GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: kompetencje miękkie


Metoda 5S czyli jak zorganizować miejsce pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
28Jul

Stworzenie dobrze zorganizowanego miejsca pracy jest dużym wyzwaniem. Wiele rzeczy nas rozprasza, nie możemy skupić swojej uwagi na pracy. Jak sobie z tym poradzić, jak zmienić swoje miejsce pracy by służyło nam do tego do czego jest przeznaczone? Odpowiedzią jest metoda 5S. 

Czytaj całość
Zasady prezentacji danych –używanie kolorów
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Jun

Dzięki kolorom można w ciekawy i estetyczny sposób zaprezentować dane. Przed ustaleniem koloru wykresu lub diagramu warto się zapoznać z zasadami skutecznego użycia kolorów.

Czytaj całość
Inbox Zero - czy się sprawdza?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
27May

Wyobraź sobie, że wszystkie dokumenty jakie posiadasz wrzucasz do jednej szuflady, bez jakiegokolwiek podziału. Odnalezienie tego co jest potrzebne, akurat w danym momencie staje się bardzo czasochłonne i frustrujące. Z tego powodu segregujesz je odpowiednio. Podobnie jak w dokumentach, porządek w skrzynce mailowej przyspiesza i ułatwia pracę. 

Czytaj całość
Pros and cons of working in a corporation.
Kategoria: HR w praktyce, HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
21May

“It’s time to find a job! Problem is - where and what kind of job…?”- I bet every young person is asking themselves that as soon as they are done with their studies. Another question is whether one wants to work for big international company. Let’s have a look at pros and cons of working there. 

Czytaj całość
Dekalog Elevator Pitch w XXI wieku
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
20Apr

Żeby odnieść sukces trzeba wykorzystywać nadarzające się okazje. Jesteś przedsiębiorcą lub szukasz pracy. Nagle spotykasz kogoś, kto może zostać twoim klientem, inwestorem bądź pracodawcą. Nie ma on dla ciebie wiele czasu. Właściwie to ma tylko minutę. Dosłownie. Czy zdążysz go w tym czasie do siebie przekonać?

Czytaj całość
Prezentacja bez prezentacji
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Apr

Prezentacja jest wystąpieniem publicznym mającym na celu przekazanie słuchaczom wiedzy, przekonanie do idei czy sprzedanie towaru. Określenia „prezentacja” używa się również do określenia pokazu slajdów wyświetlanego podczas przemówienia. Częstym błędem jest nie rozróżnianie obu tych pojęć. Czy można przedstawić swoje stanowisko nie używając pokazu slajdów?

Czytaj całość
Burza mózgów – jak wpaść na genialny pomysł?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
27Mar

Burza mózgów jest jedną z najpopularniejszych metod twórczego rozwiązywania problemów. Tego pojęcia używa się do nazwania prawie każdej dyskusji, w której wymyśla się nowe koncepcje. Jednak nie każde spotkanie poświęcone rozwiązaniu problemu lub stworzeniu nowej idei jest efektywne. Jak zorganizować i przeprowadzić sesję burzy mózgów, aby przyniosła spodziewane rezultaty?

Czytaj całość
Efekt pierwszego wrażenia podczas wystąpień publicznych
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
18Mar

Kilka pierwszych sekund, kilka słów, gestów czy rzut oka na prezencję i wygląd. Tyle wystarczy, aby ktoś wyrobił sobie pierwszą opinię na nasz temat. Nie ma znaczenia czy będzie ona prawdziwa, czy nie – jej zmiana będzie wymagała wiele czasu i wysiłku. Jak wykorzystać efekt pierwszego wrażenia, by stać się bardziej przekonującym mówcą?

Czytaj całość
Mistrz uniku- jak odpowiadać na pytania publiczności?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
12Mar

Mają ogromną moc. Dzięki nim słabe wystąpienie może stać się emocjonujące i ciekawe. Przez nie doskonale przygotowany mówca i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach prezentacja mogą obrócić się w porażkę. Pytania od słuchaczy. Jak sobie z nimi poradzić?

Czytaj całość
Techniki aktywnego słuchania
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
11Mar

Aktywne słuchanie to zespół technik porozumiewania się pozwalający na lepsze zrozumienie rozmówcy. Polega na okazywaniu rozmówcy akceptacji, szacunku, serdeczności i ciepła. Wymaga powstrzymywania się od własnych sądów, krytyki i rad.

Czytaj całość
Rozmowa kwalifikacyjna- najczęstsze pytania i odpowiedzi
Kategoria: HR w praktyce
12Feb

Rozmowa kwalifikacyjna jest stresująca dla każdego. I dla zaczynających dopiero przygodę z rynkiem pracy jak i dla jego weteranów. Otrzymując telefon lub maila z zaproszeniem na kwalifikacyjny interview chcemy przygotować się najlepiej – wertujemy poradniki i przeglądamy strony www z najczęściej zadawanymi, przez rekruterów, pytaniami. Cognity zaprasza do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami, które pomogą Wam wypaść korzystnie w oczach rekruterów.

Czytaj całość
Wywieranie wpływu na ludzi – czyli krótko o presupozycjach
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
28Jan

Presupozycje to nic innego jak ukryte znaczenia słów, które musza zostać przyswojone przez mózg w taki sposób, aby wypowiadanie zdanie miało sens. 

Czytaj całość
Umiejętności interpersonalne, ale co to tak naprawdę jest?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
26Jan

Często w rozmowie o prace pytani jesteśmy o nasze umiejętności społeczne nazywane inaczej umiejętnościami interpersonalnym czy miękkimi. W różnych poradnikach rozwojowych możemy przeczytać jak ważne i potrzebne są to zdolności. Jednak co tak naprawdę się do nich zalicza i czym one są?

Czytaj całość
Autoprezentacja - strategie udzielania odpowiedzi na pytania podczas prezentacji
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kurs PowerPoint
15Jan

W dzisiejszych czasach z prezentacją i autoprezentacją spotykamy się bardzo często: w szkolenie, na studniach, pracy. Przestawianie siebie czy też wybranego tematu zawsze rodzi pytania ze strony naszych słuchaczy. Dlatego warto opracować strategie udzielania właściwych odpowiedzi podczas prezentacji. 

Czytaj całość
Reguła wzajemności w biznesie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
14Jan

Nasze relacje z innymi ludźmi opierają się na psychologicznych zasadach, których każdy z nas świadomie lub nieświadomie przestrzega. Jedną z takich zasad jest reguła wzajemności, mówiąca o tym, że ludzie mają silną potrzebę odwdzięczać się innym za okazaną im dobroć. Ta reguła ma także swoje ogromne korzyści w relacjach biznesowych i zawodowych. 

Czytaj całość
Jak uniknąć blokady w postawie asertywnej?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
23Dec

Aby zrozumieć czy jest asertywność i nauczyć się zachowywać asertywnie ważne jest poznanie zasad, którymi rządzi się ta postawa – zapraszamy do lektury. 

Czytaj całość
Jak przyjmować komplementy?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
10Dec

Od najmłodszych lat rodzice uczyli nas, że powinniśmy być skromni, a zdecydowanie nie powinniśmy chwalić się swoimi osiągnięciami i sukcesami. Żyjemy w przekonaniu, że osoby, które się przechwalają są odbierane negatywnie i nie są lubiane przez innych. Tak stworzone przeświadczenia rzutują teraz na nasze reakcje w chwili gdy słyszymy komplement. Jak więc odpowiednio przyjmować komplementy?

Czytaj całość
Jak zamienić wady w zalety?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
9Dec

Każdy człowiek jest inny i każdy z nas składa się z różnej mieszanki cech charakteru. Mamy swoje zalety oraz wady, inne temperamenty oraz inne umiejętności, którymi możemy się szczycić. Nikt z nas nie jest idealny, choć każdy by chciał. Jak więc zmienić nasze niedoskonałości charakteru w idealne odpowiedniki?

Czytaj całość
Jak przyjmować krytykę?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kompetencje miękkie w pracy
9Dec

Przyjmowanie krytyki nie należy do umiejętności prostych. Nauka odpowiedniego odbierania negatywnych komentarzy na nasz temat opiera się przede wszystkim na świadomości samego siebie. Jest to długi proces, jednak istnieje kilka rad, które mogą nam w tym pomóc.

Czytaj całość
Jak odpowiednio krytykować innych?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Umiejętność formułowania uwag krytycznych jest jedną z najbardziej pożądanych zdolności nie tylko w życiu zawodowym ale również prywatnym. Konstruktywna krytyka pomaga nam osiągnąć cel czy złagodzić konflikt. Tylko w jaki sposób odpowiednio krytykować aby nie urazić drugiej osoby?

Czytaj całość
Jak mówić o swoich zaletach? Sprzedaj siebie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Mówić o swoich słabościach można na okrągło, prawdziwym jednak wyzwaniem jest prawienie sobie komplementów i informowanie o swoich zaletach. Pytanie o swoje mocne strony jest z niewiadomych powodów trudne. Jak zatem nauczyć się serdeczności względem samego siebie? 

Czytaj całość
Jak być liderem. 5 zasad dobrego lidera
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
1Dec

Czasami w naszym życiu zawodowym pojawia się możliwość sprawdzenia się w roli lidera grupy czy projektu. Nie zawsze jednak wiemy jak być dobrym liderem. Jakimi zasadami powinna kierować się więc osoba, za którą chętnie pójdą tłumy?

Czytaj całość
Mowa ciała - czy kontakt wzrokowy jest aż tak ważny?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
29Nov

W czasie rozmowy biznesowej lub rozmowy o pracę jesteśmy w sytuacji, w której musimy dobrze się zaprezentować i zainteresować sobą odbiorcę. Jest to również sytuacja bardzo stresująca, w czym zdecydowanie nie pomaga to, że siedzimy na wprost drugiej osoby i nie wiemy, co zrobić z oczami. Czy zachować kontakt wzrokowy czy lepiej go unikać? Czy jest on aż tak ważny w czasie rozmów między dwojgiem ludzi?

Czytaj całość
Perswazja, czyli jak skutecznie dobierać argumenty
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych
20Nov

Perswazja jest często postrzegana w sposób negatywny, jako manipulacja i wykorzystywanie innych.W rzeczywistości jednak jest pozytywnym sposobem komunikacji oraz dochodzeniem do wspólnego porozumienia. Ważnym jest, aby umieć ją odpowiednio użyć, dopasować argumenty do odbiorcy. Tak,abynasz perswazja spowodowała sukces, a nie konflikt pomiędzy rozmówcami.

Czytaj całość
Mowa ciała - Czy moja postawa ciała jest odpowiednia?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
7Nov

Występując publicznie ważnym jest, aby być świadomym swojej mowy ciała i sygnałów jakie ona przekazuje. Nasza postawa ciała informuję odbiorców o naszym nastawieniu oraz emocjach. Często nasza mowa ciała jest nieświadoma i wtedy powoduje chaos w odbiorze nas przez innych ludzi. Jeśli jest uświadomiona pomaga nam umocnić przekaz jaki nadajemy naszymi słowami. Ważnym jest, aby przed wystąpieniem odpowiedzieć sobie na pytanie:Czy moja postawa ciała jest odpowiednia?

Czytaj całość
Mowa ciała: czyli co zrobić z rękami w czasie prezentacji?
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych, Perfekcyjna Asystentka
25Oct

Prowadzenie prezentacji szczególnie dla początkujących mówców jest bardzo stresujące. Jest to spowodowane tym,że na efektywne wystąpienieskłada się wiele czynników: nie tylko to co mówimy, ale także to jak mówimy i jaka jest nasza mowa ciała. Właśnie mowa ciała jako pierwsza decyduje o tym czy przyciągniemy do siebie odbiorców czy ich odtrącimy. Kluczowym elementem, na który jako pierwszy zwracamy uwagę jeśli chodzi o mowę ciała są ręce. Co w taki razie powinny robić i przekazywać nasze ręce w czasie dobrej prezentacji?

Czytaj całość
Praca w grupie: 5 sposobów na efektywną współpracę
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
20Oct

Będąc na szkoleniu czy realizując projekt działamy w grupie, z którą musimy współpracować. Często są to dla nas obcy ludzie, których widzimy pierwszy raz w życiu lub też słabo ich znamy. Jak sprawić aby ta praca była efektywna i umożliwiała osiągniecie celu?

Czytaj całość
Komunikacja interpersonalna w biurze
Kategoria: Analiza danych
3Sep

Największym problemem komunikacji jest iluzja, że do niej doszło - George Bernard Shaw.

 

Większość problemów w pracy bierze się z błędów, które popełniamy komunikując się. Prawie codziennie w pracy słyszymy zdania "Nie to miałem/łam na myśli czy Myślałam, że chodzi Ci o coś innego" – zdania te to przykłady tego jak często i jak wiele błędów popełniamy w komunikacji. 

Czytaj całość
Jak pisać maile służbowe?
Kategoria: Kurs Outlook, Perfekcyjna Asystentka, Profesjonalne dokumenty
27Jun

Współcześnie nasza praca to zazwyczaj praca z komputerem – idealna asystentka czy sekretarka nie tylko tworzy perfekcyjne dokumenty, ale także pisze i odpowiada na wiadomości e-mail. Dlatego też równie ważna jak obsługa programu MS Word czy MS Excel jak sprawne posługiwanie się programami pocztowymi np. MS Outlook i znajomość zasad obsługi korespondencji elektronicznej.

Czytaj całość
Szkolenie Zarządzanie Czasem - Technika Pomodoro
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Zarządzanie Czasem
6Dec

Aby zacząć korzystać z tej techniki o tajemniczej nazwie, wystarczy mieć pod ręką kartkę, długopis i czasomierz kuchenny lub minutnik (w zasadzie, możemy skorzystać z czegokolwiek co wyda dźwięk po 25 minutach). 

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl