GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiDofinansowanie szkoleń 45+

Dofinansowanie szkoleń 45+


Kategoria: Wokół Cognity, Promocje
5Aug

Masz firmę i zatrudniasz pracowników powyżej 45 lat? Chciałbyś uzyskać dofinansowanie na szkolenie? Podpowiadamy jak je uzyskać i jakie są warunki musisz spełnić. 

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Z dofinansowania do szkolenia mogą skorzystać wszyscy pracodawcy, nawet ci nieposiadający osobowości prawnej, zatrudniający co najmniej jednego pracownika.

Dla kogo są przeznaczone dofinansowania?

Dofinansowanie jest przeznaczone dla wszystkich pracowników po 45 roku życia, zatrudnionych na umowę o pracę. Pracodawca również może skorzystać z dofinansowania, pod warunkiem, że spełnia powyższe wymagania.

Ile wynosi dofinansowanie?

Wysokość dofinansowania to trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia w danym roku, czyli około 11 tysięcy złotych. Wysokość dofinansowania zależy również od wielkości firmy, mikro przedsiębiorstwa mogą liczyć na 100% kwoty dofinansowania, pozostałe firmy na 80%.

Czy na pewno dostanę dofinansowanie?

Przyznanie dofinansowania zależy od funduszy Powiatowego Urzędu Pracy. Pula przeznaczona na dofinansowania jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń i uzasadnienie realizacji szkolenia. Bardzo ważne na tym etapie jest prawidłowe wypełnienie wniosku.

Co muszę zrobić by uzyskać dofinansowanie?

Najpierw należy określić potrzeby szkoleniowe pracowników. Następnym krokiem jest wybranie firmy szkoleniowej, tematu szkolenia oraz jego wartości. Kolejnym krokiem jest prawidłowe wypełnienie wniosku. Czas w jakim wniosek powinien być rozpatrzony wynosi do 30 dni.

Uzyskałem akceptację i co dalej?

Firma musi podpisać umowę z Urzędem Pracy  i swoimi pracownikami a także z wybrana firmą szkoleniową. Umowę składa się do Urzędu. Środki przelewane są na wskazany numer konta. Z otrzymanych pieniędzy należy rozliczyć się z firmą szkoleniową, a na podstawie tej faktury z Urzędem Skarbowym.

Uzyskanie dofinansowania na szkolenia dla pracowników 45+ nie jest trudne, wystarczy złożyć dobrze uzasadniony wniosek we właściwym czasie. Na takim szkoleniu skorzystają nie tylko pracownicy, ale przede wszystkim firma. 

 

Autor: Monika Podgórna

 


Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl