GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiWokół Cognity - krakowski Kazimierz

Wokół Cognity - krakowski Kazimierz


Kategoria: Wokół Cognity
21Oct

Biuro oraz sale szkoleniowe Cognity znajdują się na magicznym krakowskim Kazimierzu - miejscu tłumnie odwiedzanym przez turystów zarówno tych z Polski jak i zagranicy. Zapraszamy do artykuł, który przybliży Państwu postać Ferdynanda Lieblinga. Architekta, który zaprojektował kamienice przy ul. Dietla 25. 

Ferdynand Liebling to polski architekt pochodzenia żydowskiego, działający na terenie Krakowa. Urodził się w 20 maja 1877 w Krakowie, i właśnie z grodem Kraka i jego okolicami związał swoja przyszłość i karierę zawodową. 

W trakcie swojej pracy zawodowej w zawodzie architekta zrealizował wiele projektów oraz był laureatem licznych nagród. Jego prace konkursowe to m.in. projekt budynku hali przedpogrzebowej nowego cmentarza żydowskiego znajdującego się przy ulicy Miodowej w Krakowie czy też projekt budynku ratusza w Drohobyczu.

Pan Liebling zaprojektował również liczne krakowskie kamienice m.in tą, w której obecnie znajduje się biuro i sale szkoleniowe Cognity - mieszczącą się na krakowskim Kazimierzu przy ul. Dietla 25. 

Oprócz tego jego zmysł architektoniczny możemy podziwiać oglądając kamienice przy ulicy Starowiślnej 23, Wielopole 9, Stanisława 12 czy Koredeleckiego 2 i 3.

Wraz z Jozue Oberlederem nakreslił plany przebudowy synagogi Ahawat Raim oraz Tempel. 

Więcej o Ferdynandzie Lieblingu znajdziecie w książce "Miasto umarłych: Architektura publiczna Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Krakowie w latach 1868-1939" autorstwa Barbary Zbroji.


Zainteresowanych historia Kazimierza zapraszamy do śledzenia naszego bloga oraz do obejrzenia galerii zdjęć dostępnych TUTAJ. 

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl