GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyDlaczego warto nauczyć się Power BI?
MENU

Dlaczego warto nauczyć się Power BI?


Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
30Mar

Power BI to program służący do analizy danych oraz projektowania raportów. Jest on powiązany z zestawem usług online. Z pomocą Power BI jesteśmy w stanie zrobić to, czego nie uzyskamy w samym Excelu. Wśród aplikacji Power BI wyróżniamy: Power BI Desktop oraz Power BI Online, o których więcej przeczytasz w artykule: Power BI Desktop i Power BI Online. Z pomocą tej usługi możemy publikować oraz udostępniać raporty. Jest to bezpłatny, analityczny program, dostępny dla zwykłego użytkownika.

Dlaczego warto nauczyć się narzędzia Power BI?

✔ Stworzysz wizualne i interaktywne raporty

Dzięki temu z łatwością wizualizację danych i wyciągniesz z niej wnioski. Usługa Microsoft Power BI to najszybszy sposób na efektywną analitykę.

✔ Powiążesz raporty z innymi programami pakietu Office, czy SharePointem

Z łatwością osadzisz dane między programami Excel, PowerPoint, czy SharePoint.

✔ Połączysz się z różnymi źródłami danych

Z pomocą wbudowanych konektorów danych szybko pobierzesz je z wielu źródeł: od plików z Excela, po złożone bazy. Power BI łączy w sobie pobieranie danych za pomocą Power Query oraz modelu Power Pivot. Usługa pozwala także na transfery między serwerem lokalnym a aplikacją.

✔ Zintegrujesz Power BI z językiem R

Stworzysz wizualizację za pomocą języka R, a także zbudujesz własne aplikacje. Program jest także otwarty na inne integracje.

✔ Zastosujesz w Power BI język DAX

Użyjesz języka DAX, aby rozwiązać problemy z zakresu obliczeń, czy analizy.

✔ Oszczędzisz czas

Dzięki pobieraniu danych w postaci zapytań, zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Funkcjonalność programu pozwala na przejście od ogólnych do bardziej szczegółowych i podejmiesz właściwą decyzję. Program daje możliwość pobierania i odświeżania danych automatycznie, w trybie ciągłym.

 Opublikujesz raport dla współpracowników

Możesz raportować z dowolnego urządzenia. Udostępnisz swój raport przez przeglądarkę, a także przez aplikację na urządzeniach mobilnych.

 Poznasz rodzaje standardowych i dodatkowych wykresów

Dzięki temu zbudujesz atrakcyjny wizualnie oraz biznesowy raport zawierający wykresy i tabele.

 Stworzysz sam złożone raporty

Intuicyjna obsługa programu pozwoli użytkownikowi na budowę skomplikowanego raportu już po 2 dniach nauki. Możesz samodzielnie, bez posiadania analitycznej wiedzy tworzyć, przekształcać i budować dashboardy.

 Poznasz jedną z najszybciej rozwijających się chmur

Stworzysz i udostępnisz interaktywne raporty w globalnych centrach, które będą dostosowane do aktualnych przepisów. To najszybciej rozwijająca się aplikacja BI, która dostaje aktualizacje co miesiąc.

 Zapewnisz dobrą ochronę danych

Zabezpieczysz dane za pomocą funkcji zabezpieczeń – etykiet poufności, kompleksowego szyfrowania oraz monitorowania dostępu w czasie rzeczywistym.

Platforma Power BI pozwoli na intuicyjną analizę danych każdemu odbiorcy, dzięki czemu szybko można przejść od danych ogólnych do szczegółowych, a przez to podjąć dobre decyzje.

Chcesz wdrożyć Power BI? Możemy Ci pomóc. Zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniami oferowanymi przez Cognity z zakresu Power BI:

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl