GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiJakie szkolenia warto zrobić w epoce koronawirusa? Jakie kursy zrobić?

Jakie szkolenia warto zrobić w epoce koronawirusa? Jakie kursy zrobić?


Kategoria: Rozwijamy się, Wokół Cognity
15Jul

Jakie zmiany na rynku pracy przyniósł 2020? Warto pomyśleć o zdobyciu nowych umiejętności oraz poszerzeniu już posiadanych kompetencji. Poniżej prezentujemy jakie kursy warto obecnie zrealizować, aby zapewnić sobie przewagę w trakcie procesu rekrutacyjnego. 

Analitycy zajmujący się rynkiem pracy wskazują, że niektóre branże skorzystały na sytuacji i zapotrzebowanie na ich usługi wzrosło. Dotyczy to np. technologii, IT, oraz usług mobilnych. Poszukiwani są specjaliści z zakresu księgowości, obsługi klienta, analizy danych i logistyki. Obecna sytuacja jest więc dobrym momentem, aby postawić na rozwój osobisty w wyżej wymienionych obszarach i zyskać nową perspektywę zawodową.

Idealnym startem dla wszystkich, którzy chcieli by spróbować swoich sił w pracy biurowej, jest jedno z naszych najpopularniejszych szkoleń Excel Podstawowy - wstęp do formuł, wykresów i analizy danych, na którym poznasz podstawy pracy z arkuszem kalkulacyjnym. 

Na jakie inne szkolenia warto postawić w obecnych czasach, aby zapewnić sobie lepszą pozycję na rynku?

 Analitycy danych

Coraz większa ilość danych na serwerach wewnętrznych firm wpłynęła na poszukiwania specjalistów Big Data. Znajomość zagadnień związanych z bazami danych jest obecnie gwarancją pracy. Działalność tego sektora opiera się głównie na analizie danych oraz tworzeniu na ich podstawie raportów, które wpływają na podejmowane przez firmy decyzje oraz działania. 

Jakie szkolenia warto zrobić:

Specjaliści ds. obsługi klienta

Branża e-Commerce odnotowała wzmożone zapotrzebowanie na pracowników. Nagły wzrost zamówień internetowych sprawił, że duże firmy szukają specjalistów w zakresie obsługi klienta oraz handlu. Firmy z tego sektora rynku często zwracają uwagę na kompetencje miękkie. Jakie konkretnie umiejętności pomogą w znalezieniu pracy?  

Jakie szkolenia warto zrobić:

✔ Specjaliści ds. logistyki

Według badań jednego z największych portali ekonomicznych, nowe miejsca pracy pojawiły się również w branżach powiązanych z logistyką, w szczególności w przypadku dostawców dóbr. Wynika to z gwałtownego wzrostu w sektorach związanych z produkcją, głównie żywności oraz chemii gospodarczej. Specjaliści z tego obszaru odpowiedzialni są za planowanie, transport oraz dystrybucję. 

Jakie szkolenia warto zrobić:

✔ Programiści SQL

Branża IT nadal szuka nowych pracowników i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Pracując jako programista, możesz być spokojny o swoją przyszłość. Przy wyborze nowej ścieżki zawodowej warto pamiętać, że sektor IT nadal jest najszybciej rozwijającą się gałęzią rynku. 

Jakie szkolenia warto zrobić:

 Specjaliści ds. finansowych

Sektor finansowy nie wyhamował, a wręcz przeciwnie, powiększył się o nowe miejsca pracy. Poszukiwani są przede wszystkim doradcy finansowi oraz wyspecjalizowani pracownicy w dużych korporacjach, którzy wykorzystają swoje umiejętności do tworzenia obszernych raportów. 

Jakie szkolenia warto zrobić:

Warto zapoznać się również z nowymi technologiami w komunikacji, zwłaszcza gdy jeszcze wiele firm pracuje zdalnie. Pracownik obeznany z obsługą platform takich jak Zoom oraz Microsoft Teams to prawdziwy skarb. Prawdopodobnie wiele osób, które znajdą zatrudnienie w najbliższych miesiącach, nie odwiedzi swojego nowego biura jeszcze przez dłuższy czas, dlatego rekruterzy poszukują pracowników sprawnie poruszających się po wspomnianych platformach. 

Jakie szkolenia warto zrobić:

Poszukiwana przez pracodawców jest też zdolność do zmian kwalifikacji i ich ciągłego rozwijania. Warto pamiętać, że każda umiejętność oraz każdy certyfikat, jaki będziemy posiadali w CV, może okazać się kluczowy do osiągnięcia zawodowego sukcesu.  

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl