Top 10 umiejętności, które warto wpisać do CV
Kategoria: Analiza danych

Jeśli wpisujesz jakieś umiejętności w swoim CV, oznacza to, że jesteś w czymś dobry. Obejmuje to zarówno kompetencje miękkie, tj. wynikające z cech charakteru, oraz twarde związane z kwalifikacjami zawodowymi.
Poniżej przedstawiamy subiektywne top 10 umiejętności w CV:
- Znajomość języków – mile widziane jest opanowanie słownictwa specjalistycznego z danej branży, by móc płynnie i sprawnie pracować w zespole. Określ swój poziom w zakresie A1-C2.
- Pakiet Office (Excel, Word, PowerPoint, SharePoint) – bądźmy świadomi swoich umiejętności, oceniajmy się zgodnie z prawdą tak, by pracodawca wiedział czego może od nas oczekiwać.
- Prawo jazdy – bez względu na kategorię, którą posiadasz zwróć uwagę, czy taka informacja zmieni coś w podjętej rekrutacji. Możliwe, że na stanowisku biurowym nie będzie ono potrzebne, natomiast w wielu zawodach jest niezbędne.
- Zarządzanie zespołem – pracodawcy jeszcze lepiej spojrzą jak potwierdzisz to na przykład liczbą osób w zespole, gdzie zarządzałeś.
- Zarządzanie projektami – również tutaj ważne jest potwierdzenie nabytych kompetencji. Opisz jakimi projektami się zajmowałeś albo jaki był ich budżet.
- Komunikatywność, umiejętność komunikacji – ten wpis pojawia się w wielu CV, niestety większość osób niczym go nie potwierdza. Może odbyłeś jakieś szkolenie z tym związane? Wówczas warto je wpisać.
- Radzenie sobie ze stresem – na papierze umiejętność nie możliwa do weryfikacji, ale możesz pokrótce opisać przykład sytuacji, z którymi sobie poradziłeś. Cały przebieg rozwiązania problemu zostaw na rozmowę, nie opisuj pełnej sytuacji ale przykłady znacznie poprawią twoją wiarygodność.
- Delegowanie zadań – możesz wymienić systemy czy programy, z których korzystałeś w trakcie delegowania i rozliczania zadań.
- Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z klientami – możesz pochwalić się utworzoną bazą klientów w obecnej branży, czy jest to 100 czy 200 osób. To dużo powie w odniesieniu do ilości przepracowanego czasu u obecnego pracodawcy.
- Chęć do nauki i samorozwoju – czy sam zainwestowałeś czas by się rozwijać? Wymień dziedziny czy osiągnięcia by pokazać, że to nie są tylko puste frazesy.
Jest wiele powtarzalnych kwestii wpisywanych w CV przez kandydatów – wybij się i postaw na konkrety. Każdą umiejętność możemy czymś potwierdzić. Uważasz, że Twój poziom umiejętności w danej dziedzinie jest zaawansowany to napisz co potrafisz zrobić, to co według Ciebie decyduje o tym poziomie. Zajmie to chwilę, a będzie świetną bazą w wyborze kandydata.
Przyznaj – sam prędzej zaprosiłbyś na rozmowę osobę, która uważa, że potrafi zarządzać zespołem i posiadasz tylko taką informację, czy osobę, która również tak twierdzi ale od razu informuje Cię z jakimi zespołami miała styczność?
Potwierdzajmy swoje kompetencje konkretnymi danymi czy przykładami.
Pamiętaj, że nie wszystkie posiadane umiejętności potrzeba wpisywać do curriculum vitae za każdym razem jak starasz się o pracę – zawsze pilnuj, by Twoje CV nie było za długie oraz dostosuj je do zawodu w którym szukasz pracy.
Cognity zaprasza Cię na praktyczne kursy i szkolenia:
Kurs Angielski w digital marketingu / English for Digital Marketing Course - szkolenie z certyfikatem
Więcej informacji znajdziesz w artykułach:
Wyszukaj pionowo

Zainteresować Cię może również:
Idealna praca dla mnie
