GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyTop 10 umiejętności, które warto wpisać do CV
MENU

Top 10 umiejętności, które warto wpisać do CV


Kategoria: Analiza danych
16Apr

Jeśli wpisujesz jakieś umiejętności w swoim CV, oznacza to, że jesteś w czymś dobry. Obejmuje to zarówno kompetencje miękkie, tj. wynikające z cech charakteru, oraz twarde związane z kwalifikacjami zawodowymi.

Poniżej przedstawiamy subiektywne top 10 umiejętności w CV:

  • Znajomość języków – mile widziane jest opanowanie słownictwa specjalistycznego z danej branży, by móc płynnie i sprawnie pracować w zespole. Określ swój poziom w zakresie A1-C2.
  • Pakiet Office (Excel, Word, PowerPoint, SharePoint) – bądźmy świadomi swoich umiejętności, oceniajmy się zgodnie z prawdą tak, by pracodawca wiedział czego może od nas oczekiwać.
  • Prawo jazdy – bez względu na kategorię, którą posiadasz zwróć uwagę, czy taka informacja zmieni coś w podjętej rekrutacji. Możliwe, że na stanowisku biurowym nie będzie ono potrzebne, natomiast w wielu zawodach jest niezbędne.
  • Zarządzanie zespołem – pracodawcy jeszcze lepiej spojrzą jak potwierdzisz to na przykład liczbą osób w zespole, gdzie zarządzałeś.
  • Zarządzanie projektami – również tutaj ważne jest potwierdzenie nabytych kompetencji. Opisz jakimi projektami się zajmowałeś albo jaki był ich budżet.
  • Komunikatywność, umiejętność komunikacji – ten wpis pojawia się w wielu CV, niestety większość osób niczym go nie potwierdza. Może odbyłeś jakieś szkolenie z tym związane? Wówczas warto je wpisać.
  • Radzenie sobie ze stresem – na papierze umiejętność nie możliwa do weryfikacji, ale możesz pokrótce opisać przykład sytuacji, z którymi sobie poradziłeś. Cały przebieg rozwiązania problemu zostaw na rozmowę, nie opisuj pełnej sytuacji ale przykłady znacznie poprawią twoją wiarygodność.
  • Delegowanie zadań – możesz wymienić systemy czy programy, z których korzystałeś w trakcie delegowania i rozliczania zadań.
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów z klientami – możesz pochwalić się utworzoną bazą klientów w obecnej branży, czy jest to 100 czy 200 osób. To dużo powie w odniesieniu do ilości przepracowanego czasu u obecnego pracodawcy.
  • Chęć do nauki i samorozwoju – czy sam zainwestowałeś czas by się rozwijać? Wymień dziedziny czy osiągnięcia by pokazać, że to nie są tylko puste frazesy.

Jest wiele powtarzalnych kwestii wpisywanych w CV przez kandydatów – wybij się i postaw na konkrety. Każdą umiejętność możemy czymś potwierdzić. Uważasz, że Twój poziom umiejętności w danej dziedzinie jest zaawansowany to napisz co potrafisz zrobić, to co według Ciebie decyduje o tym poziomie. Zajmie to chwilę, a będzie świetną bazą w wyborze kandydata.

Przyznaj – sam prędzej zaprosiłbyś na rozmowę osobę, która uważa, że potrafi zarządzać zespołem i posiadasz tylko taką informację, czy osobę, która również tak twierdzi ale od razu informuje Cię z jakimi zespołami miała styczność?

Potwierdzajmy swoje kompetencje konkretnymi danymi czy przykładami.

Pamiętaj, że nie wszystkie posiadane umiejętności potrzeba wpisywać do curriculum vitae za każdym razem jak starasz się o pracę – zawsze pilnuj, by Twoje CV nie było za długie oraz dostosuj je do zawodu w którym szukasz pracy.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl