GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyKonwertowanie dokumentów PDF na pliki Programu Word
MENU

Konwertowanie dokumentów PDF na pliki Programu Word


Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
1Jul

O ile zazwyczaj nie mamy problemów z zapisywaniem plików z programu Word w rozszerzeniu PDF, tak możemy napotkać trudności w odwrotnym zabiegu. Zapraszamy do zapoznania się z prostymi wskazówkami, które w szybki i łatwy sposób pozwolą zmieniać rozszerzenia plików.

Jeżeli nie wiesz jak zapisać plik doc w pdf – sprawdź tutaj.

Chcąc zmienić rozszerzenie naszego pliku musimy pamiętać, że zmianie takiej można poddać tylko pliki, które utworzone były w programie MS Word i potem zapisane w PDF.

Konwertowaniu, w zaprezentowanych poniżej sposobach, nie podlegają pliki doc., które są obrazami, np. skany książek.

Istnieje kilkanaście sposobów na zmianę formatów plików:

  • Najprostszym i najbardziej trywialnym sposobem jest przekopiowanie zawartości i wklejenie jej do pliku programu Word. Jeżeli w pliku pdf znajdują się obrazki, należy każdy z nich skopiować osobno.
  • Kolejnym sposobem jest możliwość zmiany rozszerzenia pliku w jego Właściwościach. W tym celu klikamy na wybrany plik prawym klawiszem myszy i wybieramy Właściwości (Rys.1).  

Konwertowanie pdf fo docRys. 1

W zakładce Ogólne, jest opisany Typ pliku oraz Otwierany za pomocą: Adobe Reader. Po prawej stronie tych właściwości jest opcja Zmień… Za jej pomocą możemy wybrać program, w jakim chcemy, żeby otworzył się nasz dokument (Rys. 2).

Konwertowanie pdf do docRys. 2

Jak widać na rysunku 2, zamiast Adobe Reader wybieramy MS Word. Nasz wybór zatwierdzamy przyciskiem OK. Teraz wszystkie pliki zapisane w pdf na naszym komputerze będą otwierać się w formie edytowalnej w programie Word.

Pliki te nadal będą w rozszerzeniu pdf – zmieni się jedynie program, w którym są otwierane. 

Wybrany plik możemy zapisać w formacie doc i przywrócić otwieranie plików z rozszerzeniem pdf w programie Adobe Reader, w taki sam sposób jak wcześniej zmieniliśmy domyślny program otwierania plików na Word.

  • Chcąc zmienić rozszerzenie pliku naszego dokumentu możemy też skorzystać ze specjalnych programów, np. Adobe Acrobat lub bezpłatnych konwerterów pdf dostępnych online.

Szczegółowe omówienie materiału z powyższego artykuł następuje na kursie MS Word. 

Aby przybliżyć Państwu tworzenie profesjonalnych dokumentów w MS Office zapraszamy na zapoznania się z cyklem artykułów na ten temat:

Zapraszamy na szkolenia:

Osobom zainteresowanym pracą sekretarki/sekretarza lub asystentki/asystenta polecamy lekturę:

Możesz też być zainteresowany:

 

Licencja Creative Commons
Konwertowanie dokumentów PDF na pliki Programu Word by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl