GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiSzkolenia dedykowane z MS Excel - Wywiad z Panią Eweliną Fudalą z PromoHolding Sp. z o.o.

Szkolenia dedykowane z MS Excel - Wywiad z Panią Eweliną Fudalą z PromoHolding Sp. z o.o.


Kategoria: Wywiad
5Sep

Kurs Excel, kurs VBA czy kurs PowerPoint to tematy z których firmy i organizacje chcą doskonalić umiejętności swoich pracowników na szkoleniach zamkniętych. Zapraszamy do lektury wywiadu z Panią Eweliną Fudalą Office Manager w PromoHolding Sp. z o.o., dla którego Cognity zrealizowało kurs Excel średniozaawansowany.

Pytanie: Pani Ewelino w ramach dotychczasowej współpracy realizowali Państwo w Cognity szkolenie zamknięte dla swoich pracowników. Co jest powodem wybierania właśnie tej formy szkolenia?

Odpowiedź: Osobiście uczestniczyłam w jednym ze szkoleń, które są organizowane co roku dla wąskiego grona osób bez żadnych opłat. Był to wstęp do programu Excel i po odbytym szkoleniu czułam niedosyt wiedzy – szkolenie trwało jedynie jedno po południe – normalnie kurs trwa 16h lekcyjnych. Wiedziałam, że jest to wiedza warta uzupełnienia i nie myliłam się. Dodatkowo postanowiłam wprowadzić w świat Excela swoich współpracowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego rezultatu i oczywiście mamy apetyt na więcej.  

Pytanie: Szkolenia zamknięte cechują się dużą elastycznością i dostosowaniem do potrzeb uczestników – na co PromoHolding zwraca uwagę przy wyborze firmy realizującej szkolenia zamknięte dla pracowników firmy?

Odpowiedź: Ważne dla nas przy wyborze była możliwość zorganizowania szkolenia w siedzibie naszej firmy. Cognity oprócz dostosowania miejsca odbycia szkolenia wykazało się dużą elastycznością jeśli chodzi o godziny szkolenia - dostosowane w pełni do możliwości osób uczestniczących. Niewiele firm na rynku może wykazać się tak korzystnymi warunkami realizacji. 

Pytanie: Trener to 90% udanego szkolenia, jakie Pani zdaniem cechy powinien posiadać idealny trener?

Odpowiedź: W przypadku naszej grupy trener musiał wykazać się .. ogromną cierpliwością :)

Indywidualne podejście Pana Grzegorza do każdego uczestnika jak i do wszystkich jako całości pokazało, że Cognity zatrudnia najlepszych, którzy są w stanie wykrzesać z każdego choć trochę energii i motywacji. Ważne jest również, aby trener dostosowywał program nie do agendy spotkania, lecz wsłuchując się w potrzeby uczestników do ich tempa i wymagań.  

Pytanie: Oprócz trenera szkolenie to również organizacja – szczególnie ważna przy realizacji warsztatów komputerowych. Jakie oczekiwania ma PromoHolding względem organizacji kursu wobec firmy szkoleniowej? Jakie umiejętności cenione są przez Panią u specjalistów ds. szkoleń?

Odpowiedź: Zwracam uwagę na stały kontakt po stronie organizatora, możliwość rozwiązania wszelkich wątpliwości w jak najkrótszym czasie. Dodatkowym plusem, który cenie przy organizacji jakichkolwiek event’ów po stronie organizatora jest dostosowywanie rozwiązań do potrzeb i możliwości odbiorcy nawet w najmniejszych szczegółach – tj. wysłanie umowy. 


Pytanie: Współcześnie szkolenie, kurs czy warsztat to nie tylko czas od 08.00 do 16.00, kiedy prowadzimy szkolenia, ale również opieka przed i poszkoleniowa. Czy takie elementy jak możliwość kontaktu po szkoleniu, stały dostęp do strefy wiedzy, identyfikacja potrzeb szkoleniowych, przygotowanie raportów po szkoleniowych, wskazywanie dalszych ścieżek rozwoju są dla Państwa ważnym aspektem szkolenia? Jeśli tak to, dlaczego?

Odpowiedź: Oczywiście, szkolenie nie miałoby sensu gdyby miało się zaczynać w momencie przyjścia trenera, a kończyć po jego wyjściu z sali. Nie od dziś wiadomo, że to czego się nie ćwiczy, nie praktykuje i nie sprawuje nad tym opieki ulatuje i po jakimś czasie wymagane jest kolejne powtórzenie. Możliwości takie oferuje Cognity w cenie szkolenia! 

Pytanie: Czy pracownicy PromoHolding chętnie korzystają z proponowanego przez Cognity systemu opieki poszkoleniowej? 

Odpowiedź: Tak, okazują się bardzo pomocne przy ich codziennych obowiązkach. 

Pytanie: Pani jako przedstawiciel działu HR odpowiada za budowę planów szkoleniowych. Czy szkolenia informatyczne takie jak kursy Excel, VBA, PowerPoint stanowią ich istotną część? Dlaczego tak ważne jest doskonalenie umiejętności obsługi tych programów?

Odpowiedź: Pełna i świadoma obsługa tych programów pomaga w optymalizacji czasu pracy. Na własnym przykładzie wiem, jak ważne jest świadome poruszanie się po Excelu i ile czasu dziennie, tygodniowo, miesięcznie można zaoszczędzić wykonując niekiedy z pozoru prostą funkcję, a jednak nie wszyscy są świadomi jej istnienia. Czas jest cenny, szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy praca od 08:00-16:00 przestała być wystarczająca, warto wykorzystywać go jak najbardziej efektywnie. 

Pytanie: W ramach współpracy z Cognity Szkolenia przeprowadziliśmy dla pracowników PromoHolding szkolenie z programu MS Excel – czy wiedza przekazana podczas szkolenia zaprocentowała? Czy pracownicy uczestniczący w szkoleniu zaadaptowali wiedzę zdobytą na szkoleniu w codziennej pracy usprawniając jej proces?

Odpowiedź: Tak, z całą pewnością mogę stwierdzić, że tematyka szkolenia bardzo pomogła naszym pracownikom w ich codziennych obowiązkach. Wykorzystując najmniejsze szczegóły tj. kolorowa tabela, jak i te nieco trudniejsze funkcje wymagające wpisywania ciągu znaków ich praca stała się bardziej przejrzysta i dokładna. Skrupulatne obliczenia, symulacje czy wykresy są teraz stosowane na porządku dziennym. Ja sama uwielbiam tabele przestawne w Excelu :)

Pytanie: Wiedzę o Excelu oraz pozostałych programach MS Office można również czerpać z blogów i stron internetowych m.in. bloga Cognity Strefa Wiedzy. Czy w Promoholding korzystają Państwo z takich stron w codziennych kryzysowych sytuacjach?

Odpowiedź: Tak, te strony są znane pracownikom, dodatkowo także funpage Cognity na portalu społecznościowym. W razie jakichkolwiek problemów pracownicy dokładnie wiedzą, gdzie się kierować.

Pytanie: Z Pani doświadczenia jakie są najczęstsze problemy wynikające z pracy w programach MS Office?

Odpowiedź: Nieznajomość ich możliwości powoduje, że niektóre zadania wykonywane są przez kilkadziesiąt godzin, zamiast kilka minut. Myślę, że największym problemem nie tylko naszych pracowników ( choć już nie :) ) ale i innych ludzi borykających się z programami MS Office jest niewykorzystywanie w pełni potencjału programu, co wynika jedynie z nieświadomości. 

Pytanie: Uczestnicy naszych szkoleń często proszą, aby w takcie szkolenia mogli korzystać ze swoich plików – rozwiązanie to pomaga na szybkie zaimplementowanie zdobytej na kursie wiedzy w codziennym życiu firmy. Czy rozwiązanie takie uważa Pani za korzystne dla swoich pracowników? 

Odpowiedź: Tak, ten element pojawił się również na naszym szkoleniu.

Drugiego dnia został przeznaczony odpowiedni czas specjalnie na case’y, z którymi borykamy się na co dzień.

Uważam, że taka praktyka podczas szkoleń jest najlepszą metodą na przetestowanie nowo nabytych umiejętności

Pytanie: Co oprócz wiedzy daje pracownikom uczestnictwo w szkoleniach?

Odpowiedź: Oprócz tego, że nabywają nowe umiejętności mają możliwość odświeżenia tych, które już kiedyś pojawiły się w ich życiu.

Patrząc od strony Office Managera wiem, że zorganizowanie takiego szkolenia ma też duży wpływ na postrzeganie firmy przez pracowników – dbająca o ich rozwój i doskonalenie umiejętności firma jest przyjaznym miejscem codziennej pracy oraz dowodem na to, że zależy nam na tym, aby stali się najlepszymi specjalistami na rynku w swojej dziedzinie. 

Pytanie: Do jakich działań program MS Excel wykorzystywany jest przez pracowników PromoHolding? Jakie działy z niego korzystają? 

Odpowiedź: Przede wszystkim Administracja. Ponieważ działamy w Holdingu, w którym na chwilę obecną jest 8 spółek dużo łatwiej operuje się liczbami, zestawieniami i rozliczeniami w Excelu. Również każda z osób Zarządzających daną spółką korzysta z nabytej na szkoleniu wiedzy.  

Pytanie: Czy również dział personalny Promoholding korzysta z programu MS Excel? 

Odpowiedź: Na chwilę obecną dział HR nie korzysta w codziennej pracy z programu MS Excel, ale wiem, że jest to tylko kwestią  czasu. 

Pytanie: Jak Pani, jako osoba zajmująca się koordynacją szkoleń ocenia współprace z Cognity i realizację szkolenia?

Odpowiedź: Jestem bardzo zadowolona z współpracy z Cognity. Tak jak wspominałam wcześniej dla mnie liczy się kontakt z organizatorem, stały, bez problemów, jasne komunikaty. Samo szkolenie przebiegało bardzo sprawnie, wiem, że żadna minuta nie została zmarnowana i był to dobrze zainwestowany czas. Dużym plusem jest fakt, że szkolenia są dopiero stricte do potrzeb klienta, do jego możliwości czasowych, zasobów wiedzy. Jestem bardzo zadowolona z wyboru, polecam firmę innym zaprzyjaźnionym partnerom biznesowym, a my sami na pewno jeszcze nie raz będziemy korzystać z usług Cognity.  

Zainteresowany realizacją szkoleń zamkniętych z zakresu MS Excel, VBA w Excelu, MS PowerPoint, MS Word, Ochrony Danych Osobowych oraz prawa e-commerce i IT zapraszamy do zapoznania się z procesem realizacji szkoleń zamkniętych w Cognity.

Polecamy także nasze szkolenia otwarte m.in:

 

Nasze szkolenia realizujemy również w języku angielskim - SZCZEGÓŁY

Zapraszamy też do lektury pozostałych wywiadów przeprowadzonych z trenerami i ekspertami Cognity oraz naszymi Klientami:

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl