Jak mówić o swoich zaletach? Sprzedaj siebie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy

Mówić o swoich słabościach można na okrągło, prawdziwym jednak wyzwaniem jest prawienie sobie komplementów i informowanie o swoich zaletach. Pytanie o swoje mocne strony jest z niewiadomych powodów trudne. Jak zatem nauczyć się serdeczności względem samego siebie?
Zasada pierwsza: dobrze rozpocznij dzień
Mówienie o sobie w sposób przyjazny wzmacnia pewność siebie oraz odwagę w dążeniu do wyznaczonych celów. Warto zatem rozpoczynać każdy dzień od sprawienia sobie komplementu. Wystarczy uśmiech w lustrze lub pozytywna myśl na temat własnego wyglądu bądź zachowania. Początki nie są łatwe, jest na drobny gest względem samego siebie powinno stać każdego!
Zasada druga: pracuj nad sobą
Pytanie o słabe i mocne strony kojarzy się przede wszystkim z rozmową kwalifikacyjną. To właśnie ono bardzo często wytrąca z równowagi i wywołuje krępujące milczenie.
Mówienie o swoich zaletach jest zadaniem trudnym, dlatego warto je w sobie ćwiczyć. Wystarczy usiąść, zastanowić się i na czystej kartce wypisać kilkanaście własnych zalet i wad. Ważne, aby głośno czytać stworzone notatki! Nie można krępować się mówienia o sobie pozytywnie. Należy również dogłębnie poznać własne wady. Prawdziwy sukces polega na tym, by uświadomić sobie zarówno jedne, jak i drugie oraz codziennie nad sobą pracować.
Zasada trzecia: polub siebie
W naszej mentalność zakorzeniono przekonanie, że nie wolno się chwalić. Pamiętaj: mówienie o sobie pozytywnie nie jest niegrzeczne. Świadomość własnych zalet jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Jeśli jesteś w czymś dobry, mów o tym głośno! Twoje mocne strony, pozytywne cechy charakteru oraz umiejętności zasługują na to, by inni o nich usłyszeli. Polub siebie i pozwól innym poznać się od swojej najlepszej strony.
Jak mówić o swoich zaletach? Sprzedaj siebie by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.
Cognity zaprasza Cię na praktyczne kursy i szkolenia:
Kurs Techniki sprzedaży i język perswazji
Więcej informacji znajdziesz w artykułach:
Introwertyk i ekstrawertyk w pracy

Zainteresować Cię może również:
Drukowanie arkusza kalkulacyjnego Excel – czyli jak w Excelu wydrukować wszystko na jednej stronie?
