GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyLean Management w zarządzaniu
MENU

Lean Management w zarządzaniu


Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy
22Aug

Coraz częściej w zarządzaniu możemy spotkać się z koncepcją Lean Management. Niestety jednak nie wszyscy wiemy na czym ta koncepcja polega. W skrócie ją scharakteryzujemy.

Lean Management to koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem, zakładająca dostosowywanie jego funkcjonowania do warunków panujących na rynku. Dostosowywanie to opiera się na szeregu przekształceń zarówno organizacyjnych jak i funkcjonalnych. To proces ciągłej racjonalizacji organizacji a także jej stosunków z otoczeniem za sprawą zmian w zakresie działalności w strukturze majątku oraz w zarządzaniu.


Lean Management jako koncepcja zarządzania duże zastosowanie ma także w przypadku większych zmian w organizacji firmy, czyli w procesie restrukturyzacji. W tym przypadku zastosowanie Lean Management ma na celu pozbycie się niepotrzebnych, uciążliwych dla przedsiębiorstwa kilogramów.


Zarządzanie przedsiębiorstwem z zastosowaniem koncepcji Lean Management  jest ciągłym, kompleksowym i powolnym procesem wprowadzenia radykalnych i całościowych zmian wszystkich struktur, procesów i ról.

 

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl