GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyExcel samouczek - Funkcja aparat
MENU

Excel samouczek - Funkcja aparat


Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel
5Feb

Tworzenie raportów i zestawień w Excelu często wymaga od nas umieszczenia w jednym miejscu tabeli czy wykresów, które znajdują się w z różnych zakładkach. 

Edycja poszczególnych danych w zakładkach, przy kopiowaniu „na sztywno”, powoduje konieczność wprowadzania zmian we wszystkich miejscach, z których przeklejamy dane zestawienie. MS Excel wychodzi jednak naprzeciw potrzebie łączenia elementów z różnych zakładek. Odpowiada za to mało znana i co za tym idzie mało doceniana funkcja Aparat. 

Za pomocą funkcji aparat możemy stworzyć pulpit zarządczy, w którym umieścimy wszystkie interesujące nas informacje w jednej zakładce. Takie rozwiązanie umożliwi nam skalowanie i swobodne przemieszczanie interesujących nas elementów arkusza zebranych w jednym miejscu. 

 

Jak uruchomić aparat?

Funkcja ta nie jest dostępna użytkownikowi w pasku narzędzi. Aby ją uruchomić musimy najpierw odnaleźć ją na pasku szybkiego dostępu, klikając w ikonę trójkąta - dostosuj pasek narzędzi Szybki Dostęp. Następnie należy wybrać opcję "więcej poleceń" i w widocznym oknie, w "wybierz polecenia" zamiast "popularne polecenia" – zaznaczyć "wszystkie polecenia". Po znalezieniu na liście ikony aparatu fotograficznego zatwierdzamy swój wybór. Na pasku szybkiego dostępu widzimy teraz ikonkę aparatu. 

 

 

 

Jak wykonać zdjęcie za pomocą aparatu? 

Gdy już dodaliśmy ikonę na pasek dostępu, tworzymy nową zakładkę lub wybieramy miejsce, w którym chcemy umieścić przeklejony wykres czy tabelę. Następnie, zaznaczamy kursorem zakres komórek, w których znajduje się element do fotografowania i klikamy na ikonkę aparatu. Nasz kursor zmienił się w krzyżyk. Przechodzimy teraz do zakładki czy innego miejsca, w którym chcemy umieścić dany element i rysujemy w arkuszu, przytrzymując wciśnięty klawisz myszy, prostokąt o wielkości, która nas interesuje i wklejamy w ten sposób pożądany przez nas fragment arkusza. 

 

Edycja zdjęcia

Obrazek stworzony za pomocą aparatu możemy dowolnie przesuwać, skalować, a nawet obracać. Najważniejsze jest jednak to, że w chwili, w której zmienimy dane w źródle zdjęcia, wszystkie zmiany zostaną automatycznie wprowadzone do przeklejonego elementu. 

 

Możesz również być zainteresowany: 
Licencja Creative Commons
Excel samouczek - Funkcja aparat by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl