GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiJakie kursy warto zrobić w 2023?

Jakie kursy warto zrobić w 2023?


Kategoria: Rozwijamy się, Wokół Cognity
4Feb

Poprzedni rok przyniósł wiele zmian na rynku pracy. Warto śledzić trendy i ciągle poszerzać swoje kompetencje, a także zdobywać nowe umiejętności. Jakie kursy będą opłacalne w 2023 roku? Poniżej przedstawiamy, które zawody w pracy biurowej są pożądane przez pracodawców i kto będzie cieszył się głównym zainteresowaniem rekruterów. Już teraz warto zapewnić sobie wysoką pozycję i podjąć odpowiednie kroki, aby zdobyć przewagę nad konkurentami w rekrutacji.

Jak wynika z analiz oraz obserwacji rynku, pracodawcy oczekują przede wszystkich zdolności komputerowych, umiejętności radzenia sobie podczas pracy zdalnej, wykorzystania technologii informatycznych i mobilnych. Sektory, które wymagają wysokich kwalifikacji poszukują specjalistów zwłaszcza w branży IT, digital marketingu, obsłudze klienta, logistyce oraz księgowości. Dlatego to właśnie w tych obszarach warto podnosić swoje kompetencje i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych pracodawców.

Jakie konkretnie zawody będą pożądane w 2023 roku i co można zrobić, aby zwiększyć swoje szanse, na znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia?

 Programiści

Rozwój technologii wpływa na tworzenie nowych stanowisk w obszarze IT. Dużym zainteresowaniem cieszą się zawody takie jak: programiści, senior developerzy, a w przyszłości prognozuje się wzrost zapotrzebowania na ekspertów zajmujących się grami komputerowymi i sztuczną inteligencją. Obecnie poszukiwane są również osoby kodujące w języku HTML, czy CSS, a także specjaliści od Wordpressa.

Kursy programowania, które mogą się przydać:

Analitycy danych

Coraz większa ilość danych wpłynie na wzrost poszukiwania specjalistów analizy danych, big data.

Najbardziej opłacalne kursy analizy danych:

Graficy komputerowi

W związku z coraz to większym zapotrzebowaniem na strony internetowe rosną również oczekiwania w stosunku do designu tych stron. Graficy komputerowi muszą charakteryzować się niezwykłą kreatywnością, poczuciem estetyki, a także zdolnością skupienia uwagi i zainteresowaniem odbiorców poprzez swoje projekty.

Kursy grafika komputerowa:

Specjaliści ds. obsługi klienta

Osoby, które planują karierę związaną z obsługą klienta muszą wykazywać się komunikatywnością, wysoko rozwiniętą inteligencją interpersonalną, a także chęcią do pracy zespołowej oraz umiejętnością zachowania podczas trudnych i stresujących sytuacji.

Praktyczne warsztaty z zakresu obsługi klienta:

 Specjaliści ds. logistyki, Specjaliści ds. finansowych

Logistyka jest silnie rozwijającą się gałęzią gospodarki, a co za tym idzie, tworzy coraz więcej miejsc pracy. Specjaliści z tego obszaru zajmują się planowaniem, nadzorem transportu oraz dystrybucji produktów. W dziedzinie finansów ciągle rośnie popyt na doradców finansowych.

Rekomendowane kursy dla logistyków oraz kursy dla księgowych:

W najbliższym czasie ważne również będą kompetencje miękkie, takie jak:

  • komunikatywność,
  • praca w zespole i zarządzanie nim,
  • logiczne myślenie,
  • kreatywność i pomysłowość,
  • umiejętność perswazji,
  • samodzielna organizacja pracy,
  • terminowość i zarządzanie czasem,
  • radzenie sobie z sytuacjami stresowymi,
  • szybkie przystosowanie do pracy w nowym środowisku.

Jeśli chcesz efektywnie i skutecznie komunikować się z innymi, kreować profesjonalny wizerunek oraz przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu, warto rozważyć szkolenia z poniższej tematyki:

Oprócz rozwoju kompetencji miękkich ważna będzie również zdolność szybkiej zmiany kwalifikacji i ich poszerzania, mobilność, a także znajomość języków obcych. Warto zatem zaplanować swoją ścieżkę kariery.

W dobie pracy home office, polecamy również nasze kursy przydatne w pracy zdalnej oraz zarządzania projektami:

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl