GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyExcel – najlepsze książki do nauki
MENU

Excel – najlepsze książki do nauki


Kategoria: Literatura specjalistyczna, Kurs Excel
29Nov

Jako specjaliści w prowadzeniu szkoleń z Excela wiemy, że literatura również jest przydatna w rozwoju kwalifikacji. W wybranym przez siebie czasie można zasiąść przed książką, czytać i uczyć się. Daje możliwość uzupełnienia wiedzy zdobytej podczas warsztatów. Przyswajanie nowych umiejętności jest łatwiejsze kiedy mamy możliwość interakcji ze specjalistą w danej dziedzinie. Program Microsoft Excel posiada wiele możliwości, m.in. w łatwy sposób możesz uporządkować dane, tworzyć wykresy, tabele, makra czy też wykorzystać funkcje: suma, średnia, max, min i wiele innych.

W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych pozycji, z których osoba na każdym poziomie zaawansowania może znaleźć coś dla siebie.

Microsoft Excel 2019. Krok po kroku, Curtis Frye

Pozycja ta ukazuje jak poprawnie wprowadzać dane, formatować je, tworzyć przejrzyste skoroszyty, wykonywać obliczenia, znajdywać i korygować błędy, przygotowywać prognozy, wskaźniki KPI, przedstawiać graficznie dane na wykresach, diagramach, importować, przetwarzać, a także analizować zbiory danych, tworzyć tabele przestawne, korzystać z Power Query oraz używać modeli do analiz biznesowych. Można stopniowo rozwijać swoją wiedzę z zakresu Excela bądź znaleźć konkretną odpowiedź na dane zagadnienie.

Excel. Najlepsze sztuczki i chwyty, John Walkenbach

Ta lektura pokazuje, że dzięki MS Excel można pracować wydajniej i sprawniej wykonywać zadania. Dowiesz się jak przyspieszyć wprowadzanie danych, korzystać z funkcji i formuł, automatyzować pracę przy użyciu makr, jak optymalizować czynności, tworzyć dynamiczne wykresy, jak rozwiązywać błędy, poznasz przydatne skróty klawiaturowe, sposoby na sprytne zaznaczanie komórek, jak konfigurować interfejs, drukować arkusze i wiele trików dla osób, które chcą szybciej realizować codzienne czynności w Microsoft Excel.

Excel w obliczeniach naukowych i technicznych, Maciej Gonet

W tej książce znajdziesz opis narzędzi programu Microsoft Excel, które są wykorzystywane do wykonania obliczeń technicznych i naukowych. Zamieszczone tutaj treści dotyczące pracy z arkuszem kalkulacyjnym, pracy na tablicach, wizualizacji danych, różniczkowania, obliczania całek niewłaściwych i oznaczonych, rozwiązywania równań różniczkowych i układów równań, interpolacji danych, liczbach zespolonych, stworzenia bazy danych oraz opisu języka VBA – pozwolą na łatwe rozwiązywanie trudnych działań matematycznych.

Wiedza zawarta w literaturze jest przydatnym dopełnieniem umiejętności, ale to szkolenia są źródłem cennych wskazówek, praktycznych rozwiązań, możliwością dyskusji z trenerem i innymi uczestnikami, wymiany spostrzeżeń oraz dużych pokładów motywacji do rozwoju! Dlatego też zapraszamy na kursy Cognity, które są prowadzone przez specjalistów programu MS Excel:

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl