GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: HR a proces szkoleniowy


Outplacement w obliczu kryzysu i koronawirusa
Kategoria: HR w praktyce, HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
6Apr

Outplacement, nazywany systemem łagodnych zwolnień, stosowany jest często w sytuacji masowych zwolnień spowodowanych sytuacją gospodarczą, zamykaniem oddziałów firmy, czy tak jak w obecnej chwili – kryzysu związanego z wirusem. Program ten ma na celu wsparcie osoby zwolnionej w odnalezieniu się w zaistniałej sytuacji, przyspieszeniu podjęcia nowego zatrudnienia przez pracownika.

Czytaj całość
Jak przygotować się na kryzys gospodarczy?
Kategoria: HR w praktyce, HR a proces szkoleniowy
27Mar

Znudziły Cię już seriale na Netflixie, niekończące się porządki wiosenne, czy nadrabianie zaległości książkowych? Szukasz nowego zajęcia? Pomyśl o tym co będzie po epidemii i co możesz zrobić już dziś, żeby nie bać się jutra.

Czytaj całość
Pros and cons of working in a corporation.
Kategoria: HR w praktyce, HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
21May

“It’s time to find a job! Problem is - where and what kind of job…?”- I bet every young person is asking themselves that as soon as they are done with their studies. Another question is whether one wants to work for big international company. Let’s have a look at pros and cons of working there. 

Czytaj całość
Szkolenia indywidualne – szkolenie szyte na miarę
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
21Apr

Szkolenie indywidualne to kurs gdzie czas, miejsce, harmonogram i program dopasowane są ściśle do naszych potrzeb i oczekiwań. Trener prowadzący zajęcia poświęca nam 100% czasu, który możemy wykorzystać na zgłębienie tylko tych zagadnień, które dotyczą nas samych. 

Czytaj całość
Aby dobrze wystartować na rynku pracy
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR w praktyce, Kompetencje miękkie w pracy
16Apr

Współczesny rynek pracy ulega bardzo dynamicznym przemianom. Zmieniają się oczekiwania pracodawców i pracowników. Pojęcia kariery i sukcesu ulegają przeobrażeniom. Dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych powstają nowe formy świadczenia pracy i nowe zawody. Niełatwo nadążyć za wszystkimi trendami. Wielu osobom trudno się w tym odnaleźć. Jeszcze trudniejsze jest wejście na taki rynek pracy. Poznajcie 5 czynników, które zapewnią udane rozpoczęcie kariery.

Czytaj całość
Szkolenie Efektywne Biznesowo - Model SEB w praktyce
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
30Mar

Realizacja szkoleń jest skomplikowanym procesem zorientowanym na osiągnięcie określonych celów. Istotnym ogniwem z punktu widzenia organizatorów jest ocena rezultatów przeprowadzanych przedsięwzięć. Model SEB (Szkolenie Efektywne Biznesowe) jako innowacyjne narzędzie metodologiczne, pozwala na zarządzanie projektami szkoleniowo – rozwojowymi w sposób gwarantujący efektywność biznesową.

Czytaj całość
Icebreaker jako technika szkoleniowa
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
25Mar

Szkolenia charakteryzują się duża różnorodnością stosowanych w nich metod i technik, które uzależnione są od uczestników wydarzenia oraz tematyki szkolenia. Wybór odpowiedniej techniki wpływa zarówno na przebieg, skuteczność jak i odbiór całego szkolenia. Icebreaker jest jednym z opracowanych specjalnych ćwiczeń szkoleniowych, które stają się coraz popularniejsze na każdego rodzaju szkoleniach.

Czytaj całość
Fazy rozwoju grup, a proces szkoleniowy
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR w praktyce
23Mar

Każda grupa ulega rozwojowi, który można wyrazić na wiele różnych sposobów, ujmując w umowne fazy, klasyfikujące procesy rozwoju grup według kilku etapów. Najbardziej powszechna jest klasyfikacja Coreya, składająca się z pięciu faz.

Czytaj całość
Historia MS Office: jak powstawał pakiet biurowy
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
5Feb

Programy pakietu MS Office od lat stanowią podstawę pracy w firmach, organizacjach i instytucjach. Korzystają z nich przedsiębiorstwa o różnej wielkości i z różnych branż: od wielkich korporacji, jednoosobowe dzielności gospodarcze po instytucje publiczne jak urzędy. Kiedy zatem tak popularne programy zostały stworzone? Kto stworzył najpopularniejszego programy biurowe? Kiedy zaczął z nich korzystać cały świat?

Czytaj całość
Jak ocenić efektywność szkolenia?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
2Feb

Kompetencje pracowników są kluczowym czynnikiem wpływającym na sukces firmy. Inwestycja w rozwój personelu pociąga za sobą określone koszty. Konieczne jest zatrudnienie trenera, wynajęcie sal szkoleniowych, przygotowanie potrzebnych materiałów i oddelegowanie pracowników na szkolenie lub powierzenie tych wszystkich czynności firmie szkoleniowej. A jakie są z tego korzyści? Jak zmierzyć, czy proces szkoleniowy przyniósł zamierzone efekty?

Czytaj całość
Jak najlepiej zapamiętywać i zacząć stosować wiedzę zdobytą na szkoleniu?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
22Dec

Przyswajając dużą ilość nowego materiału w krótkim czasie,jesteśmy narażeni na szybkie zapominanie nowych wiadomości. Jak więc sprawić, aby nowo nabyta wiedza pozostała z nami na dużej?

Czytaj całość
Jak uczą się dorośli?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
18Dec

Postęp i innowacje są na stałe wpisane w XXI wiek.  Stale zmieniają się zasady orazdoskonali się technologia, dlatego istotne jest, żeby podążać za ewolucją rzeczywistości. Nieodzowne jest nieustanne rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy adaptacyjnej oraz wykorzystywaniu nabytych doświadczeń w praktyce. Systematyczne zdobywanie wiedzy nie powinno mieć uwarunkowań wiekowych, toteż „uczniem” można i należy pozostać przez całe życie, żeby nie pozostać w tyle w czasach współczesnego realizmu.

Czytaj całość
Proces szkoleniowy w Cognity
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
22Sep

Szkolenie, kurs czy warsztat to współcześnie nie tylko czas od 9.00-16.00 spędzany w sali szkoleniowej z trenerem, ale także działania je poprzedzające oraz realizowane po jego zakończeniu. Kompleksowa organizacja szkolenia, a także wdrażanie jego efektów w pracy składa się z wielu etapów. Zapraszamy do zapoznania się z metodyką realizacji szkoleń w Cognity. W przygotowanym przez specjalistów ds. szkoleń artykule dowiecie się Państwo jak w Cognity wygląda proces szkoleniowy oraz jaką opiekę przed i po szkoleniową otrzymują nasi Klienci. 

Czytaj całość
Szkolenia informatyczne w języku angielskim
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
8Sep

Obecnie na polskim rynku pracy funkcjonuje wiele korporacji, a także wiele firm i instytucji, które w ramach swojej działalności współpracują z partnerami zagranicznymi. O tym, że znajomość języka angielskiego i obsługa programów MS Office szczególnie MS Excel są podstawowymi umiejętnościami jakie musimy posiadać jeżeli chcemy pracować w takich firmach wiemy już od dawna – jednak nie wiele osób wie, że znajomość języka William Blake w korporacjach łączy się ze znajomością programu Excel. 

Czytaj całość
Social media - jak skutecznie rekrutować pracowników
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR w praktyce, Kurs Ochrona Danych Osobowych
21Jul

Rekrutacja poprzez media społecznościowe jest coraz bardziej popularna, w Stanach Zjednoczonych aż 94% firm korzysta z tej techniki pozyskiwania nowych pracowników. Chociaż w Polsce odsetek ten jest o wiele mniejszy to z każdym rokiem wzrasta.  Za główną przyczynę tego zjawiska należy wskazać wszechobecność social mediów w naszym życiu – prawie każdy z nas ma portal na którymś z portali społecznościowych i regularnie go aktualizuje. 

Czytaj całość
Jak wybrać szkolenie dla sekretarki i asystentki?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, HR a proces szkoleniowy
3Jul

Praca w sekretariacie wymaga ciągłego kształcenia się oraz rozwijania swoich kompetencji i umiejętności. Sekretariat to pierwsze miejsce gdzie Klient lub partner biznesowy spotka się z naszą firmą, dlatego też warto, żeby ten pierwszy kontakt zachęcił go do dalszej współpracy i był miłym wspomnieniem. Profesjonalna i miła obsługa na pewno temu pomoże.

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Zasada GTD
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
10Jun

Zasada GTD - Get things done- czyli dosłownie doprowadzanie roboty do końca;Jest jedną z najpopularniejszych metod zarzadzania czasem opracowaną przez David Allen. Ta prosta metoda pozwala na szybkie zapanowanie nad codziennym chaosem piętrzącymi się obowiązkami. 

Czytaj całość
Dlaczego warto zarządzać czasem?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR a proces szkoleniowy
10Jun

Umiejętność planowania swoich zadań, wyznaczania celów i ustalania priorytetów – to umiejętności, które są coraz bardziej cenione nie tylko na rynku pracy, ale także w życiu prywatnym. 

Czytaj całość
Skąd się wzięły Prawa Murphy’ego?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
17Dec

Prawie każdy zna Prawa Murphy’ego: "Trudne problemy zostawione same sobie staną się jeszcze trudniejsze", "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz", czy "Kolejka, w której nie stoisz zawsze okazuje się krótsza". 

Nie każdy jednak wie, skąd te prawa właściwie się wzięły.

Czytaj całość
Szkolenie Zarządzanie Czasem - Technika Pomodoro
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Zarządzanie Czasem
6Dec

Aby zacząć korzystać z tej techniki o tajemniczej nazwie, wystarczy mieć pod ręką kartkę, długopis i czasomierz kuchenny lub minutnik (w zasadzie, możemy skorzystać z czegokolwiek co wyda dźwięk po 25 minutach). 

Czytaj całość
Akcja promocyjna „Spójrz szerzej - rozwijaj wiedzę informatyczną z Cognity i Helionem”
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
8Oct

UWAGA! 

Rozpoczęliśmy akcję „Spójrz szerzej - rozwijaj wiedzę informatyczną z Cognity i Helionem” 

W ramach akcji promocyjnej wszyscy uczestnicy, którzy wybiorą się na nasze szkolenia organizowane w czasie od 8 października do 11 listopada, mogą otrzymać bony podarunkowe do księgarni Helion.pl na kwotę 50 zł. 

Czytaj całość
Cykl Kolba - efektywne metody uczenia się dorosłych
Kategoria: HR a proces szkoleniowy
21Apr


Osoby starsze, które kontynuują edukację w dorosłym życiu, uczą się w inny sposób niż dzieci. Stają przed nieco trudniejszym zadaniem – przede wszystkim z wiedzą, którą przyswajają, konfrontują się ich własne dotychczasowe doświadczenia.  „Bagaż” ten  sprawia, że ich pojmowanie wiedzy jest dużo bardziej krytyczne. Dlatego też trudniej im wysłuchiwać wielogodzinnych wykładów i abstrakcyjnych teorii. 

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl