GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Kurs Ochrona Danych Osobowych


Cyberbezpieczeństwo - co trzeba o tym wiedzieć?
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
5Jan

Cyberbezpieczeństwo jest związane z działaniami, które podejmowane są w celu zabezpieczenia danych cyfrowych. To bardzo istotny aspekt każdej organizacji, firmy, przedsiębiorstwa.

Czytaj całość
Dokumentacja firmowa
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
7Apr

Funkcjonowanie każdej instytucji czy przedsiębiorstwa pociąga za sobą konieczność prowadzenia szczegółowej dokumentacji. Choć dane istniejące w formie papierowej często przechowywane są też w wersji elektronicznej, to jednak nie mogą ich całkowicie zastąpić. Wiąże się to z koniecznością odpowiedniego archiwizowania, a po upływie czasu -  usuwania dokumentów. Jak pokazuje praktyka, wiele firm nie przestrzega podstawowych zasad bezpieczeństwa danych w tym obszarze.   

Czytaj całość
Informacje niejawne – co to takiego?
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
3Apr

Informacje niejawne – z terminem tym można spotkać się wszędzie, gdzie mowa o funkcjonowaniu instytucji państwowych. Wiele aspektów ich działania jest jawnych, a obywatele mają  wgląd do wielu dokumentów, lecz część  z nich wyłączona jest z obiegu. 

Czytaj całość
Ochrona danych osobowych w ujęciu praktycznym
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
1Apr

W dobie powszechnego dostępu do różnego typu informacji, ochrona danych osobowych stanowi niemałe wyzwanie. Ludzie cenią swoją prywatność, ale tracą ją najczęściej … na własne życzenie. Aby uniknąć sytuacji niepożądanych, warto poznać ideę ochrony danych oraz swoje prawa w tym obszarze.

Czytaj całość
Ochrona danych osobowych w medycynie
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
31Mar

Coraz większa troska ustawodawcy o prawną ochronę prywatności obejmuje informacje, które w pewnej konfiguracji mogą umożliwić identyfikację obywateli. Zachowanie szczególnego bezpieczeństwa dotyczy przede wszystkim danych wrażliwych, określających najbardziej osobiste aspekty życia, np. stan zdrowia pacjenta. Ich przetwarzanie w obszarze medycyny wiąże się z ustalonymi procedurami, których przestrzeganie powinno gwarantować zachowanie poufności.

Czytaj całość
Ochrona danych w firmie – czyli czy niszczarka gryzie?
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
26Mar

Zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 roku oraz tegoroczną nowelizacją tejże ustawy Administrator Danych Osobowych, czyli tak naprawdę każda firma, organizacja czy instytucja ma obowiązek dbać i chronić dane znajdujące się w jej posiadaniu. Jak to jednak wygląda w praktyce? 

Czytaj całość
Ochrona danych wrażliwych
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
19Mar

Ochrona danych osobowych ma na celu zachowanie prywatności. Szczególnej trosce podlegają te informacje, które dotyczą najbardziej osobistych aspektów życia. Mowa tu o tzw. danych wrażliwych, których przetwarzanie w odróżnieniu od danych zwykłych wiąże się z nieco odmiennymi procedurami. Bezpieczeństwo danych sensytywnych będzie przedmiotem poniższych rozważań.

Czytaj całość
Europejski Inspektotrat Ochrony Danych Osobowych
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
17Mar

Instytucje Unii Europejskiej w ramach swojej działalności nierzadko przetwarzają poufne informacje dotyczące obywateli. W związku z tym ich działania podlegają kontroli Europejskiego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - specjalnie do tego celu powołanego organu UE. Realizacja zadań przez ten podmiot ma korespondować z polityką bezpieczeństwa informacji w sposób odpowiadający współczesnym standardom. 

Czytaj całość
Zachować prywatność w procesie rekrutacji
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
24Feb

Szukanie pracy to niezwykle ważne wyzwanie, wymagające podjęcia konkretnej strategii działań. Wysoką poprzeczkę stawia narastająca na rynku pracy konkurencja, która przyczynia się do podniesienia wymagań wobec kandydatów. Nie dziwi więc fakt, że aplikanci z dużą determinacją próbują zaistnieć w oczach potencjalnych pracodawców. Można się jednak zastanowić czy zdobycie pracy musi wymagać od nas poświecenia prywatności…?

Czytaj całość
Kurs Ochrona Danych Osobowych w Działach Kadr i HR – poznaj zasady dotyczące ochrony danych w działach kadr i HR
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych, HR w praktyce
17Dec

Działy Kadr i HR w większości firm odpowiedzialne są za dane osobowe pracowników jak i osób ubiegających się o pracę. Wszystkie procesy przetwarzania danych osobowych musza być zgodne z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997r., a od nowego roku również z przepisami nowelizacji ustawy oraz rozporządzeniami MSWiA. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych w działach kadr i HR. 

Czytaj całość
Nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych – poznaj przepisy ustawy o ochronie danych osobowych po 1 stycznia 2015
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
13Dec

Z dniem 1 stycznia 2015 roku w życie wchodzą nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Proponowane zmiany określane są przez specjalistów jako przełomowe w tym zakresie prawa. Poniższa prezentacja, przygotowana przez eksperta Cognity Macieja Kaweckiego – przybliży Wam zmiany w przepisach o ochronie danych osobowych. 

Czytaj całość
Nowelizacja ustawy o Ochronie Danych Osobowy
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
19Nov

Od 1 stycznia 2015 roku czekają nas nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Ewolucja przepisów prawa dotyczących przetwarzania i ochrony danych osobowych określana jest przez specjalistów i prawników zajmujących się ta tematyka jako rewolucyjne. 

Czytaj całość
Bezpłatny podręcznik Ochrona Danych Osobowych
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
29Oct

Zapraszamy Państwa do pobrania bezpłatnego podręcznika, który przybliży najważniejsze zagadnienia związane z Ochroną Danych Osobowych.

Czytaj całość
Ochrona Danych Osobowych w Firmie
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
16Oct

W ramach 6. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Cognity Szkolenia zrealizowało bezpłatne szkolenie Ochrona Danych Osobowych w Firmie. 
Zapraszamy do prezentacji przygotowanej przez pana Macieja Kaweckiego, prowadzącego szkolenie, która przybliży zainteresowanym tematykę omawianą na szkoleniu. 

Czytaj całość
Administrator Bezpieczeństwa Informacji – zadania i obowiązki ABI
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
7Oct

Administrator bezpieczeństwa informacji w skrócie zwany ABI to nikt inny jak osoba nadzorując przestrzeganie stosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę przetwarzanych danych osobowych w sposób odpowiedni do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną.  Takim administratorem może być tylko i wyłącznie osoba fizyczna upoważniona do wykonywania swoich zadań przez administratora danych osobowych w firmie.

Czytaj całość
Zabezpieczenie danych. Jak przechowywać dane na komputerze żeby ich nie stracić?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Kurs Ochrona Danych Osobowych, Zarządzanie Czasem
19Aug

Dane, które przechowujemy na naszych komputerach są dla nas bardzo cenne i ważne. Nasze komputery, szczególnie te w pracy to kopalnia istotnych informacji.  Jeśli wszystko działa prawidłowo bardzo rzadko zwracamy uwagę na ich prawidłową archiwizację.  Warto jednak zabezpieczyć się przed bezpowrotną ich utratą, ponieważ we współczesnym świecie, często to one, a nie sprzęt stanowią największą wartość.

Czytaj całość
Social media - jak skutecznie rekrutować pracowników
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, HR w praktyce, Kurs Ochrona Danych Osobowych
21Jul

Rekrutacja poprzez media społecznościowe jest coraz bardziej popularna, w Stanach Zjednoczonych aż 94% firm korzysta z tej techniki pozyskiwania nowych pracowników. Chociaż w Polsce odsetek ten jest o wiele mniejszy to z każdym rokiem wzrasta.  Za główną przyczynę tego zjawiska należy wskazać wszechobecność social mediów w naszym życiu – prawie każdy z nas ma portal na którymś z portali społecznościowych i regularnie go aktualizuje. 

Czytaj całość
Nowe zmiany w e-handlu
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych, Prawo e-commerce
14Jul

Zmiana ustawy o e-handlu czy tzw. usługach e-commeres weszła w życie od 13 czerwca w krajach UE, chociaż w Polsce ze względu na opóźnienia legislacyjne będzie obowiązywać dopiero od stycznia przyszłego roku warto już dziś zapoznać się ze zmianami, jakie ona wnosi. 

Czytaj całość
Podstawowe informacje o przetwarzaniu danych osobowych
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
20Sep

Podstawowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych.

Czytaj całość
Cloud computing w administracji publicznej
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
1Apr

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na temat Cloud computingu, stworzonej przez Kaweckiego na potrzeby szkolenia z zakresu Ochrona Danych Osobowych w administracji publicznej. 

Czytaj całość
Szkolenie Ochrona Danych Osobowych
Kategoria: Kurs Ochrona Danych Osobowych
16Jan

Celem ustawy o ochronie danych osobowych jest ochrona praw osób fizycznych, których dane są przetwarzane przez różnego rodzaju organizacje, instytucje i podmioty. Jej założeniem jest zapobieganie nadużyciom w kontekście wykorzystania danych wbrew woli osób, których dane posiadamy.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl