowego finansowania kształcenia w formie bonów szkoleniowych.

Przedsiębiorców zainteresowanych otrzymaniem bonów szkoleniowych zapraszamy na stronę WUP Kraków oraz do wypełnienia formularza dostępnego na stronie www.bonyszkoleniowe.pl 

Wojewódzki Urząd pracy w Krakowie bony szkoleniowe przyzna pierwszym 180 firmom, które jako pierwsze zgłoszą chęć ich otrzymania.  

Dla kogo są przeznaczone bony szkoleniowe?

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie bony szkoleniowe będzie rozdysponowywał przedsiębiorcom już od dziś, otrzymać je może 180 przedsiębiorstw zaliczających się do tzn. MŚP czyli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność na terenie województwa małopolskiego lub też posiadających w nich filię/oddział swojej firmy. Oprócz tego przedsiębiorcy ubiegający się o bon szkoleniowy muszą spełnić dodatkowe warunki takie jak: prowadzenie działalności na terenie Rzeczpospolitej, posiadają możliwość uzyskania pomocy de minimis oraz prowadzą działalność gospodarczą w sektorze, który nie wyklucza uzyskania pomocy publicznej. 

Jak kupić szkolenie za bon szkoleniowy?

Otrzymując bony szkoleniowe przedsiębiorcy będą mogli wybrać ofertę kursu, szkolenia lub warsztatu w firmie, która spełniła Małopolskie Standardy Usług Edukacyjno- Szkoleniowych narzuconych przez krakowski WUP. 

Poniżej prezentujemy schemat, który pokaże jak korzystać z bonu szkoleniowego. Poniższy schemat został opracowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

bony szkoleniowe w Małopolsce

Warto pamiętać, że wartość 1 bonu to 90 zł, z czego pierwsze 45 zł płaci przedsiębiorca, a drugie to wartość dofinasowania. Jeden bon szkoleniowy ma wartość jednej godziny szkolenia.  Minimalna ilość bonów jakie może otrzymac przedsiębiorca wynoni 70. 

Ile kosztują bony szkoleniowe

Źródło: Bony szkoleniowe - Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, 2013

Zainteresowanych realizacją szkoleń w Cognity z pomocą bonów szkoleniowych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę kursów i warsztatów komputerowych. 

Najbliższe terminy realizacji kursów znajdą Państwo w naszym KALENDARZU. 

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl