GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyJak zrobić wykres w excelu
MENU

Jak zrobić wykres w excelu


Kategoria: Wykresy, Kurs Excel
10May

Wykres umożliwia wyświetlanie danych numerycznych w formie graficznej, ukazując zobrazowane informacje o danych ułatwiając ich zrozumienie.

Jak stworzyć wykres


Aby utworzyć prosty wykres, należy wprowadzić w arkusz dane liczbowe. Zaznaczyć dane, wybrać kartę Wstawianie, a następnie formę wykresu jaka nas interesuje. W tym przypadku Kolumnowy.

 

 

Chesz wiecej informacji na ten temat?

  Zapraszamy na szkolenie Excel Wykresy i Wizualizacja Danych!

 

Żeby stworzyć zaawansowaną formę wykresu, umożliwiającą ukazanie danych znajdujących się w różnych arkuszach. np. Przychód Arkusz1, Rozchód Arkusz2. Należy rozpocząć pracę od innego, pustego arkusza gdzie utworzony zostanie wykres. Wykonujemy kroki j.w. Karta Wstawienia, Wykres. Pojawi się pusty obszar wykresu. Dodawanie danych do wykresu należy zacząć od kliknięcia prawym przyciskiem myszy na pole wykresu i wybrać polecenie Zaznacz dane. Pojawi się okno Wybierania źródła danych.

W oknie Wpis legendy wybieramy Dodaj, pojawi się okno Edytowania serii. Opisujemy nazwę serii, w tym przypadku Przychód i określamy wartość serii czyli dane które powinny być uwzględnione w wykresie.

Po wyborze wartości serii należy zaznaczyć zakres danych.

Żeby na wykresie nie pojawiała się ilość pozycji, w tym przypadku 12. Należy wybrać Edytuj i na takich samych zasadach wybrać zakres danych.

Do takiego wykresu można dodawać wiele danych, wprowadzać zmiany w wyglądzie wykresu itp. Elementy projektowe znajdują się w karcie Projektowanie, Układ i Formatowanie.

 
Rodzaje wykresów w Excelu


Program Excel posiada wiele form wykresów które umożliwiają zobrazowanie danych. Tworząc wykres można wybrać kilka typów np. wykres kolumnowy lub wykres kołowy,  jak również podtypów np. wykres skumulowany kolumnowy, wykres kołowy z efektem 3-W.  Co więcej, program pozwala na tworzenie wykresów złożonych, korzystając z kilku typów wykresów na jednym wykresie.

Aby doskonalić umiejetności w programie Excel, polecamy:

Autor: Ewelina Lipka

 

Licencja Creative Commons
Jak zrobić wykres w Excelu by Cognity is licensed underCreative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl