GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyNajważniejsze fakty o poczcie e-mail
MENU

Najważniejsze fakty o poczcie e-mail


Kategoria: Kurs Outlook
30Apr

Poczta elektroniczna, email to teraz jeden z najpopularniejszy system komunikowania się i przekazu danych. Chyba każdy, kto używa Internetu ma w zanadrzu swój adres email, który wykorzystuje do celów prywatnych i zawodowych. Przedstawimy kilka przydatnych faktów i ciekawostek związanych z pocztą elektroniczną, o których większość nie ma pojęcia.

Ciekawostki emailowe

  • Usługa email jest najczęściej używaną usługą internetową. Szacuje się, że korzysta z niej aż 1,3 miliarda ludzi na całym świecie.
  • Symbol @ ma swoje odzwierciedlenie w alfabecie Morse’a. Symbol ten określony jest znakiem *--*-*
  • Do pierwszego w historii spamu doszło w 1978 roku, kiedy to została rozesłana reklama nowego modelu komputera do 600 osób jednocześnie.
  • Wynalazcą poczty elektronicznej jest Ray Samuel Tomlinson, który stworzył protokół przesyłu w latach sześćdziesiątych.
  • Według danych RadicatiGroup za 2008 rok, dziennie zostaje wysłanych około 210 bilionów emaili, z czego około 70% to spam.
  • W 1993 roku założono oficjalną skrzynkę emailową dla ówczesnego prezydenta USA Billa Clintona. Adres skrzynki to: president@whitehouse.gov
  • Rzeczownik „email” w Polsce ma on rodzaj męski.

Ciekawostki Outlook

Nieco historii SPAMU

Skąd wzięło się określenie SPAM? Czy kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście? Otóż obecnie określamy tym wyrażeniem wiadomości, które docierają do nas, a są niepożądane. A zaczęło się niewinnie. „Spam” oznaczał nazwę mielonki wieprzowej. Była to krótka i chwytliwa nazwa.  Był to skrót od SpicedHam lub ShoulderPork and Ham.

Hasła kont pocztowych

Hasło poczty elektronicznej powinno być na tyle zróżnicowane, aby było gwarantem bezpieczeństwa naszego emaila. Niestety według statystyk, najpopularniejsze hasło, które zostaje wymyślone przez użytkowników to „123456”. Nie jest to dobra wiadomość. Otóż, bardzo łatwo jest się wówczas włamać na nasze konto internetowe i wykraść wszelkie niezbędne dane, które są potem wykorzystane bez naszej wiedzy.

 

Autor: PB

Licencja Creative Commons
Kilka faktów związanych z pocztą elektroniczną by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl