GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzySzkolenia informatyczne w języku angielskim
MENU

Szkolenia informatyczne w języku angielskim


Kategoria: HR a proces szkoleniowy
8Sep

Obecnie na polskim rynku pracy funkcjonuje wiele korporacji a także wiele firm i instytucji, które w ramach swojej działalności współpracują z partnerami zagranicznymi. O tym, że znajomość języka angielskiego i obsługa programów MS Office szczególnie MS Excel są podstawowymi umiejętnościami jakie musimy posiadać jeżeli chcemy pracować w takich firmach wiemy już od dawna – jednak nie wiele osób wie, że znajomość języka William Blake w korporacjach łączy się ze znajomością programu Excel. 

Organizacje i firmy międzynarodowe coraz częściej korzystają i pracują na angielskiej wersji programów MS Office, umiejętności takich wymagają od swoich przyszłych i obecnych pracowników. Szczególnie umiejętności te cenione są w przypadku znajomości programu MS Excel. Program ten jest podstawowym narzędziem pracy w licznych działach firmy: od działu księgowości po dział HR a na działach logistyki czy sprzedaży kończąc. 

Pracując w organizacji, która współpracuje z wieloma zagranicznymi partnerami czy też sama posiada swoje oddziały na całym świecie chcąc nie chcą spotykamy się z angielską wersją programu Excel - czy to kiedy dostaniemy plik od współpracownika korzystającego z angielskiej wersji programu czy też kiedy my sami musimy przygotować plik dla osoby która używa innego niż my języka domyślnego w programach MS Office.

Wbrew pozorom znajomość podstaw programu Excel w języku polskim przy wykonaniu powyższych zadań może okazać się mało pomocna – każdy kto widział lub miał okazje pracować na obcojęzycznej wersji MS Excel zapewne zauważył, że nazwy wielu funkcji różnią się od nazw polskich. Efektem tego jest to użytkownik znający tylko polska wersję programu ma nie lada kłopot w poruszaniu się po angielskiej wersji programu.

Różnice wynikające z wersji językowych programu mogą być naprawdę dużym utrapieniem dla użytkowników MS Excel kiedy pracodawca wymaga od nich korzystania z kilku wersji językowych programu Microsoftu. Problemy te widoczne są w głównej mierze w przypadku tych osób, które umiejętności obsługi programu Excel zdobywały w języku polskim, a w pracy wykorzystują odmienną jego wersje językową. 

W tej sytuacji warto rozważyć uczestnictwo w kursie czy szkoleniu, które pomoże nam „zrozumieć” obcojęzyczną wersje programu MS Excel. Najlepiej wybór takiego kursu skierować na angielskie szkolenia z programu MS Office. Wybór ten uzasadnić można tym, że język angielski jest uniwersalnym językiem komunikacji w biznesie. Znajomość angielskiej wersji MS Excel przyda nam się nie tylko w pracy w polskich oddziałach korporacji, ale i w pozostałych jej placówkach na całym świecie. Umiejętność pracy w angielskim Excelu polecana jest również, przez ekspertów, tym osobą, które na co dzień korzystają np. z chińskiej wersji tego programu. Osoby te umiejąc poruszać się w tej wersji językowej programu Microsoft będą miały możliwość m.in. poznać wszystkie jego możliwości, funkcje i narzędzia, a także wypełni kompatybilnie pracować z partnerami na całym świecie.

Jeżeli w organizacji do pracy wykorzystywana jest angielska wersja programów MS Office warto także rozważyć kursy z pozostałych aplikacji takich jak Word, PowerPoint, Access, a w szczególności kursy VBA – języku programowania Microsoftu, który pozwala usprawnić i zoptymalizować nasze działania wykonywanie w MS Excel.

Zainteresowanych szkoleniami informatycznymi w języku angielskim zapraszamy na www.cognity.com.pl – gdzie odnajdą Państwo więcej informacji o realizacji naszych szkoleń w języku angielskim. 

Cognity Szkolenia po angielsku prowadzi m.in.:

 

Z naszych szkoleń w języku angielskim skorzystali już m.in.:

  • Amway Business Centre-Europe Kraków Business Park
  • Heineken Global Shared Services Sp. z o.o. 

 

Licencja Creative Commons
Szkolenia informatyczne w języku angielskim by Cognity Szkolenia is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl