GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU
Numer seryjny ostatniego dnia miesiąca w MS Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
18May

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić wam funkcję pozwalającą obliczyć datę ostatniego dnia miesiąca. Funkcja ta znajduje zastosowanie w wielu branżach np. ubezpieczeniowej, będzie również dużym ułatwieniem dla osób pracujących w działach kadr.

Czytaj całość
Konsolidacja tabel w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Samouczek Excel , Kurs Excel
11May

W tym artykule zademonstrujemy funkcję konsolidacja. Jest to wbudowany moduł, który pozwala wielokrotnie przyśpieszyć pracę przy tworzeniu zestawień danych.

Czytaj całość
Operacje na datach
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
4May

Obliczanie czasu jest łatwe, ale często możemy napotkać problemy z dodawaniem określonej ilości miesięcy do znanej nam daty. Przykładowo chcemy, aby Microsoft Excel sam wpisał nam odpowiednią datę równo za pół roku od wpisanej przez nas obok daty. Zadanie z  pozoru wydaje się łatwe – do daty dodać 24 miesiące. Ale jak tak naprawdę dodać te dni? Jak  wiemy miesiące mają zmienną ilość dni. Tak więc zapis np. 30 dni x 24 miesiące jest niepoprawny.

Czytaj całość
Wprowadzenie do makr i VBA
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
26Apr

Makra i Visual Basic for Applications to bardzo rozległy temat i aby sprawnie poruszać się w tym środowisku bardzo często będziemy potrzebowali poznać szczegóły dotyczące komórki naszego skoroszytu, arkusza lub nawet  w niektórych wypadkach nazwę i wersję naszego systemu operacyjnego lub wersji oprogramowania.

Czytaj całość
Adresacja pośrednia w MS Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
20Apr

Jest to funkcja która, pomaga nam przyśpieszać pracę, zwłaszcza przy konsolidacji - czyli zestawianiu wielu arkuszy, z różnych okresów, pomaga nam dynamicznie wybierać komórki. Technicznie rzecz ujmując- funkcja zwraca adres wskazany przez wartość tekstową. Przykładowo, gdy w komórkę A1 wpiszę frazę C8 to w funkcji adres pośredni klikając A1 otrzymamy zawartość rekordu z komórki C8.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl