GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Perfekcyjna Asystentka


Triki w Wordzie, które warto znać
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
17Apr

Pewnie większość z nas wie czym jest Microsoft Word – niestety, tak jak w przypadku programu Excel, często nie zdajemy sobie sprawy z jego potencjału. W związku z tym podzielimy się znajomością kilku trików na poprawę jakości pracy w edytorze tekstu.

Czytaj całość
Microsoft Teams - zespołowa praca przez internet
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
30Mar

Czas pandemii zmusił wielu z nas do pracy zdalnej. Często nie wiemy jak efektywnie współpracować z domu, dzielić się informacjami w szybki i łatwy sposób. Microsoft wyszedł z propozycją platformy Teams, dzięki której połączysz narzędzia do wspólnej edycji plików, sprawnej komunikacji czy planowania.

Czytaj całość
Dobre i złe strony pracy zdalnej - aspekty psychologiczne
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Perfekcyjna Asystentka, Kompetencje miękkie w pracy
4Feb

Obecnie coraz większa ilość pracodawców oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. Bardzo często jest to postrzegane przez kandydatów do pracy jako niewątpliwy plus. Jednak czy praca zdalna jest dla każdego? Aby odpowiedzieć na to pytanie spróbujmy przyjrzeć się psychologicznym aspektom takiej formy zatrudnienia.

Czytaj całość
Dlaczego warto brać udział w warsztatach i szkoleniach – psychologia rozwoju
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
14Nov

Powszechny dostęp do poszerzania wiedzy i umiejętności jest niewątpliwie ogromnym plusem naszych czasów. Począwszy od szkoleń branżowych, poprzez kursy językowe, czy warsztaty artystyczne. Stale mamy dostęp do szerokiej oferty zajęć poszerzających naszą wiedzę. Czy warto z nich korzystać? Czy zajęcia grupowe to dobry pomysł na poszerzanie wiedzy?

Czytaj całość
Kwadrant przepływu pieniędzy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
19Jan

Śmiało można założyć, że każdy, kto choć na chwilę zagłębił się w temat rozwoju osobistego zna postać Roberta Kiyosaki. Stworzył on teorię czterech typów osobowości uczestników rynku pracy.

Czytaj całość
Jak przyjmować komplementy?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
10Dec

Od najmłodszych lat rodzice uczyli nas, że powinniśmy być skromni, a zdecydowanie nie powinniśmy chwalić się swoimi osiągnięciami i sukcesami. Żyjemy w przekonaniu, że osoby, które się przechwalają są odbierane negatywnie i nie są lubiane przez innych. Tak stworzone przeświadczenia rzutują teraz na nasze reakcje w chwili gdy słyszymy komplement. Jak więc odpowiednio przyjmować komplementy?

Czytaj całość
Stres w pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
10Dec

Stres w pracy to zjawisko coraz częściej spotykane wśród pracowników. Spowodowany jest najczęściej zbyt dużymi wymaganiami pracodawcy, większymi niż nasze możliwości, zbyt dużą ilością obowiązków oraz za krótkimi terminami wykonania danego zadania. Pojawia się też wtedy, kiedy nie wiemy dokładnie czego dotyczą nasze obowiązki lub atmosfera w biurze nie należy do zbyt przyjemnych. Męczymy się wtedy psychicznie, myślimy o pracy zbyt dużo, co sprawia, że praca nie kończy się w godzinie wyjścia z biura, ale jest z nami cały dzień. Jak poradzić sobie z tym wykańczającym nas uczuciem stresu w pracy?

Czytaj całość
Jak zamienić wady w zalety?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
9Dec

Każdy człowiek jest inny i każdy z nas składa się z różnej mieszanki cech charakteru. Mamy swoje zalety oraz wady, inne temperamenty oraz inne umiejętności, którymi możemy się szczycić. Nikt z nas nie jest idealny, choć każdy by chciał. Jak więc zmienić nasze niedoskonałości charakteru w idealne odpowiedniki?

Czytaj całość
Jak być liderem. 5 zasad dobrego lidera
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
1Dec

Czasami w naszym życiu zawodowym pojawia się możliwość sprawdzenia się w roli lidera grupy czy projektu. Nie zawsze jednak wiemy jak być dobrym liderem. Jakimi zasadami powinna kierować się więc osoba, za którą chętnie pójdą tłumy?

Czytaj całość
Wzór listu motywacyjnego. Perfekcyjna asystentka – pobierz wzór dokumentów rekrutacyjnych
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Wzory dokumentów
1Dec

Przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych nie jest łatwym zadaniem – szczególnie jeżeli aplikujemy na stanowisko asystentki czy też sekretarki, która ma być nie tylko wizytówką firmy, ale i wizytówką szefa.

Czytaj całość
Mowa ciała - czy kontakt wzrokowy jest aż tak ważny?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
29Nov

W czasie rozmowy biznesowej lub rozmowy o pracę jesteśmy w sytuacji, w której musimy dobrze się zaprezentować i zainteresować sobą odbiorcę. Jest to również sytuacja bardzo stresująca, w czym zdecydowanie nie pomaga to, że siedzimy na wprost drugiej osoby i nie wiemy, co zrobić z oczami. Czy zachować kontakt wzrokowy czy lepiej go unikać? Czy jest on aż tak ważny w czasie rozmów między dwojgiem ludzi?

Czytaj całość
Pomysł, który odmieni twoje życie
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Perfekcyjna Asystentka
26Nov

Trzeba umieć dawać nawet bez powodu, w przeciwnym bowiem razie traci się wprawę w dawaniu.

Elias Canetti 

Czytaj całość
Perswazja, czyli jak skutecznie dobierać argumenty
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych
20Nov

Perswazja jest często postrzegana w sposób negatywny, jako manipulacja i wykorzystywanie innych.W rzeczywistości jednak jest pozytywnym sposobem komunikacji oraz dochodzeniem do wspólnego porozumienia. Ważnym jest, aby umieć ją odpowiednio użyć, dopasować argumenty do odbiorcy. Tak,abynasz perswazja spowodowała sukces, a nie konflikt pomiędzy rozmówcami.

Czytaj całość
Mowa ciała - Czy moja postawa ciała jest odpowiednia?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
7Nov

Występując publicznie ważnym jest, aby być świadomym swojej mowy ciała i sygnałów jakie ona przekazuje. Nasza postawa ciała informuję odbiorców o naszym nastawieniu oraz emocjach. Często nasza mowa ciała jest nieświadoma i wtedy powoduje chaos w odbiorze nas przez innych ludzi. Jeśli jest uświadomiona pomaga nam umocnić przekaz jaki nadajemy naszymi słowami. Ważnym jest, aby przed wystąpieniem odpowiedzieć sobie na pytanie:Czy moja postawa ciała jest odpowiednia?

Czytaj całość
Praca w grupie - czyli parę słów o konformizmie
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
5Nov

Konformizm polega na zmianie naszego zachowania, opinii lub nawet emocji pod wpływem wyobrażonego lub faktycznego działania czy nacisku innych ludzi. Najczęściej widoczny jest w grupie ludzi, gdzie jednostka podporządkowuje się opinii reszty, mimo że na początku miała odmienne zdanie. 

Czytaj całość
5 powodów, dla których warto wyznaczać sobie cele
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
31Oct

Każdy z nas dąży do sukcesu w dziedzinie zawodowej, rodzinnej czy finansowej. Często słyszymy o metodzie wyznaczania sobie celów. Jednak czy jesteśmy naprawdę świadomi, dlaczego warto wyznaczać sobie cele? Zapraszamy do zapoznania się z 5 powodami, dla których warto wyznaczać sobie cele.

Czytaj całość
Mowa ciała: czyli co zrobić z rękami w czasie prezentacji?
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych, Perfekcyjna Asystentka
25Oct

Prowadzenie prezentacji szczególnie dla początkujących mówców jest bardzo stresujące. Jest to spowodowane tym,że na efektywne wystąpienieskłada się wiele czynników: nie tylko to co mówimy, ale także to jak mówimy i jaka jest nasza mowa ciała. Właśnie mowa ciała jako pierwsza decyduje o tym czy przyciągniemy do siebie odbiorców czy ich odtrącimy. Kluczowym elementem, na który jako pierwszy zwracamy uwagę jeśli chodzi o mowę ciała są ręce. Co w taki razie powinny robić i przekazywać nasze ręce w czasie dobrej prezentacji?

Czytaj całość
Praca w grupie: 5 sposobów na efektywną współpracę
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
20Oct

Będąc na szkoleniu czy realizując projekt działamy w grupie, z którą musimy współpracować. Często są to dla nas obcy ludzie, których widzimy pierwszy raz w życiu lub też słabo ich znamy. Jak sprawić aby ta praca była efektywna i umożliwiała osiągniecie celu?

Czytaj całość
Zabezpieczenie danych. Jak przechowywać dane na komputerze żeby ich nie stracić?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Kurs Ochrona Danych Osobowych, Zarządzanie Czasem
19Aug

Dane, które przechowujemy na naszych komputerach są dla nas bardzo cenne i ważne. Nasze komputery, szczególnie te w pracy to kopalnia istotnych informacji.  Jeśli wszystko działa prawidłowo bardzo rzadko zwracamy uwagę na ich prawidłową archiwizację.  Warto jednak zabezpieczyć się przed bezpowrotną ich utratą, ponieważ we współczesnym świecie, często to one, a nie sprzęt stanowią największą wartość.

Czytaj całość
Prezentacja: jak używać kolorów w prezentacji
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
14Aug

Gdy planujemy wykonanie profesjonalnej prezentacji musimy zdecydować, czy i jakie akcenty kolorystyczne do niej wprowadzać. Często, nasze własne preferencje niekoniecznie współgrają z psychologiczną mocą kolorów oraz ich percepcji przez odbiorców.

Czytaj całość
E-mail: jak z głową zarządzać swoją pocztą elektroniczną?
Kategoria: Kurs Outlook, Perfekcyjna Asystentka
24Jul

Wiadomości e-mail to kanały komunikacji zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej w firmie. Elektroniczne listy dziś pisze każdy, szczególnie dużo dostajemy ich w pracy; pisze do nas szef, współpracownicy, partnerzy biznesowi czy klienci. Odpowiedzi na nadesłane e-maile często zajmują nam wiele godzin. Aby ograniczyć ten czas warto nauczyć się skutecznie zarządzać swoją skrzynką e-mail.

Czytaj całość
Metoda 5S: organizacja stanowiska pracy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
23Jul

Zapraszamy do zapozanania się z metodyką 5S, która pokaże jak skutecznie organizować i zarządzać swoim stanowiskiem pracy.

Czytaj całość
Savoir – vivre w biurze
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
15Jul

Savoir– vivre w biznesie to reguły etycznego oraz kulturalnego zachowania się w pracy. Pewna grupa tych reguł przyjmuje postać określonych zakazów, a także nakazów. Inne formy maja postać elastyczną i są oparte na wyczuciu, doświadczeniu oraz intuicji.

Czytaj całość
Jak wybrać szkolenie dla sekretarki i asystentki?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, HR a proces szkoleniowy
3Jul

Praca w sekretariacie wymaga ciągłego kształcenia się oraz rozwijania swoich kompetencji i umiejętności. Sekretariat to pierwsze miejsce gdzie Klient lub partner biznesowy spotka się z naszą firmą, dlatego też warto, żeby ten pierwszy kontakt zachęcił go do dalszej współpracy i był miłym wspomnieniem. Profesjonalna i miła obsługa na pewno temu pomoże.

Czytaj całość
Asystentka doskonała, poznaj sekrety zawodu sekretarki i asystenki
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
3Jul

Zawód sekretarki ewoluował na przestrzeni ostatnich lat, teraz osoby zajmujące takie stanowisko najczęściej naszywa się dziś asystentkami, a ich zadania nie ograniczają się tylko do parzenia kawy. Odpowiadają one za kalendarz szefa, wyszukują i przekazują informacje, dbają o wizerunek firmy, organizują pracę.

Czytaj całość
Moda w biurze, czyli dress code w pracy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
3Jul

Na szpilkach, w kostiumie, z aktówką lub elegancką torebką czy raczej w potarganych dżinsach, bluzie i sandałach? Przedstawiamy zbiór podstawowych zasad dress code'u, – czyli wskazówek i rad czego unikać, a co wybierać rano z szafy, aby w pracy zawsze wyglądać profesjonalnie.

Czytaj całość
Zasady etyczne w zawodzie sekretarki i asystentki
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
2Jul

Każda grupa zawodowa od lekarzy po prawników posiada swoje wewnętrzne zasady zwane kodeksem etyki zawodowej. Nie inaczej jest w grupie zawodowej asystentek czy sekretarek. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami etyki w pracy sekretarki i asystentki.

Czytaj całość
Jak ustawiać marginesy w MS Word?
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
2Jul

Marginesem nazywamy puste miejsca na brzegach strony. Z reguły treść dokumentu, jak i elementy graficzne są wstawiane w obszarze drukowania strony, między marginesami. Pamiętajmy jednak, że w dokumentach Word na marginesach możemy umieszczać np. nagłówek dokumentu, stopkę czy też numer strony.

Czytaj całość
MS Word – spis tabel i rysunków, wstawianie podpisów do ilustracji
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
1Jul

Tworząc i formatując dokumenty w programie Word, które posiadają elementy graficzne, należy pamiętać o utworzeniu na końcu dokumentu spisu tabel i rysunków, a także o umieszczeniu odpowiednich podpisów pod nimi. Tak oznaczone składowe sprawią, że przygotowany dokument w Microsoft Word będzie czytelny i przejrzysty dla odbiorców. Dobrym sposobem na usprawnienie nawigacji w pliku jest również stworzenie spisu treści.

Poniżej przedstawiamy jak w szybki i automatyczny sposób uzupełnić nasze dokumenty o wyżej wymienione elementy.

Czytaj całość
Jak pisać maile służbowe?
Kategoria: Kurs Outlook, Perfekcyjna Asystentka, Profesjonalne dokumenty
27Jun

Współcześnie nasza praca to zazwyczaj praca z komputerem – idealna asystentka czy sekretarka nie tylko tworzy perfekcyjne dokumenty, ale także pisze i odpowiada na wiadomości e-mail. Dlatego też równie ważna jak obsługa programu MS Word czy MS Excel jak sprawne posługiwanie się programami pocztowymi np. MS Outlook i znajomość zasad obsługi korespondencji elektronicznej.

Czytaj całość
15 zasad poprawnego formatowania tekstu w MS Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka, Kurs Word
27Jun

Każdy dokument, który wyjdzie spod naszej klawiatury powinien być czytelny, estetyczny oraz zrozumiały. Co zrobić, aby taki był? Przedstawiamy Ci zasady, o których powinieneś pamiętać tworząc profesjonalne pliki w programie Microsoft Word. Poprawne formatowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku tworzenia oficjalnych pism.

Czytaj całość
Tworzenie profesjonalnych dokumentów w MS Word
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
27Jun

Dokumenty, które tworzymy są wizytówką firmy czy organizacji, w której pracujemy, a także naszego osobistego profesjonalizmu. Ich wygląd może zbudować pozytywny wizerunek, jak i wręcz przeciwnie go zrujnować. W związku z tym umiejętność tworzenia perfekcyjnych dokumentów jest niezwykle ceniona przez pracodawców.

Czytaj całość
Kurs Perfekcyjna Asystentka - kreowanie wizerunku firmy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka
26Jun

Wizerunek firmy jest sumą subiektywnych ocen zewnętrznych odbiorców. Na wizerunek wpływa wiele elementów, zostały one przedstawione w poniższej prezentacji.

Czytaj całość
Kurs Perfekcyjna Asystentka - zarządzanie czasem
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
26Jun

Częścią szkolenia Perfekcyjna Asystentka jest moduł zarządzanie czasem. Przybliży on sposoby organizacji czasu pracy.

Czytaj całość
Kurs Perfekcyjna Asystentka - komunikacja
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych
26Jun

Przedstawiamy prezntację dotyczącą Kursu Perfekcyjna Asystentka. Umiejętność poprawnej komunikacji jest niezbędną cechą każdej asystentki i sekretarki. Poniższy dokument ma na celu przybliżenie zasad właściwej komunikacji.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl