GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyImportowanie danych z pliku graficznego
MENU

Importowanie danych z pliku graficznego


Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
9Mar

Dostępne możliwości technologiczne są coraz bardziej rozbudowane, co pozwala na  wykonywanie większej ilości czynności w sposób automatyczny. Jedną z opcji, która może nas zainteresować jest konwertowanie plików w formie skanu, czy zdjęcia bezpośrednio do tabeli tworzonej w programie Microsoft Excel.

Proste pliki w formacie zdjęcia lub skanu możemy próbować otworzyć bezpośrednio w arkuszu z możliwością zmiany na edytowalne danych w poszczególnych komórkach – bez pobierania dodatkowych aplikacji, czy programów.

Dane z obrazu w Excelu

W celu sprawdzenia poprawności działania opisanej czynności musimy przygotować zdjęcie, a najlepiej wysokiej jakości skan dokumentu zwierającego tabelę. Następnie przechodzimy do zakładki WSTAW i wybieramy opcję – DANE Z OBRAZU. Warto nadmienić, że jest to funkcja dostępna w nowszych wersjach pakietu Office.

Kolejnym krokiem jest wybór pliku, który chcemy zaimportować i poczekanie, aż algorytm zadziała prawidłowo i ściągnie dane. 

W większości programów typu OCR podczas zaczytywania danych z obrazu mogą pojawić się błędy, które trzeba poprawić ręcznie. W tym celu musimy wykorzystać dostępną opcję RECENZJA i skorygować wpisy.

Po poprawieniu i zweryfikowaniu danych przechodzimy do zakładki – WSTAW DANE. W tej chwili mamy gotową tabelę postaci czystego arkusza Microsoft Excel.

Taka tabela niejednokrotnie nie jest idealną formą, jaka chcielibyśmy uzyskać, jednak w porównaniu do samodzielnego tworzenia, pozwala zaoszczędzić sporo czasu niezbędnego na jej przygotowanie.  

 

Zapraszamy na prowadzone przez nas szkolenia, które pomogą Ci poznać znacznie lepiej MS Excel:

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl