GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównaVBAKursy VBA w ExceluKurs Makra w MS Excel
MENU

Kurs Makra w MS Excel - Warszawa


Przed szkoleniem

Zobacz dlaczego warto uczestniczyć
w szkoleniach w Cognity.
więcej

Czy szkolenie Makra w Excelu będzie dla mnie odpowiednie?

 

Szkolenie jest dla osób, które:

 • chcą poznać podstawowe możliwości makropoleceń w programie Microsoft Excel,
 • znają program Microsoft Excel na poziomie średniozaawansowanym,
 • szukają niestandardowych rozwiązań w Microsoft Excel,
 • wykonują w swojej codziennej pracy powtarzające się w zadania.

 

Metody szkolenia


Cognity Szkolenia realizują swoje kursy w oparciu o metody szkolenia dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników. Najczęstszymi metodami wykorzystywanymi przez trenerów w trakcie prowadzenia kursów są:

 • prezentacja,
 • mini-wykład,
 • praca warsztatowa z komputerem,
 • ćwiczenia i case study,
 • praca indywidualna z trenerem,


Jeżeli chciałbyś, podczas szkolenia, pracować na swoich plikach, prześlij nam je drogą elektroniczną. Prowadzący, w oparciu o Twoje pliki, przygotuje specjalnie dedykowane dla Ciebie ćwiczenia, pozwalające na rozwiązanie problematycznych zagadnień z zakresu obsługi programu Excel.

 

 

Identyfikacja Potrzeb Szkoleniowych


Przed szkoleniem poprosimy Cię, abyś określił swoje oczekiwania w stosunku do szkolenia oraz przeprowadzimy analizę potrzeb szkoleniowych. Na jej podstawie, nasz trener będzie mógł doradzić, jakie szkolenie będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Identyfikacja potrzeb szkoleniowych będzie także wskazówką, na które aspekty programowe położyć większy nacisk - tak, aby szkolenie jak najlepiej rozwinęło Twoje umiejętności i tym samym - zwiększyło efektywność Twojej pracy. 


Materiały szkoleniowe


Będąc uczestnikiem naszego szkolenia otrzymasz komplet starannie opracowanych materiałów szkoleniowych, w formie podręcznika opisującego zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz opisy ćwiczeń „krok po kroku”.

zwiń

Program szkolenia

Sprawdź merytoryczny
program szkolenia.

1. Czym są i do czego służą makra w MS Excel.

2. Używanie makr w MS Excel.

3. Otwieranie pliku z zarejestrowanymi makrami.

4. Otwieranie i korzystanie z edytora Visual Basic.

5. Rejestrowanie makr

 • klawisze skrótów,
 • zakładka Deweloper – omówienie,
 • korzystanie z zakładki Deweloper.

6. Odwołania względne i bezwzględne, zmiana odwołania do komórki.

7. Edytowanie, usuwanie makr.

8. Analiza kodów Visual Basic.

9. Wprowadzenie do pisania makr od zera.

10. Modyfikacja zarejestrowanych makr

 • komentarze,
 • tworzenie okien dialogowych,
 • uruchamianie makr z edytora VBA,
 • korzystanie z narzędzia Debugger.

11. Tworzenie własnego przycisku do uruchamiania makr

 • przypisywanie makra do przycisku,
 • stosowanie kontrolek formularza.

12. Tworzenie przycisków uruchamiających makro

 • inne kontrolki formularza.
zwiń

Harmonogram szkolenia

Sprawdź godziny, w których
będzie obywać się szkolenie.
więcej

Dzień 1

Harmonogram Godzina
Rejestracja uczestników 9:00 - 9:15
Zajęcia 9:15 - 11:00
Przerwa 11:00 - 11:15
Zajęcia 11:15 - 12:30
Obiad 12:30 - 13:15
Zajęcia 13:15 - 14:30
Przerwa 14:30 - 14:45
Zajęcia 14:45 - 16:00
zwiń

Po szkoleniu

Sprawdź co poznasz
na szkoleniu.
więcej

Po szkoleniu będziesz potrafił:

 • z łatwością stworzyć, odtworzyć i modyfikować makra ułatwiające i przyspieszające pracę w programie Microsoft Excel,
 • usprawnić swoje codzienne zadania, wdrażając sposoby automatyzacji powtarzanych wcześniej operacji.

 

Certyfikat


Po ukończonym kursie otrzymasz od nas certyfikat potwierdzający kwalifikacje zdobyte podczas szkolenia. Na certyfikacie znajduje się numer wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych 2.12/00238/2015. Jest to potwierdzenie że szkolenie przeprowadzone jest przez profesjonalną firmę szkoleniową. Dodatkowo na jego odwrocie znajduje się program, który zrealizowałeś na szkoleniu.


Opieka poszkoleniowa


Po zakończonym szkoleniu dajemy Ci możliwość korzystania z merytorycznej pomocy trenera. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania związane z tematyką odbytego szkolenia, możesz zadzwonić, napisać maila lub spotkać się osobiście (w siedzibie naszej firmy) z trenerem, który będzie do Twojej dyspozycji.

 

 

Materiały poszkoleniowe


Po szkoleniu otrzymasz bezpłatny i nieograniczony czasowo dostęp do Strefy Wiedzy Cognity, gdzie będziesz mógł korzystać z ćwiczeń i materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej, które pomogą utrwalić Ci wiedzę zdobytą w trakcie kursu. 

 

Ścieżka dalszego rozwoju kompetencji i umiejętności


Jeżeli chcesz w dalszym ciągu doskonalić swoje umiejętności i kompetencje z zakresu obsługi programu MS Excel zapraszamy na szkolenia:


Na życzenie możemy przygotować dla Ciebie również indywidualną ścieżkę rozwoju kompetencji i umiejętności.

zwiń

Prowadzący

Zapoznaj się z sylwetką trenera
prowadzącego zajęcia.
więcej

Trenerzy Cognity, realizujący kurs Makra w MS Excel, to eksperci z bogatym, praktycznym doświadczeniem zawodowym, dotyczącym programowania VBA w Excelu. Perfekcyjne opanowanie tematyki szkolenia oraz, starannie weryfikowane przez nas, umiejętności przekazywania swojej wiedzy, czynią z nich specjalistów, którzy w realny sposób zwiększają umiejętności szkolonych przez siebie osób.

Grzegorz
Grzegorz

Trener i konsultant Cognity Szkolenia. 

 

Ceniony i uwielbiany przez kursantów oraz cały zespół Cognity. Profesjonalista w każdym calu.

 

Ukończył informatykę ze specjalizacją: bazy danych i hurtowanie danych oraz informatykę i ekonometrię ze specjalizacją: administrator sieci komputerowych. W swojej pracy zawodowej zajmował się m.in. tworzeniem modułów baz wiedzy dla aplikacji dedykowanych, z wykorzystaniem języka C# oraz technologii webowych.

 

Odznaczony licznymi certyfikatami Microsoft (m.in: Microsoft Office Specialist w MS Excel, Word, Access, Powerpoint; Microsoft Technology Specialist Microsoft SQL Server 2008: Database Development; Microsoft Technology Specialist: Windows Applications Development with Microsoft .NET Framework). Jest certyfikowanym trenerem ECDL i ECDL Advanced.

 

Jego skrupulatność, rzeczowość, oraz elastyczne podejście do rozwiązywania problemów są bardzo cenione wśród uczestników szkoleń.

 

Kontakt do trenera: grzegorz.p@cognity.pl


Maciej
Maciej

Trener i konsultant Cognity Szkolenia.

Wszechstronnie wykształcony specjalista. Dzięki swojej ogromnej wiedzy praktycznej, jest świetnym doradcą dla wymagających klientów biznesowych.

 

Zdobył liczne certyfikaty, wśród których wymienić można Microsoft Certified Professional, Maintaining a Microsoft SQL Server 2008 R2 Database, czy Administering Microsoft SQL 2010 Database.

 

Nie ma sobie równych w dziedzinie korporacyjnego raportowania HR/Business Intelligence. 

 

Certyfikowany trener – ukończył m.in. Kurs Trenerski Wszechnicy UJ oraz Kurs Trenera Wewnętrznego. 

 

Pracował jako trener wewnętrzny w międzynarodowych organizacjach zajmujących się outsourcingiem procesów księgowych i rekrutacyjnych.

 

Jest absolwentem Japonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 

 

Zna 3 języki obce (angielski, niemiecki,  japoński). Jest certyfikowanym przewodnikiem grup obcojęzycznych w Kopalni Soli Wieliczka. Pracuje również jako tłumacz.


Kontakt do trenera: maciej.c@cognity.pl


zwiń

Co nas wyróżnia
wśród firm
szkoleniowych?

Zobacz dlaczego warto uczestniczyć
w szkoleniach w Cognity.
więcej

Gwarantujemy satysfakcji

Kurs jest oparty na praktyce a jego realne efekty utrwalisz dzięki nieograniczonemu dostępowi do rocznej opieki poszkoleniowej. Dodatkowo dajemy Ci gwarancję satysfakcji. Co to znaczy? W przypadku gdyby cos poszło „nie tak” możesz na ten sam kurs przyjść jeszcze raz zupełnie za darmo.

 

Dodatkowe godziny szkoleniowe w prezencie dla Ciebie

Dzięki bonusowej godzinie szkoleniowej każdego dnia kursu, masz dodatkowy wpływ na proces szkoleniowy – po konsultacji z trenerem wykorzystasz ją w najlepszy dla siebie sposób. Daje ona możliwość poświecenia większej ilości czasu na szczególnie problematyczne zagadnienia.

Certyfikat w dwóch językach

 
Po ukończonym kursie otrzymasz od nas certyfikat potwierdzający kwalifikacje zdobyte podczas szkolenia. Na jego odwrocie znajduje się program, który zrealizowałeś na szkoleniu. Wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom każdy certyfikat ukończenia kursu możemy wystawić również w języku angielskim. Na certyfikacie znajduje się numer wpisu do rejestru instytucji szkoleniowych 2.12/00238/2015. Jest to potwierdzenie, że szkolenie przeprowadza profesjonalna firma szkoleniowa.

Analiza potrzeb szkoleniowych

Przed każdym szkoleniem sprawdzamy wiedzę i oczekiwania uczestników w stosunku do kursu. Jest to spowodowane chęcią jak najlepszego dopasowania programu do możliwości kursantów, a także daje nam informacje na jakie aspekty zwrócić szczególna uwagę.

Opieka poszkoleniowa

 
Po zakończonym szkoleniu dajemy Ci możliwość korzystania z merytorycznej pomocy naszego trenera - opieki poszkoleniowej. Jeżeli miałbyś jakiekolwiek wątpliwości lub pytania związane z tematyką odbytego szkolenia, możesz zadzwonić, napisać maila lub spotkać się osobiście (w siedzibie naszej firmy) z trenerem, który będzie do Twojej dyspozycji.

Materiały poszkoleniowe

Po szkoleniu otrzymasz bezpłatny i nieograniczony czasowo dostęp do Strefy Wiedzy Cognity, gdzie bezterminowo będziesz mógł korzystać z ćwiczeń i materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej, które pomogą utrwalić Ci wiedzę zdobytą w trakcie kursu. 

Profesjonalizm 

Tworzymy przyjazną atmosferę i dbamy o swobodną komunikację zapewniając przestrzeń na pytania. Małe grupy szkoleniowe dają możliwość poświecenia każdemu uczestnikowi odpowiedniej ilości czasu.

zwiń
Terminy szkoleń

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyœwietlała się ponownie
Cognity.pl