GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyTworzenie bibliografii w MS Word
MENU

Tworzenie bibliografii w MS Word


Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Kurs Word
1Jul

Tworząc dokumenty w programie Word wiele opcji takich jak np. spis treści, spis rysunków i tabel, a także tytułową bibliografie – można wygenerować automatycznie. Tworzona jest ona na podstawie informacji źródłowych, których użyliśmy przy tworzeniu danego dokumentu.

Opcja ta jest możliwa, ponieważ tworząc nowe źródło (odniesienie do źródła) w naszym dokumencie, informacja o nim jest zapisywana na naszym komputerze. Dzięki temu później jest możliwe jego odnalezienie i użycie przy sporządzaniu automatycznego spisu treści.

Pierwszym etapem tworzenia bibliografii jest oznaczenie cytowanego tekstu lub źródła tekstu.

Źródła danych należy dodać w karcie Odwołania, zakładka Cytaty i bibliografia, następnie Wstaw cytat i kliknąć na strzałkę – wtedy wyświetli się nam menu. Wybieramy w nim Dodaj nowe źródło i wpisujemy dane tekstu źródłowego (Rys. 1).

spis tabelRys. 1

Spis źródeł (bibliografię), z jakich korzystaliśmy przy tworzeniu dokumentu, możemy utworzyć na dowolnym etapie pisania dokumentu. W przypadku, gdy program Word nie odnajdzie informacji o źródle, które są potrzebne do stworzenia kompletnego cytatu będzie można zastosować symbol zastępczy cytatu. Właściwie informacje o źródle będzie można uzupełnić w późniejszym czasie.

Kiedy w naszym dokumencie znajdują się źródła, z jakich korzystaliśmy możemy przystąpić do utworzenia spisu pozycji bibliografii. Tworzymy ją w bardzo prosty sposób – w tej samej lokalizacji, co wyżej, (czyli karta Odwołania, zakładka Cytaty i bibliografia) wybieramy Bibliografia i następnie Wstaw bibliografie.

W tych kilku prostych krokach mamy gotową całą bibliografię.

 Szczegółowe omówienie materiału z powyższego artykuł następuje na kursie MS Word.

Aby przybliżyć Państwu tworzenie profesjonalnych dokumentów w MS Office zapraszamy na zapoznania się z cyklem artykułów na ten temat:

Zapraszamy na szkolenia:

Osobom zainteresowanym pracą sekretarki/sekretarza lub asystentki/asystenta polecamy lekturę:

Możesz też być zainteresowany:

 

Licencja Creative Commons
Tworzenie bibliografii w MS Word by Cognity is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 4.0 Międzynarodowe License.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl