GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Prezentacja danych


Dlaczego Power BI Excel (Power Query, PowerPivot, PowerView i PowerMap)?
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych
11Aug

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to jest Excel Bi geneza powstania - zalety 
  • Power Query - zastosowanie do wczytywania danych z pliku TXT
  • Porównanie zastosowania VBA I Power Query
  • Co to jest Power Pivot - zastosowanie i przykład zastosowania
  • Co to jest Power Map- przykład zastosowania w analizie danych powierzchniowych
Czytaj całość
Prezentacja danych w Power BI - Tooltips
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych
30Jul

Z chwilą wykonania obliczeń na pierwszych komputerach pojawiło się wyzwanie jak zaprezentować wyniki dla odbiorcy końcowego tak, aby były dla niego przejrzyste i czytelne. Pojawiły się tabele i wykresy, ale przy wzroście informacji i potrzebie prezentacji wielu obliczeń i wyników, nie sprawdziły się. Wymyślone zostało więc rozwiązanie pozwalające w jednym dokumencie prezentować wyniki na wielu  stronach i tak powstał PowerPoint, który na lata stał się standardem do prezentacji wszelkiego rodzaju danych.

Czytaj całość
Dlaczego warto nauczyć się Power BI?
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
30Mar

Power BI to program służący do analizy danych oraz projektowania raportów. Jest on powiązany z zestawem usług online. Z pomocą Power BI jesteśmy w stanie zrobić to, czego nie uzyskamy w samym Excelu. Wśród aplikacji Power BI wyróżniamy: Power BI Desktop oraz Power BI Online, o których więcej przeczytasz w artykule: Power BI Desktop i Power BI Online. Z pomocą tej usługi możemy publikować oraz udostępniać raporty. Jest to bezpłatny, analityczny program, dostępny dla zwykłego użytkownika.

Czytaj całość
Zasady wizualizacji danych
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
17Mar

Aby stworzyć atrakcyjną wizualizację danych nie trzeba znać profesjonalnych programów komputerowych, ani być grafikiem. Wystarczy do tego zastosować kilka zasad, które pozwolą na przygotowanie czytelnego i atrakcyjnego wizualnie przekazu.

Czytaj całość
Power BI Desktop i Power BI Online
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
23Nov

Power BI to program, który służy do analizy danych oraz publikacji raportów. Wśród aplikacji Power BI możemy wyróżnić: Power BI Desktop oraz Power BI Online. Power BI Desktop działa na komputerze z systemem Windows, natomiast Power BI Online jest serwerem raportowym dostępnym poprzez przeglądarkę internetową, a także aplikację mobilną. Dzięki Power BI Online możemy udostępniać w sieci swoje raporty.

Czytaj całość
Funkcje tekstowe w R
Kategoria: Analiza danych, Literatura specjalistyczna, Prezentacja danych
18Feb

R to język i środowisko doskonale sprawdzające się przy wizualizacji, statystycznej analizie oraz maszynowym przetwarzaniu danych. W poniższym artykule przedstawiamy przykładowe funkcje z pakietu stringr dla języka R, dzięki którym usprawnisz swoją pracę przy operacjach na tekście.

Czytaj całość
Power BI – wizualizacja danych na wykresie
Kategoria: Analiza danych, Prezentacja danych, Wykresy
25Oct

Power Business Intelligence jest narzędziem służącym do przeprowadzania zaawansowanej analizy danych. Usługa Power BI pozwala na łączenie ze sobą różnych aplikacji i łączników oraz na podstawie wszystkich zebranych danych z różnych źródeł tworzyć kompleksowe analizy, a następnie udostępniać je innym osobom. Ma wiele zalet, ponieważ dobrze sprawdza się dla indywidualnych osób, pragnących mieć jasny przegląd danych z programu MS Excel czy baz danych. Z drugiej strony, sprawdza się również w przedsiębiorstwie, które chce tworzyć złożone, przejrzyste raporty czy też wizualizacje przydatne szerokiej grupie odbiorców.

Czytaj całość
12 zasad infografiki
Kategoria: Prezentacja danych
25Jan

Infografika z każdym dniem zyskuje na popularności. Obecnie należy do bardzo modnych, a może nawet nieodłącznych sposobów wizualnego przekazu danych. Stworzenie atrakcyjnej infografiki nie wymaga znajomości profesjonalnych programów komputerowych. Nie trzeba też być grafikiem, aby okiełznać tę sztukę. Wystarczy zastosować się do kilku zasad, które pozwolą przygotować czytelny przekaz. 

Czytaj całość
Spotkania biznesowe na płaszczyźnie międzynarodowej
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych, Profesjonalne dokumenty
23Feb

W środowisku biznesowym spotkania w gronie międzynarodowym stały się rutyną. Znajomość zasad etykiety, doświadczenie w relacjach z klientem czy partnerami bardzo często nie wystarcza, by przeprowadzić udane spotkanie z przedstawicielem z zagranicy.

Czytaj całość
Darmowe narzędzia do tworzenia Infografik
Kategoria: Prezentacja danych
24Jun

Infografika to atrakcyjna forma prezentowania treści. Dają one możliwość ukazywania ciężkich tematów oraz danych, w prosty, przystępny i przyjazny dla oka sposób. Jest to ilustracja dowolnej koncepcji, której opisywanie słowami byłoby uciążliwe. Narzędzia, które służą do ich wykorzystywania często są bezpłatne, a ich użytkowanie jest intuicyjne.

Czytaj całość
Wszystko o infografice
Kategoria: Prezentacja danych
14Sep

Przekazuj informacje szybko i przejrzyście, spraw aby Twój przekaz był  prosty i czytelny. Wykorzystaj do tego celu infografiki ale najpierw poznaj zasady ich tworzenia.

Czytaj całość
Wizualizacja danych - poradnik
Kategoria: Prezentacja danych
19Aug

Prezentując i analizując dane warto zwrócić uwagę na to co wpływa na zrozumienie przekazywanych przez nas informacji. Przedstawiamy poradnik skutecznej wizualizacji danych, dzięki któremu stworzysz prezentację na najwyższym poziomie.

Czytaj całość
Zasady prezentacji danych –używanie kolorów
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Jun

Dzięki kolorom można w ciekawy i estetyczny sposób zaprezentować dane. Przed ustaleniem koloru wykresu lub diagramu warto się zapoznać z zasadami skutecznego użycia kolorów.

Czytaj całość
Raport w Excelu. Dekalog profesjonalnych raportów w MS Excel.
Kategoria: Kurs Excel, Prezentacja danych
29May

Na szkoleniach i kursach Excel wiele mówi się o danych: ich analizie, przetwarzaniu, raportowaniu czy wizualizacji. Uzbrojeni w wiedzę uzyskaną na szkoleniu nie powinniśmy mieć problemu wykonując operację na danych w arkuszu kalkulacyjnym. Problem jednak pojawia się gdy mamy przygotować raport.

Czytaj całość
Zasady ładnej prezentacji w PowerPoint
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
24Apr

MS PowerPoint - program ten znają wszyscy Ci, którzy chociaż raz w życiu przygotowywali prezentacje multimedialną. Ta aplikacja Microsoftu postrzegana jest jako nudna, rutynowa i nie mająca wiele do zaproponowania graficznie - nie musi jednak tak być! Poznaj 5 zasad ładnej prezentacji w PowerPoint przygotowanych przez blog Happy Ideas.

Czytaj całość
Prezentacja bez prezentacji
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych
15Apr

Prezentacja jest wystąpieniem publicznym mającym na celu przekazanie słuchaczom wiedzy, przekonanie do idei czy sprzedanie towaru. Określenia „prezentacja” używa się również do określenia pokazu slajdów wyświetlanego podczas przemówienia. Częstym błędem jest nie rozróżnianie obu tych pojęć. Czy można przedstawić swoje stanowisko nie używając pokazu slajdów?

Czytaj całość
PowerPoint – buduj poprawne prezentacje
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych
24Jan

PowerPoint to program do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzący w skład pakietu biurowego Microsoft Office. Wiele z nas myśli, że jego obsługa jest prosta, jednak prawda jest brutalna – większość z nas nie potrafi stworzyć odpowiednio dobrej prezentacji. W dzisiejszych czasach jest to umiejętność, którą prędzej czy później każdy będzie musiał zaprezentować. Pokaz slajdów stanowi de facto nieodłączny element każdej prezentacji. Oto kilka zasad, o których trzeba pamiętać, aby zrobić ciekawą i efektowną prezentację w programie Microsoft PowerPoint.

Czytaj całość
Perswazja, czyli jak skutecznie dobierać argumenty
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych
20Nov

Perswazja jest często postrzegana w sposób negatywny, jako manipulacja i wykorzystywanie innych.W rzeczywistości jednak jest pozytywnym sposobem komunikacji oraz dochodzeniem do wspólnego porozumienia. Ważnym jest, aby umieć ją odpowiednio użyć, dopasować argumenty do odbiorcy. Tak,abynasz perswazja spowodowała sukces, a nie konflikt pomiędzy rozmówcami.

Czytaj całość
Diagram Venna
Kategoria: Kurs Excel, Prezentacja danych, Analiza danych
27Oct

Zapraszamy do zapoznania się z funkcjonalnością Diagramu Venna, który umożliwia tworzenie grafiki SmartArt w programach takich jak Excel, Outlook, Word, PowerPoint. 

Czytaj całość
Mowa ciała: czyli co zrobić z rękami w czasie prezentacji?
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych, Perfekcyjna Asystentka
25Oct

Prowadzenie prezentacji szczególnie dla początkujących mówców jest bardzo stresujące. Jest to spowodowane tym,że na efektywne wystąpienieskłada się wiele czynników: nie tylko to co mówimy, ale także to jak mówimy i jaka jest nasza mowa ciała. Właśnie mowa ciała jako pierwsza decyduje o tym czy przyciągniemy do siebie odbiorców czy ich odtrącimy. Kluczowym elementem, na który jako pierwszy zwracamy uwagę jeśli chodzi o mowę ciała są ręce. Co w taki razie powinny robić i przekazywać nasze ręce w czasie dobrej prezentacji?

Czytaj całość
Schematy kolorystyczne. Jak dobrać odpowiednie kolory?
Kategoria: Kurs Photoshop, Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
22Oct

Kolor jest jednym z czynników, który wpływa na dobry lub zły odbiór strony internetowej. Projektant nie ma łatwego zadania. Wiedza na temat kolorów jest ważna by odpowiednio dobrać kolorystykę do tematyki i ogólnego gustu odbiorców. Inaczej będzie wyglądać strona dla wielbicieli metalu i strona przedszkola na osiedlu rodzinnym. W tym celu należy dobrze poznać schematy oparte na kole barw.

Czytaj całość
Prezentacja: jak używać kolorów w prezentacji
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
14Aug

Gdy planujemy wykonanie profesjonalnej prezentacji musimy zdecydować, czy i jakie akcenty kolorystyczne do niej wprowadzać. Często, nasze własne preferencje niekoniecznie współgrają z psychologiczną mocą kolorów oraz ich percepcji przez odbiorców.

Czytaj całość
Excel poradnik: jak wprowadzić datę i czas do arkusza Excel
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Prezentacja danych
4Aug

Program MS Excel daje nam kilka możliwosci wprowadzenia danych dotyczących czasu, czyli daty i godziny, do akrusza kalkulacyjnego. W poniższym krótkim poradniku prezentujemy sposoby wpradzania zarówno daty jak i godziny w programie MS Excel.

Czytaj całość
MS Excel - triki na wykresach
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Prezentacja danych
15Jul

Zapraszamy do lektury artykułu, który pokaże Pańswtu w jaki sposób wprowadzić wyróżnienie kolumny (wartości) przedstawiającej daną wartość np. maksymalną lub minimalną. Stworzony w ten sposób wykres ma na celu aktualizować bez konieczności ręcznej ingerencji kolory kolumn, gdy dokonamy zmiany w danych źródłowych wykresu.

Czytaj całość
Kurs Perfekcyjna Asystentka - komunikacja
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Prezentacja danych
26Jun

Przedstawiamy prezntację dotyczącą Kursu Perfekcyjna Asystentka. Umiejętność poprawnej komunikacji jest niezbędną cechą każdej asystentki i sekretarki. Poniższy dokument ma na celu przybliżenie zasad właściwej komunikacji.

Czytaj całość
Wizualizacja i prezentacja danych w MS Office - wprowadzenie
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
24Jun

Wizualizacja to głównie graficzne metody przedstawiania posiadanych wiadomości. Współcześnie rola profesjonalnego przekazywania danych i informacji jest bardzo duża. Prezentacje danych są stosowane we wszystkich dziedzinach gospodarki - od edukacji poprzez badania naukowe, przemysł, biznes czy administracje publiczną.

Czytaj całość
Prezentacja danych - niezbędnik
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs Excel, Kurs PowerPoint
18Jun

Sprawdź na mapie myśli jak skutecznie prezentować dane. Mapa myśli dostępna poniżej. 

Czytaj całość
Narzędzia do prezentacji danych
Kategoria: Prezentacja danych
18Jun

Zapoznaj się z darmowymi narzędziami, które sprawią, że Twoja prezentacja na długo zostanie zapamiętana.

Czytaj całość
Przygotowanie do stworzenia prezentacji
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
18Jun

Sekrety skutecznej prezentacji – sprawdź jak przygotować się do prezentacji.

Czytaj całość
Wskazówki, dzięki którym stworzysz perfekcyjną prezentację
Kategoria: Kurs PowerPoint, Prezentacja danych
28May

Prezentacja to nie tylko zestawienie obrazów z minimalną ilością tekstu. Warto poznać kilka reguł, które rządzą tworzeniem i prowadzeniem dobrej prezentacji.


Czytaj całość
Wzorzec slajdów w PowerPoint
Kategoria: Prezentacja danych, Kurs PowerPoint
25Mar

Dzięki odpowiedniemu formatowaniu wzroca slajdów, który znajduje się na szczycie hierarchii slajdów w prezentacji, możemy odpowiednio zdefiniować dla całej prezentacji - roziary i kolory czcionek,  efekty, rozmiary symboli zastępczych.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl