GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzySzkolenia indywidualne – szkolenie szyte na miarę
MENU

Szkolenia indywidualne – szkolenie szyte na miarę


Kategoria: HR a proces szkoleniowy
21Apr

Szkolenie indywidualne to kurs gdzie czas, miejsce, harmonogram i program dopasowane są ściśle do naszych potrzeb i oczekiwań. Trener prowadzący zajęcia poświęca nam 100% czasu, który możemy wykorzystać na zgłębienie tylko tych zagadnień, które dotyczą nas samych. 

Szkolenia indywidualne są bardzo dobrą opcją dla osób, które w krótkim czasie potrzebują szybko nabyć wiedzę. Najczęściej w pracy zdarzają się sytuacje, które wymagają od nas natychmiastowej reakcji. Często potrzebna jest do tego nietuzinkowa wiedza, którą dopiero musimy nabyć. Oczywiście mamy taką możliwość. Przyjmijmy, że nawet sam pracodawca zachęca nas do szkolenia, które umożliwi nam szybką realizacje zadania. Tylko jest pewien szkopuł. Aby szkolenie mogło się odbyć potrzebna jest większa liczba osób. Grupy szkoleniowe jednak nie zawsze się zawiązują, lub tez musimy czekać na odległy termin.

Jeżeli zależy nam na czasie i zdobyciu konkretnych umiejętności warto rozważyć opcje szkolenia indywidualnego. 

Szkolenie indywidualne – jak je realizujemy?

Istnieje wiele form takiego szkolenia. Może zostać wykorzystany sposób „studencki”, czyli przeprowadzenie wykładów wraz z instrukcjami dotyczącymi konkretnych zagadnień. Dzięki temu każdy, kto uczestniczy w takim przedsięwzięciu będzie mógł samodzielnie zapoznać się z materiałami dostępnymi ze szkolenia. 

Dodatkowo możemy mieć do czynienia z pewnego rodzaju coachingiem. To rozwiązanie pozwoli zastosować szereg ćwiczeń, obycie w praktyce z danymi informacjami. Z pewnością dobór metody jest zależny od osobowości czy szybkości przyswajania wiedzy. 

Szkolenia indywidualne w ofercie firm szkoleniowych

Jeżeli szukacie możliwości zapisów na szkolenie indywidualne to w Internecie ogłasza się wiele firm, które umożliwiają wybór właśnie takiej opcji. Każdy z nas może zapoznać się z ofertą szkoleniową, metodami szkolenia i dobrać je odpowiednio do swoich możliwości oraz oczekiwań. Oczywiście warto sprawdzić również cennik usług, a także opinie dotyczące firmy i już przeprowadzonych spotkań. Dzięki temu wybór będzie w pełni świadomy i odpowiednio inspirujący dla naszego rozwoju. 

Język korzyści!

Każdy Czytelnik będzie w stanie wykryć wady i zalety tego rozwiązania. 

Ja uważam, że szkolenia indywidualne dają nam zdecydowanie więcej zalet niż te przeprowadzane grupowo. Otóż przede wszystkim możemy być bardziej elastyczni. Godzina i termin jest łatwiej ustalana z jedną osobą niż z kilkunastoma. Oprócz tego mamy większy komfort pracy w mniejszym gronie. Nie odczuwamy presji, a dodatkowo zwiększamy swoją użyteczność podczas spotkania. Przekłada się to także na późniejsze wykorzystanie wiedzy między innymi w pracy. Dodatkowo materiał, który przyswajamy podczas szkolenia jest stopniowo uwalniany wedle naszej potrzeby i wedle uznania. Możemy indywidualnie wracać do zagadnień, które są niejasne. Trener może wyjaśnić je ponownie, co jest mało osiągalne podczas większej grupy szkoleniowej.

Autor: PB

Licencja Creative Commons
Szkolenia indywidualne – szkolenie szyte na miarę by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

 

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl