GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Kompetencje miękkie w pracy


Outplacement w obliczu kryzysu i koronawirusa
Kategoria: HR w praktyce, HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
6Apr

Outplacement, nazywany systemem łagodnych zwolnień, stosowany jest często w sytuacji masowych zwolnień spowodowanych sytuacją gospodarczą, zamykaniem oddziałów firmy, czy tak jak w obecnej chwili – kryzysu związanego z wirusem. Program ten ma na celu wsparcie osoby zwolnionej w odnalezieniu się w zaistniałej sytuacji, przyspieszeniu podjęcia nowego zatrudnienia przez pracownika.

Czytaj całość
Narzędzia do pracy zdalnej - TOP 18
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Kompetencje miękkie w pracy, HR w praktyce
3Apr

Praca zdalna, zwana również telepracą umożliwia wykonywanie obowiązków służbowych z domu, w taki sam sposób, w jaki wykonywane byłyby w siedzibie firmy. Do realizacji zadań poza firmą pracownik wykorzystuje Internet i wszelkiego rodzaju narzędzia do pracy zdalnej jakie on umożliwia. Podstawą takiego rodzaju pracy jest przede wszystkim sprawna komunikacja.  

Czytaj całość
Jak zdobyć przewagę w internecie
Kategoria: Kurs SEO, HR w praktyce, Kompetencje miękkie w pracy
2Apr

W dzisiejszym czasach prowadzenie efektywnego biznesu bez stworzenia jego wizerunku w internecie jest właściwie niemożliwe. Ludzie często nie korzystają z najbliższych im lokalizacyjnie usług, liczy się to jak Cię widzą, jakie masz opinie i jak łatwo dostępne są Twoje produkty bądź usługi.

Czytaj całość
Microsoft Teams - zespołowa praca przez internet
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
30Mar

Czas pandemii zmusił wielu z nas do pracy zdalnej. Często nie wiemy jak efektywnie współpracować z domu, dzielić się informacjami w szybki i łatwy sposób. Microsoft wyszedł z propozycją platformy Teams, dzięki której połączysz narzędzia do wspólnej edycji plików, sprawnej komunikacji czy planowania.

Czytaj całość
Jak zmienić przyzwyczajenia i złe nawyki
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
20Feb

Przyzwyczajenia i nawyki pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu, usprawniają nasze życie i czynią je łatwiejszym. I tak na przykład, sznurowanie butów w określony sposób, szczotkowanie zębów, czy ścielenie łóżka zaraz po wstaniu, towarzyszą nam jako stały element każdego dnia.

Czytaj całość
Dobre i złe strony pracy zdalnej - aspekty psychologiczne
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Perfekcyjna Asystentka, Kompetencje miękkie w pracy
4Feb

Obecnie coraz większa ilość pracodawców oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. Bardzo często jest to postrzegane przez kandydatów do pracy jako niewątpliwy plus. Jednak czy praca zdalna jest dla każdego? Aby odpowiedzieć na to pytanie spróbujmy przyjrzeć się psychologicznym aspektom takiej formy zatrudnienia.

Czytaj całość
Atmosfera w pracy a motywacja pracowników
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, HR w praktyce
4Feb

Atmosfera w miejscu pracy jest bardzo istotną kwestią z punktu widzenia zarówno pracowników, jak i pracodawcy. Ten psychospołeczny czynnik ma duży wpływ na samopoczucie oraz motywację pracowników, a co za tym idzie wpływa również na ich efektywność.

Czytaj całość
Po co pracujemy? Korzyści psychologiczne
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Jan

Oczywistą pozytywną konsekwencją podjęcia pracy jest uzyskiwane wynagrodzenie finansowe. To jego brak skłania nas najczęściej do poszukiwania posady. Jednak praca dostarcza nam znacznie więcej psychologicznych korzyści, dla których warto ją podejmować. Przedstawiamy niektóre z nich.

Czytaj całość
Introwertyk i ekstrawertyk w pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
5Dec

Z pewnością nie trzeba nikomu udowadniać, ze nasza osobowość ma duży wpływ na to w jaki sposób funkcjonujemy na co dzień. Zarówno w domu, jak i w pracy doświadczamy możliwości i ograniczeń wynikających ze struktury naszej osobowości. Jedną z ważniejszych różnic osobowościowych jest różnica pomiędzy introwertyzmem, a ekstrawertyzmem. W tym artykule postaramy się przyjrzeć psychologicznym podłożom introwertyzmu i ekstrawertyzmu oraz ich wpływowi, na nasze funkcjonowanie w miejscu pracy.

Czytaj całość
Dlaczego warto brać udział w warsztatach i szkoleniach – psychologia rozwoju
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
14Nov

Powszechny dostęp do poszerzania wiedzy i umiejętności jest niewątpliwie ogromnym plusem naszych czasów. Począwszy od szkoleń branżowych, poprzez kursy językowe, czy warsztaty artystyczne. Stale mamy dostęp do szerokiej oferty zajęć poszerzających naszą wiedzę. Czy warto z nich korzystać? Czy zajęcia grupowe to dobry pomysł na poszerzanie wiedzy?

Czytaj całość
Stres w pracy – jak nie dać się pokonać?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
17Oct

Odczuwanie przez nas stresu w pracy jest zjawiskiem bardzo powszechnym i trudnym do uniknięcia. Aby umieć z nim sobie radzić, musimy zrozumieć czym właściwie jest. Jednym z pierwszych badaczy stresu jest znany fizjolog Hans Selye. Według niego, jest reakcją naszego organizmu na stawiane wyzwania. Ilekroć organizm zinterpretuje dany bodziec lub sytuację jako nową, niepewną, wyzwanie lub zagrożenie – zaczynamy doświadczać stresu. Ciało zostaje pobudzone po to, aby w tej nowej lub trudnej sytuacji, jak najlepiej sobie poradzić. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak stawić czoła emocjom, to zapraszamy do dalszej części...

Czytaj całość
Jak poprawić koncentrację – 4 nawyki, które pomogą Ci się skupić
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
7Oct

Wiele spośród codziennych zadań wymaga od nas wzmożonej koncentracji. W jaki sposób możemy zadbać o to, aby zachęcić nasz mózg do współpracy podczas ich wykonywania? Poniżej przedstawiamy 4 metody, które pomogą Ci poprawić skupienie w trakcie realizowanych obowiązków czy też nauki.

Czytaj całość
Idealna praca dla mnie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
4Sep

Wiele osób może zadawać sobie pytanie: jaka praca będzie idealna właśnie dla mnie? Należy pamiętać, że odnalezienie właściwego miejsca jest bardzo istotne. Na satysfakcjonującą pracę mają wpływ nie tylko wynagrodzenie i zakres obowiązków, ale również niezwykle ważna jest panująca atmosfera oraz otaczający nas ludzie. Dużym zainteresowaniem na rynku cieszą się stanowiska biurowe. W tym artykule przyjrzano się bliżej aspektom towarzyszącym zatrudnieniu w tym środowisku.

Czytaj całość
Czy w każdym drzemie kreatywność?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
7Aug

Kreatywność stała się obecnie cechą bardzo modną i pożądaną. W sporej części ogłoszeń o pracę znajdziemy wymagania dotyczące bycia kreatywnym. Wywołuje to w nas chęć określenia, czy należymy do tej uprzywilejowanej grupy, czy też nie. W dalszej części artykułu przedstawiamy definicję kreatywności, o tym jak ją rozwijać, kilka słów o myśleniu konwergencyjnym i dywergencyjnym.

Czytaj całość
Mnemotechniki czyli sposoby na szybkie zapamiętywanie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
2Aug

Uczymy się przez całe życie, często to męczące i długotrwałe zajecie. Zadajemy sobie często pytanie: jak uczyć się szybciej? Okazuje się, że jest na to sposób! Mnemotechniki - znane już w starożytnej Grecji ułatwiają nie tylko zapamiętywanie ale także przechowywanie i przypominanie sobie informacji.

Czytaj całość
Spotkania biznesowe na płaszczyźnie międzynarodowej
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych, Profesjonalne dokumenty
23Feb

W środowisku biznesowym spotkania w gronie międzynarodowym stały się rutyną. Znajomość zasad etykiety, doświadczenie w relacjach z klientem czy partnerami bardzo często nie wystarcza, by przeprowadzić udane spotkanie z przedstawicielem z zagranicy.

Czytaj całość
Kierowanie zespołem pracowniczym
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
8Feb

Współczesne metody pracy, podejmowania decyzji czy realizacji zadań coraz częściej opierają się na pracy zespołowej. Jednym z naszych atrybutów jako istot społecznych jest potrzeba obcowania z innymi ludźmi. Choć do tej pory działania wewnątrz przedsiębiorstw stawiały na efektywność jednostki i jej wyniki, dostrzeżono, że to rozwiązanie straciło na aktualności. Wyparła je idea synergii – przekonanie, co do lepszego wyniku pracy w grupie, aniżeli pojedynczo.

Czytaj całość
Efektywność w pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
1Dec

Maksymalne wykorzystanie czasu pracy to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji pracownika. Efektywność prowadzi do wyrównania korzyści i strat firmy, a w większości przypadków generuje zyski. Pojęcie to bywa mylone z działaniem ,,na czas”, czyli jak najwięcej, jak najszybciej. Bycie efektywnym polega jednak na wykorzystaniu dostępnych nam zasobów w możliwie najlepszy sposób.

Czytaj całość
Employer branding – budowanie wizerunku pracodawcy.
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, HR w praktyce
17Oct

Employer branding jest budowaniem wizerunku pracodawcy. Jeżeli firma w czasie rekrutacji chce przyciągnąć do siebie utalentowanych kandydatów, to jej wizerunek musi być spójny i pozytywny. Aby stworzyć taki sposób postrzegania go, przedsiębiorstwo może zastosować kilka narzędzi – zarówno tych, które są używane w Internecie, jak i tych „tradycyjnych”, poza siecią.

Czytaj całość
Prawo Pracy – co warto wiedzieć
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Profesjonalne dokumenty
14Sep

Już samo pojęcie prawo wielu z nas kojarzy się wyłącznie ze skomplikowanymi dokumentami i niejasnymi zasadami.  Powtarzana formuła nieznajomość prawa szkodzi nie jest tylko łacińską sentencją z języka prawniczego, ale niezwykle użyteczną zasadą, która może nam ułatwić poszukiwanie odpowiedniej pracy i uniknięcie nieprzyjemności, bądź problemów w stosunkach z pracodawcą.

Czytaj całość
Tajemniczy klient – badania marketingowe.
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
8Sep

Satysfakcjonujące dochody firmy i jej wizerunek w dużej mierze zależą od obsługi klienta. Wciąż przytaczane są kolejne badania rynkowe, gdzie potwierdzana jest reguła – klienci najczęściej skarżą się na jakość obsługi.

Czytaj całość
Wypalenie zawodowe - przyczyny i objawy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
30Aug

Wypalenie zawodowe nazywane również syndromem wypalenia zawodowego, a także syndromem burnout, stan przejawiający się brakiem satysfakcji z wykonywanej pracy połączony ze stagnacją w rozwoju zawodowym.

Czytaj całość
Lean Management w zarządzaniu
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
22Aug

Coraz częściej w zarządzaniu możemy spotkać się z koncepcją Lean Management. Niestety jednak nie wszyscy wiemy na czym ta koncepcja polega. W skrócie ją scharakteryzujemy.

Czytaj całość
Wystąpienia publiczne - o czym należy pamiętać
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
21Jul

Wystąpienia publiczne mogą przysporzyć wiele stresu i trudności nie tylko merytorycznych, ale i wizualnych czy logistycznych. Podobnie jak w przypadku innych kompetencji miękkich umiejętność tą można nabyć poprzez doświadczenie. W celu ułatwienia każdemu początkującemu drogi do doskonałego wystąpienia poniżej przedstawiamy 10 kluczowych porad. Doświadczeni prelegenci mogą natomiast sprawdzić samych siebie, czy faktycznie ich występy przed publicznością nie wymagają korekty?

Czytaj całość
8 Sposobów radzenia sobie ze stresem
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
13Jun

Stres pokrótce to reakcja organizmu na zagrożenie. Jak powszechnie wiadomo, stres w zależności od predyspozycji jednostki może wpływać na nią mobilizująco lub negatywnie. Naszym zadaniem jest to aby wyeliminować ten drugi. Oto kilka sposobów, które Ci w tym pomogą:

Czytaj całość
Metoda 5S czyli jak zorganizować miejsce pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
28Jul

Stworzenie dobrze zorganizowanego miejsca pracy jest dużym wyzwaniem. Wiele rzeczy nas rozprasza, nie możemy skupić swojej uwagi na pracy. Jak sobie z tym poradzić, jak zmienić swoje miejsce pracy by służyło nam do tego do czego jest przeznaczone? Odpowiedzią jest metoda 5S. 

Czytaj całość
Zasady prezentacji danych –używanie kolorów
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Jun

Dzięki kolorom można w ciekawy i estetyczny sposób zaprezentować dane. Przed ustaleniem koloru wykresu lub diagramu warto się zapoznać z zasadami skutecznego użycia kolorów.

Czytaj całość
Inbox Zero - czy się sprawdza?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
27May

Wyobraź sobie, że wszystkie dokumenty jakie posiadasz wrzucasz do jednej szuflady, bez jakiegokolwiek podziału. Odnalezienie tego co jest potrzebne, akurat w danym momencie staje się bardzo czasochłonne i frustrujące. Z tego powodu segregujesz je odpowiednio. Podobnie jak w dokumentach, porządek w skrzynce mailowej przyspiesza i ułatwia pracę. 

Czytaj całość
Prezentacja multimedialna w Prezi –kilka najważniejszych faktów
Kategoria: Kurs PowerPoint, Kompetencje miękkie w pracy
25May

Co zrobić, by zainteresować odbiorców tym co chcesz im powiedzieć? Musisz wyróżniać się atrakcyjną formą przekazu! Receptą na interesujący sposób przekazania informacji jest stworzenie prezentacji multimedialnej w aplikacji Prezi. 

Czytaj całość
Pros and cons of working in a corporation.
Kategoria: HR w praktyce, HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
21May

“It’s time to find a job! Problem is - where and what kind of job…?”- I bet every young person is asking themselves that as soon as they are done with their studies. Another question is whether one wants to work for big international company. Let’s have a look at pros and cons of working there. 

Czytaj całość
Dekalog Elevator Pitch w XXI wieku
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
20Apr

Żeby odnieść sukces trzeba wykorzystywać nadarzające się okazje. Jesteś przedsiębiorcą lub szukasz pracy. Nagle spotykasz kogoś, kto może zostać twoim klientem, inwestorem bądź pracodawcą. Nie ma on dla ciebie wiele czasu. Właściwie to ma tylko minutę. Dosłownie. Czy zdążysz go w tym czasie do siebie przekonać?

Czytaj całość
Aby dobrze wystartować na rynku pracy
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR w praktyce, Kompetencje miękkie w pracy
16Apr

Współczesny rynek pracy ulega bardzo dynamicznym przemianom. Zmieniają się oczekiwania pracodawców i pracowników. Pojęcia kariery i sukcesu ulegają przeobrażeniom. Dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych powstają nowe formy świadczenia pracy i nowe zawody. Niełatwo nadążyć za wszystkimi trendami. Wielu osobom trudno się w tym odnaleźć. Jeszcze trudniejsze jest wejście na taki rynek pracy. Poznajcie 5 czynników, które zapewnią udane rozpoczęcie kariery.

Czytaj całość
Prezentacja bez prezentacji
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Apr

Prezentacja jest wystąpieniem publicznym mającym na celu przekazanie słuchaczom wiedzy, przekonanie do idei czy sprzedanie towaru. Określenia „prezentacja” używa się również do określenia pokazu slajdów wyświetlanego podczas przemówienia. Częstym błędem jest nie rozróżnianie obu tych pojęć. Czy można przedstawić swoje stanowisko nie używając pokazu slajdów?

Czytaj całość
Jak założyć konto w Prezi?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kurs PowerPoint
7Apr

Aplikacja Prezi to coraz popularniejsza aplikacja do tworzenia nowoczesnych, innowacyjnych oraz prekorskorskich prezentacji multimedialnych. Z tej niepozornej aplikacji chcą korzystać wszyscy od studentów po przedstawicieli firm po prezesów wielkich koncernów prezentujących strategiczne dane. 

Czytaj całość
Prezi - inne spojrzenie na zakładanie konta w aplikacji Prezi
Kategoria: Kurs PowerPoint, Kompetencje miękkie w pracy
7Apr

Aplikacja Prezi zyskuje coraz więcej zwolenników. Jej fenomen polega na tym, że te same dane czy informacje za każdym razem możemy przedstawić w inny sposób, równie nowatorski. 

Czytaj całość
Burza mózgów – jak wpaść na genialny pomysł?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
27Mar

Burza mózgów jest jedną z najpopularniejszych metod twórczego rozwiązywania problemów. Tego pojęcia używa się do nazwania prawie każdej dyskusji, w której wymyśla się nowe koncepcje. Jednak nie każde spotkanie poświęcone rozwiązaniu problemu lub stworzeniu nowej idei jest efektywne. Jak zorganizować i przeprowadzić sesję burzy mózgów, aby przyniosła spodziewane rezultaty?

Czytaj całość
Efekt pierwszego wrażenia podczas wystąpień publicznych
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
18Mar

Kilka pierwszych sekund, kilka słów, gestów czy rzut oka na prezencję i wygląd. Tyle wystarczy, aby ktoś wyrobił sobie pierwszą opinię na nasz temat. Nie ma znaczenia czy będzie ona prawdziwa, czy nie – jej zmiana będzie wymagała wiele czasu i wysiłku. Jak wykorzystać efekt pierwszego wrażenia, by stać się bardziej przekonującym mówcą?

Czytaj całość
Mistrz uniku- jak odpowiadać na pytania publiczności?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
12Mar

Mają ogromną moc. Dzięki nim słabe wystąpienie może stać się emocjonujące i ciekawe. Przez nie doskonale przygotowany mówca i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach prezentacja mogą obrócić się w porażkę. Pytania od słuchaczy. Jak sobie z nimi poradzić?

Czytaj całość
Techniki aktywnego słuchania
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
11Mar

Aktywne słuchanie to zespół technik porozumiewania się pozwalający na lepsze zrozumienie rozmówcy. Polega na okazywaniu rozmówcy akceptacji, szacunku, serdeczności i ciepła. Wymaga powstrzymywania się od własnych sądów, krytyki i rad.

Czytaj całość
Wywieranie wpływu na ludzi – czyli krótko o presupozycjach
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
28Jan

Presupozycje to nic innego jak ukryte znaczenia słów, które musza zostać przyswojone przez mózg w taki sposób, aby wypowiadanie zdanie miało sens. 

Czytaj całość
Umiejętności interpersonalne, ale co to tak naprawdę jest?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
26Jan

Często w rozmowie o prace pytani jesteśmy o nasze umiejętności społeczne nazywane inaczej umiejętnościami interpersonalnym czy miękkimi. W różnych poradnikach rozwojowych możemy przeczytać jak ważne i potrzebne są to zdolności. Jednak co tak naprawdę się do nich zalicza i czym one są?

Czytaj całość
Autoprezentacja - strategie udzielania odpowiedzi na pytania podczas prezentacji
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kurs PowerPoint
15Jan

W dzisiejszych czasach z prezentacją i autoprezentacją spotykamy się bardzo często: w szkolenie, na studniach, pracy. Przestawianie siebie czy też wybranego tematu zawsze rodzi pytania ze strony naszych słuchaczy. Dlatego warto opracować strategie udzielania właściwych odpowiedzi podczas prezentacji. 

Czytaj całość
Reguła wzajemności w biznesie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
14Jan

Nasze relacje z innymi ludźmi opierają się na psychologicznych zasadach, których każdy z nas świadomie lub nieświadomie przestrzega. Jedną z takich zasad jest reguła wzajemności, mówiąca o tym, że ludzie mają silną potrzebę odwdzięczać się innym za okazaną im dobroć. Ta reguła ma także swoje ogromne korzyści w relacjach biznesowych i zawodowych. 

Czytaj całość
Jak stać się dobrą marką? - czyli parę słów o personal branding
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
13Jan

Personal branding jest to inwestowanie w budowanie swojej reputacji oraz pozytywnego wizerunku wśród ludzi oraz narynku pracy. Jest to traktowanie osoby jako marki, o której wyobrażenie w oczach innych ludzi należy dbać i łączyć z jak najlepszymi skojarzeniami. Z reguły wykorzystywany do budowania wizerunku ludzi biznesu, polityków czy aktorów, ale w dzisiejszych czasach każdy może wykorzystywać techniki personal brandingu do budowania swojej marki. Jak to zrobić?

Czytaj całość
Jak uniknąć blokady w postawie asertywnej?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
23Dec

Aby zrozumieć czy jest asertywność i nauczyć się zachowywać asertywnie ważne jest poznanie zasad, którymi rządzi się ta postawa – zapraszamy do lektury. 

Czytaj całość
Jak uczą się dorośli?
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Kompetencje miękkie w pracy
18Dec

Postęp i innowacje są na stałe wpisane w XXI wiek.  Stale zmieniają się zasady orazdoskonali się technologia, dlatego istotne jest, żeby podążać za ewolucją rzeczywistości. Nieodzowne jest nieustanne rozwijanie swoich umiejętności i wiedzy adaptacyjnej oraz wykorzystywaniu nabytych doświadczeń w praktyce. Systematyczne zdobywanie wiedzy nie powinno mieć uwarunkowań wiekowych, toteż „uczniem” można i należy pozostać przez całe życie, żeby nie pozostać w tyle w czasach współczesnego realizmu.

Czytaj całość
Ćwicz asertywność z Cognity!
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
10Dec

Zapraszamy do praktyczne prezentacji dzięki której będzie mógł przecwiczyc swoją postawę asertywną oraz swoją pewnośćsiebie w życiu zawodowym i prywatnym. W przygotowanej przez ekspertów Cognity znajdziesz wiele praktycznych ćwiczeń, które możesz wyokonać samodzielnie w domu. Chcesz byś asertywny? Do dzieła! Ćwicz z Cognity!

Czytaj całość
Jak przyjmować komplementy?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
10Dec

Od najmłodszych lat rodzice uczyli nas, że powinniśmy być skromni, a zdecydowanie nie powinniśmy chwalić się swoimi osiągnięciami i sukcesami. Żyjemy w przekonaniu, że osoby, które się przechwalają są odbierane negatywnie i nie są lubiane przez innych. Tak stworzone przeświadczenia rzutują teraz na nasze reakcje w chwili gdy słyszymy komplement. Jak więc odpowiednio przyjmować komplementy?

Czytaj całość
Stres w pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
10Dec

Stres w pracy to zjawisko coraz częściej spotykane wśród pracowników. Spowodowany jest najczęściej zbyt dużymi wymaganiami pracodawcy, większymi niż nasze możliwości, zbyt dużą ilością obowiązków oraz za krótkimi terminami wykonania danego zadania. Pojawia się też wtedy, kiedy nie wiemy dokładnie czego dotyczą nasze obowiązki lub atmosfera w biurze nie należy do zbyt przyjemnych. Męczymy się wtedy psychicznie, myślimy o pracy zbyt dużo, co sprawia, że praca nie kończy się w godzinie wyjścia z biura, ale jest z nami cały dzień. Jak poradzić sobie z tym wykańczającym nas uczuciem stresu w pracy?

Czytaj całość
Jak zamienić wady w zalety?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
9Dec

Każdy człowiek jest inny i każdy z nas składa się z różnej mieszanki cech charakteru. Mamy swoje zalety oraz wady, inne temperamenty oraz inne umiejętności, którymi możemy się szczycić. Nikt z nas nie jest idealny, choć każdy by chciał. Jak więc zmienić nasze niedoskonałości charakteru w idealne odpowiedniki?

Czytaj całość
Jak przyjmować krytykę?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Kompetencje miękkie w pracy
9Dec

Przyjmowanie krytyki nie należy do umiejętności prostych. Nauka odpowiedniego odbierania negatywnych komentarzy na nasz temat opiera się przede wszystkim na świadomości samego siebie. Jest to długi proces, jednak istnieje kilka rad, które mogą nam w tym pomóc.

Czytaj całość
Jak odpowiednio krytykować innych?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Umiejętność formułowania uwag krytycznych jest jedną z najbardziej pożądanych zdolności nie tylko w życiu zawodowym ale również prywatnym. Konstruktywna krytyka pomaga nam osiągnąć cel czy złagodzić konflikt. Tylko w jaki sposób odpowiednio krytykować aby nie urazić drugiej osoby?

Czytaj całość
Emocje w postawie asertywnej
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Asertywność jest stanowczym wyrażaniem swoich uczuć i opinii wobec drugiej osoby. To umiejętność, w której emocje mogą zadecydować o rezultacie prowadzonych negocjacji czy osiągnięciu kompromisu. 

Czytaj całość
Jak mówić o swoich zaletach? Sprzedaj siebie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Mówić o swoich słabościach można na okrągło, prawdziwym jednak wyzwaniem jest prawienie sobie komplementów i informowanie o swoich zaletach. Pytanie o swoje mocne strony jest z niewiadomych powodów trudne. Jak zatem nauczyć się serdeczności względem samego siebie? 

Czytaj całość
Asertywność, czyli sukces. Poznaj 4 powody dla których warto być asertywnym!
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Egoistyczna natura człowieka nie zwraca uwagi na dobro innych. Każdy pragnie osiągnąć jak największe korzyści dla siebie, zapominając o altruizmie. Jak zatem zadbać o swój interes, aby nie skrzywdzić innych?

Czytaj całość
Postawa asertywna, czyli pewność siebie w zasięgu ręki
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
3Dec

Dzięki niej wyrażamy własne zdanie, uczucia i upodobania. Stanowi niepodważalne prawo jednostki do wolności oraz własnych opinii i postaw. Pozwala mówić „tak” i „nie” bez poczucia winy czy usprawiedliwiania się. Asertywność – bo o niej mowa –dodaje pewności siebie i pozwala oprzeć się wielu naciskom ze strony otoczenia.

Czytaj całość
Asertywność - skutki i przyczyny braku postawy asertywnej
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
2Dec

Asertywność to umiejętność trudna i wymagająca pewności siebie. Osoby, którym jej brakuje, tracą poczucie własnej wartości i zdolność do wyrażania pragnień czy uczuć. Towarzyszy im nieustanne poczucie winy i często zamykają się w sobie. Brak postawy asertywnej skutecznie obniża motywację do działania i pracy.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl