GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyWeryfikacja wartości w komórce
MENU

Weryfikacja wartości w komórce


Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
6Apr

Dzisiaj omówimy 4 krótkie i proste formuły, które mogą być używane do weryfikacji poprawności wpisywania lub importowania danych. Natomiast mają zdecydowanie więcej zastosowań w przypadku zagnieżdżania w innych formułach. Okazują się bardzo przydatne w  pracy analitycznej, na przykład w formatowaniu warunkowym.

Mając liczne rekordy, z wartościami liczbowymi lub tekstowymi, zależy nam na tym, aby nasze obliczenia funkcjonowały w sposób prawidłowy. Dane muszą być wprowadzone bezbłędnie, dlatego formuły weryfikacyjne pomagają nam opanować olbrzymie ilości danych.

Formuły weryfikacyjne

CZY.LICZBA() ta formuła sprawdza, czy dany rekord jest wartością liczbową. Składnia jest bardzo intuicyjna, wskazujemy pojedynczą komórkę, a w przypadku tabeli, formułę można przeciągnąć pionowo lub poziomo, w zależności od potrzeb.

CZY.TEKST() to funkcja sprawdzająca, czy rekord zawiera wartości tekstowe.

CZY.NIE.TEKST() to analogia do poprzedniej funkcji. Służy do sprawdza, czy komórka nie jest tekstem.

CZY.PUSTA to funkcja, która  sprawdza, czy komórka jest pusta. Używając tej formuły, wynikiem jest wyrażenie fałsz lub prawda. Tę wartość można bardzo łatwo wyróżnić poprzez formatowania warunkowe lub użycie jego znaczenia w funkcjach logicznych, takich jak funkcja jeżeli, a także funkcji oraz i lub.

 

Zapraszamy na szkolenia:

 

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl