GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Profesjonalne dokumenty


Triki w Wordzie, które warto znać
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
17Apr

Pewnie większość z nas wie czym jest Microsoft Word – niestety, tak jak w przypadku programu Excel, często nie zdajemy sobie sprawy z jego potencjału. W związku z tym podzielimy się znajomością kilku trików na poprawę jakości pracy w edytorze tekstu.

Czytaj całość
Myślnik i zasady jego stosowania
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
29Apr

Myślnik jest znakiem interpunkcyjnym, który przybiera formę dłuższej, poziomej kreski: „—”. Edytorsko w tekstach stosuje się różne rodzaje znaków typograficznych: pauzę (—), półpauzę (–) i łącznik (-).

Czytaj całość
Najczęstsze błędy popełniane przez rekruterów!
Kategoria: HR w praktyce, Profesjonalne dokumenty
31Oct

Osoby zajmujące się rekrutacją czy to w firmach czy w agencjach pracy nazywamy różnie – specjalistą ds. rekrutacji, specjalista ds. kadr, personalnych, HR. Bez względu jaką nazwę nosi ich stanowisko na swoich ramionach noszą oni duże brzemię. Ich zadaniem jest wybrać spośród setek tą osobę, która będzie najlepiej pasować do firmy i stanowiska, a przy tym będzie miała niezbędne kompetencje, umiejętności i predyspozycje. Tak jak każdy również rekruterzy popełniają błędy. Jakie czytaj poniżej!

Czytaj całość
Kilka słów o certyfikatach poszkoleniowych. Kurs Excel z certyfikatem.
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów, Kurs Excel
26Apr

Certyfikat to oficjalny dokument potwierdzający zdobyte umiejętności np. poprzez ukończenie szkolenia.

Jednak sam wygląd certyfikatów budzi pewne wątpliwości. Często pytacie nas jakie elementy powinien zawierać taki dokument? Co jest konieczne? Poniżej postaramy przybliżyć Wam strukturę takiego dokumentu.

Czytaj całość
Spotkania biznesowe na płaszczyźnie międzynarodowej
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Prezentacja danych, Profesjonalne dokumenty
23Feb

W środowisku biznesowym spotkania w gronie międzynarodowym stały się rutyną. Znajomość zasad etykiety, doświadczenie w relacjach z klientem czy partnerami bardzo często nie wystarcza, by przeprowadzić udane spotkanie z przedstawicielem z zagranicy.

Czytaj całość
Prawo Pracy – co warto wiedzieć
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Profesjonalne dokumenty
14Sep

Już samo pojęcie prawo wielu z nas kojarzy się wyłącznie ze skomplikowanymi dokumentami i niejasnymi zasadami.  Powtarzana formuła nieznajomość prawa szkodzi nie jest tylko łacińską sentencją z języka prawniczego, ale niezwykle użyteczną zasadą, która może nam ułatwić poszukiwanie odpowiedniej pracy i uniknięcie nieprzyjemności, bądź problemów w stosunkach z pracodawcą.

Czytaj całość
5 podstawowych zasad typografii - jak wpłynąć na formę tekstu?
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty
3Oct

Do tego, że pierwsze wrażenie jest ważne, nikogo nie trzeba przekonywać. To na jego podstawie podejmujemy decyzję: warto, czy nie warto angażować swój czas lub inne zasoby. Pierwsze wrażenie może powstać na podstawie wyglądu, zachowania, czy wyrażanych treści. Właśnie dlatego, tekst, jako nośnik treści, jest tak ważny kiedy to nim w pierwszej kolejności docieramy do odbiorcy. Pisząc tekst należy zadbać o jego formę w taki sposób, aby możliwie najbardziej ułatwiał czytelnikowi zapoznanie się z przekazem. 

Czytaj całość
Fenomen Lorem ipsum
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów, Kurs Word
26Sep

Napisany przez Cycerona w 45 roku przed naszą erą, dziś służy do celów projektowych. Lorem ipsum - roboczy tekst, którego tradycja używania ma już ponad 500 lat. Pomaga w prezentacji kroju pisma, układu kolumn, typografii oraz wyglądu składu.  

Czytaj całość
Lista obecności w MS Excel
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Excel, Wzory dokumentów
13Aug

Zgodnie z kodeksem pracy każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników na umowę o pracę musi prowadzić ewidencje czasu pracy pracowników. Najprostszym sposobem ewidencjonowania czasu pracy jest stworzenie listy obecności. Listę taką możemy w łatwy i prosty sposób przygotować w programie Microsoft Excel.

Czytaj całość
Nota korygująca w MS Excel – szablon
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów, Kurs Excel
29Jul

Nota korygująca to kolejny ważny dokument w pracy księgowych i finansistów, który możemy przygotować w programie MS Excel. W przypadku, gdy otrzymana faktura zawiera błąd wtedy nabywca może wystawić notę korygującą. Dokument ten nie księguje, natomiast jego rolą jest formalna korekta faktury, która została wcześniej wystawiona. Poniżej masz możliwość pobrania pliku: nota korygująca wzór.

Czytaj całość
Faktura VAT w MS Excel
Kategoria: Kurs Excel, Profesjonalne dokumenty, Wzory dokumentów
29Jul

Faktura to jedne z najważniejszych dokumentów finansowo-księgowych. Faktury VAT można wystawiać za pomocą różnorodnych programów i narzędzi m.in. z pomocą programu MS Excel.

Czytaj całość
MS Office: wzory dokumentów
Kategoria: Wzory dokumentów, Profesjonalne dokumenty, Kurs Excel
29Jul

Program MS Excel pozwala nam tworzyć wiele wzorów dokumentów przydatnych w codziennej pracy. Szczególną popularnością cieszą się wzory takich dokumentów jak faktura VAT, druki delegacji czy grafiki pracy. O szablonach tych dokumentów najczęściej Państwo pytają naszych ekspertów na szkoleniach oraz konsultacjach indywidualnych.

Czytaj całość
Drukowanie wielkich tabel w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Samouczek Excel , Profesjonalne dokumenty
8Jul

Program MS Excel umożliwia nam tworzenie tabel z danymi. W tabelach tych możemy wpisywać niezliczoną ilość danych oparzając je nagłówkami na górze tabeli. W poniższym artykule zostanie omówiony problem wydruku wielkich tabel ( niemieszczących się na 1 stronie wydruku) tworzonych w Excelu.

Czytaj całość
Jak ustawiać marginesy w MS Word?
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
2Jul

Marginesem nazywamy puste miejsca na brzegach strony. Z reguły treść dokumentu, jak i elementy graficzne są wstawiane w obszarze drukowania strony, między marginesami. Pamiętajmy jednak, że w dokumentach Word na marginesach możemy umieszczać np. nagłówek dokumentu, stopkę czy też numer strony.

Czytaj całość
Zapisywanie plików Word do formatu PDF
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty
2Jul

Word na Pdf - Sporządzając dokumenty w programie Word warto pamiętać, że jeżeli chcemy, aby jego format pozostał bez zmian można plik zapisać w formacie PDF.

Czytaj całość
Konwertowanie dokumentów PDF na pliki Programu Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
1Jul

O ile zazwyczaj nie mamy problemów z zapisywaniem plików z programu Word w rozszerzeniu PDF, tak możemy napotkać trudności w odwrotnym zabiegu. Zapraszamy do zapoznania się z prostymi wskazówkami, które w szybki i łatwy sposób pozwolą zmieniać rozszerzenia plików.

Czytaj całość
Tworzenie bibliografii w MS Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
1Jul

Tworząc dokumenty w programie Word wiele opcji takich jak np. spis treści, spis rysunków i tabel, a także tytułową bibliografie – można wygenerować automatycznie. Tworzona jest ona na podstawie informacji źródłowych, których użyliśmy przy tworzeniu danego dokumentu.

Czytaj całość
MS Word – spis tabel i rysunków, wstawianie podpisów do ilustracji
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
1Jul

Tworząc i formatując dokumenty w programie Word, które posiadają elementy graficzne, należy pamiętać o utworzeniu na końcu dokumentu spisu tabel i rysunków, a także o umieszczeniu odpowiednich podpisów pod nimi. Tak oznaczone składowe sprawią, że przygotowany dokument w Microsoft Word będzie czytelny i przejrzysty dla odbiorców. Dobrym sposobem na usprawnienie nawigacji w pliku jest również stworzenie spisu treści.

Poniżej przedstawiamy jak w szybki i automatyczny sposób uzupełnić nasze dokumenty o wyżej wymienione elementy.

Czytaj całość
Jak pisać maile służbowe?
Kategoria: Kurs Outlook, Perfekcyjna Asystentka, Profesjonalne dokumenty
27Jun

Współcześnie nasza praca to zazwyczaj praca z komputerem – idealna asystentka czy sekretarka nie tylko tworzy perfekcyjne dokumenty, ale także pisze i odpowiada na wiadomości e-mail. Dlatego też równie ważna jak obsługa programu MS Word czy MS Excel jak sprawne posługiwanie się programami pocztowymi np. MS Outlook i znajomość zasad obsługi korespondencji elektronicznej.

Czytaj całość
15 zasad poprawnego formatowania tekstu w MS Word
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka, Kurs Word
27Jun

Każdy dokument, który wyjdzie spod naszej klawiatury powinien być czytelny, estetyczny oraz zrozumiały. Co zrobić, aby taki był? Przedstawiamy Ci zasady, o których powinieneś pamiętać tworząc profesjonalne pliki w programie Microsoft Word. Poprawne formatowanie jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku tworzenia oficjalnych pism.

Czytaj całość
Tworzenie profesjonalnych dokumentów w MS Word
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty, Perfekcyjna Asystentka
27Jun

Dokumenty, które tworzymy są wizytówką firmy czy organizacji, w której pracujemy, a także naszego osobistego profesjonalizmu. Ich wygląd może zbudować pozytywny wizerunek, jak i wręcz przeciwnie go zrujnować. W związku z tym umiejętność tworzenia perfekcyjnych dokumentów jest niezwykle ceniona przez pracodawców.

Czytaj całość
Przypisy w Wordzie
Kategoria: Kurs Word, Profesjonalne dokumenty
22May

Odniesienia do źródeł są niezbędnym elementem prac magisterskich, licencjackich czy wszelkich dokumentów, w których powołujemy się na informacje przytaczane przez innych autorów.
Wstawianie przypisów w Wordzie, mimo iż wydaje się prostym zagadnieniem, nie raz nastręcza nam sporych trudności.
W jaki sposób wstawiać je najszybciej?

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl