GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU
Ranking wartości Excel
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
17Jan

Dzisiejsza część będzie dotyczyć funkcji, dzięki której możesz wyznaczyć pozycje w rankingu dla określonej wartości liczbowej. W tym celu, jako przykład posłuży nam scenka obrazująca zawody szkolne, w której udział bierze dwudziestu uczestników. Każdy z zawodników w chwili dotarcia na metę ma zmierzony czas, dzięki któremu w łatwy sposób będzie można uplasować go w rankingu. Nasza funkcja, którą omawiamy ma za zadanie przypisanie miejsca do zawodnika, bez konieczności używania opcji sortowania od najwyższego do najniższego czasu dobiegnięcia na linię mety.

Czytaj całość
Funkcja AGREGUJ
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
12Jan

Zdarza się, że w arkuszu Microsoft Excel pojawiają Ci się błędy mimo wpisania niezwykle prostego działania? Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli w ukrytych rekordach pojawią się ukryte wartości lub błędy. Oczywiście nie mówimy tutaj o literówkach wynikających z pośpiechu, raczej chodzi o potknięcia matematyczne wynikające z zasad obliczeń. Tego typu błędy mogą skutecznie uniemożliwić ci dalsze operowanie wprowadzonym zakresem danych.

Czytaj całość
Autouzupełnianie w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
27Dec

Dzisiaj porozmawiamy o funkcji autouzupełnianie - auto numerowanie czyli automatyczne wypełnienie serią danych kolumn lub wierszy. Kiedy taka funkcja nam jest potrzebna? Jeżeli prowadzimy w Exelu głównie obliczenia matematyczne, księgowe czy finansowe to tej funkcji mogliśmy nie znać, gdyż ta funkcja jest bardziej dedykowana dla użytkowników Excela, którzy tworzą bardzo długie tabele, na wiele wiele 100 lub 1000 rekordów na przykład dla bazodanowców, logistyków, czyli wszędzie tam gdzie mamy bardzo długo tabelkę.

Czytaj całość
Odchylenie standardowe w Excelu
Kategoria: Analiza danych
20Dec

Na zajęciach z Excela podstawowo-średniego poznajemy funkcję PORÓWNAJ(), która w ekspresowy sposób porównuje dwie wartości ze sobą i mówi nam czy dwie dane są takie same. Dla niektórych kursantów funkcja ta wydaje się zabawna i niepotrzebna bo przecież na oko widać że 1012 jest różne – inne od 1013. Zgadza się, ale co, jeśli to numer konta 783240003243202343432? A co jeśli takich numerów mamy 12 tysięcy wierszy?

Czytaj całość
Numer tygodnia w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
14Dec

W dzisiejszym odcinku coś bardzo potrzebnego dla użytkowników Excela, którzy potrzebują wyznaczyć z wskazanej daty numer tygodnia, często też w połączeniu z rokiem. Dla wielu branż w tym np. kadrowo – księgowej oraz w firmach produkcyjnych często spotyka się model rozliczania realizacji projektów czy partii w oparciu o numer tygodnia.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl