GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzySzybkie triki w Adobe Photoshop
MENU

Szybkie triki w Adobe Photoshop


Kategoria: Kurs Photoshop
30Apr

Uczysz się obsługi programu Adobe Photoshop? Może już korzystasz z niego na co dzień? Warto ułatwiać i przyspieszać swoją pracę. Przedstawiamy kilka praktycznych trików, które przydadzą się każdemu – bez względu na poziom umiejętności.

1. Usunięcie wykadrowanych pikseli

Kadrowanie – służy do zmiany rozmiarów dokumentu poprzez dodanie lub usunięcie danego obszaru. Dostępnych jest wiele dodatkowych opcji w związku z tą funkcją. Jedną z nich jest Usuń wykadrowane piksele. Decyduje ona czy zakres poza właściwą częścią obrazu zostanie usunięty czy zachowany. Adobe Photoshop domyślnie pozostawi to co znajduje się poza naszym obszarem roboczym (możemy to jednak zmienić – podwójne kliknięcie na docelowy dokument spowoduje usunięcie pikseli poza nim). Drugą możliwością jest zaznaczenie finalnego obrazu, a następnie oznaczenie na Wstążce opcji Usuń wykadrowane piksele.

2. Pokaż wszystko

W menu Obraz jest dostępna funkcja Pokaż wszystko. Po wybraniu tej funkcji pokazują nam się wszystkie elementy, łącznie z tymi które są poza właściwym obszarem dokumentu.

3. Zmiana języka w programie Photoshop

Aby zmienić język Photoshopa z j. polskiego na j. angielski należy dezaktywować plik z polskim tłumaczeniem (domyślna lokalizacja to: C:Program FilesAdobeAdobe Photoshop CC 2019Localespl_PLSupport Files). W folderze Support Files znajduje się plik o nazwie tw10428_Photoshop_pl_PL.dat. Wystarczy dowolnie zmodyfikować rozszerzenie i ponownie uruchomić program.

4. Obiekty wektorowe i praca z nimi

Obiekty wektorowe można tworzyć oraz dodawać korzystając np. z opcji znajdujących się w dolnej części palety z narzędziami. Ma to wiele zalet – między innymi łatwe nadawanie wypełnień, czy też skalowanie bez utraty jakości.

5. Szybki eksport jako…

Gdy klikając prawym przyciskiem myszy na danej warstwie, po rozwinięciu różnorodnych opcji wybierzesz Warstwy, uzyskasz dostęp do sporej ilości dodatkowych opcji. Jedną z nich jest Szybki eksport jako… Pozwala zapisać do pliku zawartość wybranej warstwy. Dalszymi krokami są: Edycja>Preferencje>Eksportuj. W tym miejscu możesz dodatkowo wybrać format zapisywanego pliku (PNG, JPG, GIF czy inne), ustawienia związane ze stopniem kompresji, czy też miejscem docelowym w którym chcesz zapisać swój plik.

To tylko niektóre z trików, które pomogą Ci w pracy z Adobe Photoshop. Chcesz poznać więcej praktycznych wskazówek? Zapraszamy na nasze szkolenia, na których Specjaliści chętnie odpwiedzą na Twoje pytania:

Inne wpisy na temat Adobe Photoshop:

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl