GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiJak być eko – sposoby na życie bez plastiku?

Jak być eko – sposoby na życie bez plastiku?


Kategoria: Wokół Cognity
30Sep

Obecnie, w czasach wzrastającego konsumpcjonizmu zwraca się dużą uwagę na kwestie dotyczące produkcji i korzystania z plastiku. Warto uzmysłowić sobie skalę problemu oraz tego, co możemy zrobić, aby zatroszczyć się o środowisko, w którym żyjemy. Najwyższa pora zmienić złe nawyki, aby nie dopuścić do powstania plastikowej wyspy.

Ograniczenie zużycia tego surowca i zastosowanie zamienników przyczyni się do poprawy otoczenia. Warto przedstawić innym dlaczego opłaca się wyeliminować tworzywa sztuczne z użytku codziennego. Postępowanie jednostek składa się na skutki dla ogółu.

Tworzywa sztuczne w zależności od rodzaju rozkładają się od 100 do 1000 lat! Konsekwencje zaśmiecenia naszego środowiska będą odczuwalne również dla przyszłych pokoleń. Od teraźniejszych decyzji zależy stopień oddziaływania szkodliwych substancji na zdrowie ludzkie i zwierząt oraz wygląd otoczenia.

Eko Cognity

W naszej firmie korzystamy z ekologicznych rozwiązań, które minimalizują zużycie plastiku. Świadomi skali problemu, w trosce o wspólne dobro podejmujemy przemyślane decyzje. Na szkoleniach organizowanych w naszej siedzibie nie używamy jednorazowych naczyń, a certyfikaty wręczane kursantom nie są zamieszczane w koszulkach biurowych. Dbamy o redukcję odpadów oraz ich segregację.

Jeśli jesteś zainteresowany jakie jeszcze kroki podejmujemy jako firma, która prowadzi działania na rzecz ochrony środowiska oraz jakie korzyści zyskują nasi klienci, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu:

 

Eko MY

Jak ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych?

Każdy może wdrożyć w swoje życie zwyczaje, które przyczynią się do ocalenia Ziemi. Bycie eko nie jest kosztowne, a przyczynia się do zachowania bogactwa natury. Kilka wytycznych, dzięki którym pomożemy naszemu środowisku:

  • odpowiednia segregacja odpadów,
  • racjonalne kupowanie produktów,
  • używanie toreb materiałowych na zakupy,
  • stosowanie ekologicznych woreczków na owoce i warzywa,
  • rezygnacja z jednorazowych naczyń i słomek plastikowych,
  • zaopatrzenie się w butelki do napojów i pojemniki na żywność wielokrotnego użytku.

Działaj ekoLOGICZNIE – to się naprawdę opłaca. Zaczynając od niewielkich zmian w codziennym funkcjonowaniu możemy robić coś naprawdę wielkiego!

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl