GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyJak przygotować się na kryzys gospodarczy?
MENU

Jak przygotować się na kryzys gospodarczy?


Kategoria: HR w praktyce, HR a proces szkoleniowy
27Mar

Znudziły Cię już seriale na Netflixie, niekończące się porządki wiosenne, czy nadrabianie zaległości książkowych? Szukasz nowego zajęcia? Pomyśl o tym co będzie po epidemii i co możesz zrobić już dziś, żeby nie bać się jutra.

Rynek światowy przeżywa kryzys. Nie inaczej jest w Polsce. Wiele branż spotyka się z trudnościami, które w części przypadków nie będą tylko przejściowe. Ta ciężka sytuacja może wywrzeć trwałe skutki w funkcjonowaniu firm, nieczęsto doprowadzając do ich bankructwa oraz masowych zwolnień. Odbudowa gospodarki po kryzysie nie będzie łatwym zadaniem dla przedsiębiorców. Czeka nas długotrwały, ciężki proces, do którego musi się przygotować każdy z nas – pracodawca, pracownik, czy kandydat ubiegający się o posadę.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy koniecznie podszlifuj umiejętności z branży IT. Obsługa podstawowych programów komputerowych jest potrzebna nie tylko specjalistom, ale każdemu, kto podejmuje szeroko rozumiane stanowisko biurowe.

Każda korporacja opiera swoje funkcjonowanie o systemy informatyczne. W większości króluje „dobrze wszystkim znany” – choć jak się okazuje nie do końca poznany – Excel. Prawdopodobnie nie jesteś nawet świadom jak niewiele funkcjonalności tego programu wykorzystujesz i jaki ma on potencjał. Może warto właśnie teraz dowiedzieć się jak zaawansowane formuły, funkcje oraz narzędzia mogą usprawnić Twoją codzienną pracę.

Tyko ten kto wykaże się elastycznością, łatwością w dopasowaniu się do nadchodzących zmian oraz szerokim wachlarzem kwalifikacji odnajdzie się z łatwością na rynku pracy. Teraz wydaje się to abstrakcją, ponieważ bezrobocie w naszym kraju jeszcze jest bardzo niskie. Jednakże z każdej strony już dopadają nas doniesienia, że nadciąga kryzys – wielkie światowe gospodarki (np. Stany Zjednoczone) zaczynają zauważać pierwsze jego symptomy. A skoro taki gigant już przygotowuje się na najgorsze – to tym bardziej przygotuj się i Ty. Prawdopodobnie tylko najlepiej wykwalifikowane zasoby ludzkie i konkretni fachowcy będą mogli niebawem spać spokojnie.

Zatrzymaj się na chwilę i przemyśl temat, a później sam zdecyduj, którą drogę obierzesz.

A jeśli zdecydujesz się na rozwój, poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które umiejętności warto podszlifować. Możesz to zrobić już dziś, bo w każdym temacie realizowane są warsztaty online na żywo z trenerem.

Postaw na rozwój!

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl