GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Kurs Word


Triki w Wordzie, które warto znać
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
17Apr

Pewnie większość z nas wie czym jest Microsoft Word – niestety, tak jak w przypadku programu Excel, często nie zdajemy sobie sprawy z jego potencjału. W związku z tym podzielimy się znajomością kilku trików na poprawę jakości pracy w edytorze tekstu.

Czytaj całość
Skróty klawiaturowe w Word
Kategoria: Skróty, Kurs Word
10May

Z programem MS Word spotkaliśmy się prawdopodobnie wszyscy. W dobie cyfryzacji i postępu technologicznego mało kto, zabierając się za pisanie jakiegokolwiek materiału, dłuższego niż 2 zdania, chwyta za długopis i kartkę. Pisząc prace w Word mamy możliwość zapisywania i archiwizowania dokumentów, przesyłania ich dalej i powielania, co wydaje się o wiele przyjemniejsze od wykonywania tych czynności ręcznie.

Czytaj całość
Myślnik i zasady jego stosowania
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
29Apr

Myślnik jest znakiem interpunkcyjnym, który przybiera formę dłuższej, poziomej kreski: „—”. Edytorsko w tekstach stosuje się różne rodzaje znaków typograficznych: pauzę (—), półpauzę (–) i łącznik (-).

Czytaj całość
Jak przygotować profesjonalny dokument w Wordzie?
Kategoria: Kurs Word
11May

Korespondencja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu zawodowym. Nie tylko świadczy o naszym profesjonalizmie, ale także ułatwia zrozumienie naszych intencji. Mogłoby się wydawać, że treść dokumentu jest najważniejsza, jednak nie do końca - w tym przypadku liczy się też wygląd!

Czytaj całość
5 podstawowych zasad typografii - jak wpłynąć na formę tekstu?
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty
3Oct

Do tego, że pierwsze wrażenie jest ważne, nikogo nie trzeba przekonywać. To na jego podstawie podejmujemy decyzję: warto, czy nie warto angażować swój czas lub inne zasoby. Pierwsze wrażenie może powstać na podstawie wyglądu, zachowania, czy wyrażanych treści. Właśnie dlatego, tekst, jako nośnik treści, jest tak ważny kiedy to nim w pierwszej kolejności docieramy do odbiorcy. Pisząc tekst należy zadbać o jego formę w taki sposób, aby możliwie najbardziej ułatwiał czytelnikowi zapoznanie się z przekazem. 

Czytaj całość
Fenomen Lorem ipsum
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów, Kurs Word
26Sep

Napisany przez Cycerona w 45 roku przed naszą erą, dziś służy do celów projektowych. Lorem ipsum - roboczy tekst, którego tradycja używania ma już ponad 500 lat. Pomaga w prezentacji kroju pisma, układu kolumn, typografii oraz wyglądu składu.  

Czytaj całość
Jak ustawiać marginesy w MS Word?
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
2Jul

Marginesem nazywamy puste miejsca na brzegach strony. Z reguły treść dokumentu, jak i elementy graficzne są wstawiane w obszarze drukowania strony, między marginesami. Pamiętajmy jednak, że w dokumentach Word na marginesach możemy umieszczać np. nagłówek dokumentu, stopkę czy też numer strony.

Czytaj całość
Zapisywanie plików Word do formatu PDF
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty
2Jul

Word na Pdf - Sporządzając dokumenty w programie Word warto pamiętać, że jeżeli chcemy, aby jego format pozostał bez zmian można plik zapisać w formacie PDF.

Czytaj całość
Konwertowanie dokumentów PDF na pliki Programu Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
1Jul

O ile zazwyczaj nie mamy problemów z zapisywaniem plików z programu Word w rozszerzeniu PDF, tak możemy napotkać trudności w odwrotnym zabiegu. Zapraszamy do zapoznania się z prostymi wskazówkami, które w szybki i łatwy sposób pozwolą zmieniać rozszerzenia plików.

Czytaj całość
Tworzenie bibliografii w MS Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
1Jul

Tworząc dokumenty w programie Word wiele opcji takich jak np. spis treści, spis rysunków i tabel, a także tytułową bibliografie – można wygenerować automatycznie. Tworzona jest ona na podstawie informacji źródłowych, których użyliśmy przy tworzeniu danego dokumentu.

Czytaj całość
MS Word – spis tabel i rysunków, wstawianie podpisów do ilustracji
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
1Jul

Tworząc i formatując dokumenty w programie Word, które posiadają elementy graficzne, należy pamiętać o utworzeniu na końcu dokumentu spisu tabel i rysunków, a także o umieszczeniu odpowiednich podpisów pod nimi. Tak oznaczone składowe sprawią, że przygotowany dokument w Microsoft Word będzie czytelny i przejrzysty dla odbiorców. Dobrym sposobem na usprawnienie nawigacji w pliku jest również stworzenie spisu treści.

Poniżej przedstawiamy jak w szybki i automatyczny sposób uzupełnić nasze dokumenty o wyżej wymienione elementy.

Czytaj całość
15 zasad poprawnego formatowania tekstu w MS Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka, Kurs Word
27Jun

Każdy dokument, który wyjdzie spod naszej klawiatury powinien być czytelny, estetyczny oraz zrozumiały. Co zrobić, aby taki był? Przedstawiamy Ci zasady, o których powinieneś pamiętać tworząc profesjonalne pliki w programie Microsoft Word. Poprawne formatowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku tworzenia oficjalnych pism.

Czytaj całość
Tworzenie profesjonalnych dokumentów w MS Word
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
27Jun

Dokumenty, które tworzymy są wizytówką firmy czy organizacji, w której pracujemy, a także naszego osobistego profesjonalizmu. Ich wygląd może zbudować pozytywny wizerunek, jak i wręcz przeciwnie go zrujnować. W związku z tym umiejętność tworzenia perfekcyjnych dokumentów jest niezwykle ceniona przez pracodawców.

Czytaj całość
Przypisy w Wordzie
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty
22May

Odniesienia do źródeł są niezbędnym elementem prac magisterskich, licencjackich czy wszelkich dokumentów, w których powołujemy się na informacje przytaczane przez innych autorów.
Wstawianie przypisów w Wordzie, mimo iż wydaje się prostym zagadnieniem, nie raz nastręcza nam sporych trudności.
W jaki sposób wstawiać je najszybciej?

Czytaj całość
Skróty klawiszowe w MS Word
Kategoria: Kurs Word, Skróty
29Apr

Word, podobnie jak Excel i wiele innych programów, pozwala na korzystanie ze skrótów klawiszowych, które zastosowane w odpowiednich sytuacjach, znacznie usprawniają naszą pracę. Dzięki nim, nie musimy wyszukiwać opcji na pasku zadań i piszemy dużo szybciej i bardziej przejrzyście, warto zatem je zapamiętać i stosować.

Czytaj całość
Szkolenie Word - Automatyczny spis treści? Nic prostszego!
Kategoria: Kurs Word,
25Apr

Mimo, że teoretycznie powinno to być intuicyjne, w sytuacji gdy trzeba zrobić spis treści pracy magisterskiej, czy licencjackiej, często pojawia się problem. Wstawienie go nie do końca jest sprawą banalną jednak da się to zrobić szybko i bezboleśnie.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl