GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiJakie kursy warto zrobić w 2020?

Jakie kursy warto zrobić w 2020?


Kategoria: Rozwijamy się, Wokół Cognity
28Jan

Planując swoją karierę w 2020 roku warto pomyśleć o poszerzeniu kompetencji i zdobyciu nowych umiejętności, które będą niezbędne i pozwolą sprostać występującemu zapotrzebowaniu na rynku pracy. Jakie kursy będą opłacalne? Poniżej prezentujemy, które zawody są pożądane przez pracodawców i kto będzie cieszył się głównym zainteresowaniem rekruterów. Już teraz warto podjąć kroki, by zapewnić sobie wysoką pozycję i przewagę nad konkurentami w procesach HR.

Jak wynika z analiz rynku, pracodawcy oczekują przede wszystkich zdolności komputerowych, wykorzystania technologii informatycznych i mobilnych. Sektory wymagające wysokich kwalifikacji poszukują specjalistów zwłaszcza w branży IT, digital marketingu, obsłudze klienta, logistyce i księgowości. Dlatego to właśnie w tych obszarach warto podnosić swoje kompetencje i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych pracodawców.

Na początek polecamy szkolenie Excel w biznesie - tabele przestawne, na którym poznasz popularne i cenione narzędzie programu MS Excel, wykorzystywane do analizy danych.

Jakie konkretnie zawody są na celowniku w 2020 roku i co można zrobić, aby zwiększyć swoje szanse, na znalezienie obiecującego zatrudnienia?

 Programiści JAVA, SQL

Rozwój technologii wpływa na tworzenie nowych wakatów w obszarze IT. Dużym zainteresowaniem cieszą się programiści, senior developerzy, a w przyszłości prognozuje się wzrost zapotrzebowania na ekspertów zajmujących się grami komputerowymi i sztuczną inteligencją.

Kursy programowania, które mogą się przydać:

 Analitycy danych

Zwiększająca się liczba danych wpłynie na poszukiwania specjalistów Big Data. Działania w tym zawodzie opierają się na analizie danych, następnie na ich podstawie podejmowaniu decyzji i tworzeniu nowych rozwiązań.

Najbardziej opłacalne kursy analizy danych:

✔ Graficy komputerowi

Oczekiwania w stosunku do designu otaczających rzeczy i produktów ciągle wzrastają, dlatego też graficy komputerowi muszą charakteryzować się niezwykłą kreatywnością, poczuciem estetyki, a także zdolnością skupienia uwagi i zainteresowaniem odbiorców poprzez swoje projekty.

Kursy grafika komputerowa:

 Specjaliści ds. obsługi klienta

Osoby planujące karierę związaną z obsługą klienta powinny wykazywać się komunikatywnością, wysoko rozwiniętą inteligencją interpersonalną, chęcią do pracy zespołowej, umiejętnością zachowania podczas trudnych i stresujących sytuacji.

Praktyczne warsztaty z zakresu obsługi klienta:

 Specjaliści ds. logistyki, Specjaliści ds. finansowych

Logistyka jako silnie rozwijająca się gałąź gospodarki tworzy coraz więcej miejsc pracy. Specjaliści z tego obszaru zajmują się planowaniem, nadzorem transportu i dystrybucji produktów.
W dziedzinie finansów wzrośnie popyt na doradców finansowych.

Rekomendowane kursy dla logistyków oraz kursy dla księgowych:

W najbliższym czasie coraz ważniejsze będą też kompetencje miękkie, takie jak:

 • komunikatywność,
 • autoprezentacja,
 • praca w zespole i zarządzanie nim,
 • logiczne myślenie,
 • kreatywność i pomysłowość,
 • umiejętność perswazji,
 • samodzielna organizacja pracy,
 • terminowość i zarządzanie czasem,
 • radzenie sobie z sytuacjami stresowymi,
 • wysoka kultura osobista,
 • szybkie przystosowanie do pracy w nowym środowisku.

Jeśli chcesz efektywnie komunikować się z innymi, kreować profesjonalny wizerunek oraz przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, które staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, to warto rozważyć opłacalne szkolenia z poniższej tematyki:

Oprócz rozwoju kompetencji miękkich znacząca będzie również zdolność do zmian kwalifikacji i ich poszerzania, mobilność, a także znajomość języków obcych. Warto zaplanować swoją ścieżkę kariery i dążyć do poczucia spełnienia zawodowego.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl