GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyFacebook at Work – biznesowa wersja Facebooka
MENU

Facebook at Work – biznesowa wersja Facebooka


Kategoria: HR w praktyce
14Mar

Firma Facebook wprowadza na rynek nową aplikację przeznaczoną dla środowiska biznesowego - Facebook at Work. Projekt obecnie jest na etapie testów i ma stanowić specjalną wersję najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie. Usługa pozwala użytkownikom na korzystanie ze standardowych funkcji Facebook’a, lecz w bardziej zamkniętym charakterze. 

Jak działa Facebook at Work?

Aplikacja Facebook at Work działa na podobnej zasadzie co klasyczna wersja serwisu stworzonego przez Marka Zuckerberga. Niemniej jednak, usługa ta tworzy wirtualne sieci, do których jest ograniczony dostęp. Jest wyizolowaną od zwykłego Facebook’a strefą, która umożliwia swobodny kontakt z innymi członkami grupy. Facebook at Work korzysta z popularnych funkcji Facebooka, takich jak strumień aktualności (NewsFeed), grupy, wiadomości oraz wydarzenia.

Nie trzeba zakładać nowego konta, aby móc skorzystać z usługi Facebook at Work. Użytkownicy tej aplikacji mogą logować się z wykorzystaniem swoich dotychczasowych danych, użytych przy rejestracji do serwisu. Informacje i konwersacje przesyłane w Facebook at Work nie będą dostępne dla znajomych ze standardowego serwisu. Taką możliwość będą mieli wyłącznie współpracownicy z grupy. 

Facebook a Facebook at Work

Facebook at Workw zasadzie niczym nie różni się od swojego wzorca. Jedynie funkcjonalność została dostosowana do wymogów korporacyjnych. Najistotniejszą różnicą Facebook at Work  jest brak reklam oraz niemożność śledzenia aktywności użytkowników.

Facebook dla biznesu

Facebook at Work to biznesowa wersja tradycyjnego Facebooka. Aplikacja ta ma za zadanie skupić ludzi wspólnie pracujących i ułatwia wzajemną komunikację. Zaletą tej aplikacji jest fakt, że w żaden sposób nie odrywa od wykonywanej pracy. Z biegiem czasu usługa Facebook at Work może okazać się dużym sukcesem. Aplikacja jest już dostępna dla wybranej grupy testerów korzystających z urządzeń na systemach iOS i Android.

Autor : Grzegorz Kozłowski

 

Licencja Creative Commons
Facebook atWork – biznesowa wersja Facebooka by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl