GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU

Strefa Wiedzy: Zarządzanie Czasem


Microsoft Power Automate
Kategoria: Profesjonalne dokumenty, Zarządzanie Czasem
22Jun

Microsoft Power Automate jest usługą chmurową, która umożliwia automatyzację czasochłonnych zadań i procesów biznesowych w firmach. Dzięki Power Automate możemy zautomatyzować powtarzalne czynności, które zwykle wykonujemy ręcznie. Jest to podobne do tworzenia makr w Excelu, ale znacznie prostsze i bardziej wszechstronne, ponieważ nie wymaga pisania kodu i działa z różnymi aplikacjami i usługami.

Czytaj całość
Szkolenia zdalne, czy szkolenia stacjonarne - jakie wybrać?
Kategoria: Zarządzanie Czasem
27Aug

Obecny rynek pracy charakteryzuje się dużą dbałością o rozwój pracownika. Praktycznie w każdej branży możemy liczyć na regularne szkolenia, które zapewnia pracodawca. Tyczy się to również osób prowadzących własną działalność – wystarczy spojrzeć na wywieszone na ścianach certyfikaty szkoleń u fryzjera czy kosmetyczki. Stały rozwój i uczęszczanie na kursy jest bardzo ważne, gdyż podnosimy tym swoje kwalifikacje zawodowe, ale również podążamy za nowinkami i usprawniamy swoją pracę. Ostatnimi czasy rozwinął się także trend na szkolenia zdalne, którym poświęcony będzie ten artykuł.

Czytaj całość
Narzędzia do pracy zdalnej - TOP 18
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Kompetencje miękkie w pracy, HR w praktyce
3Apr

Praca zdalna, zwana również telepracą umożliwia wykonywanie obowiązków służbowych z domu, w taki sam sposób, w jaki wykonywane byłyby w siedzibie firmy. Do realizacji zadań poza firmą pracownik wykorzystuje Internet i wszelkiego rodzaju narzędzia do pracy zdalnej jakie on umożliwia. Podstawą takiego rodzaju pracy jest przede wszystkim sprawna komunikacja.  

Czytaj całość
Microsoft Teams - zespołowa praca przez internet
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Kompetencje miękkie w pracy, Perfekcyjna Asystentka
30Mar

Czas pandemii zmusił wielu z nas do pracy zdalnej. Często nie wiemy jak efektywnie współpracować z domu, dzielić się informacjami w szybki i łatwy sposób. Microsoft wyszedł z propozycją platformy Teams, dzięki której połączysz narzędzia do wspólnej edycji plików, sprawnej komunikacji czy planowania.

Czytaj całość
Jak zmienić przyzwyczajenia i złe nawyki
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
20Feb

Przyzwyczajenia i nawyki pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu, usprawniają nasze życie i czynią je łatwiejszym. I tak na przykład, sznurowanie butów w określony sposób, szczotkowanie zębów, czy ścielenie łóżka zaraz po wstaniu, towarzyszą nam jako stały element każdego dnia.

Czytaj całość
Dobre i złe strony pracy zdalnej - aspekty psychologiczne
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Perfekcyjna Asystentka, Kompetencje miękkie w pracy
4Feb

Obecnie coraz większa ilość pracodawców oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. Bardzo często jest to postrzegane przez kandydatów do pracy jako niewątpliwy plus. Jednak czy praca zdalna jest dla każdego? Aby odpowiedzieć na to pytanie spróbujmy przyjrzeć się psychologicznym aspektom takiej formy zatrudnienia.

Czytaj całość
Mnemotechniki czyli sposoby na szybkie zapamiętywanie
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
2Aug

Uczymy się przez całe życie, często to męczące i długotrwałe zajecie. Zadajemy sobie często pytanie: jak uczyć się szybciej? Okazuje się, że jest na to sposób! Mnemotechniki - znane już w starożytnej Grecji ułatwiają nie tylko zapamiętywanie ale także przechowywanie i przypominanie sobie informacji.

Czytaj całość
Efektywność w pracy
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
1Dec

Maksymalne wykorzystanie czasu pracy to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji pracownika. Efektywność prowadzi do wyrównania korzyści i strat firmy, a w większości przypadków generuje zyski. Pojęcie to bywa mylone z działaniem ,,na czas”, czyli jak najwięcej, jak najszybciej. Bycie efektywnym polega jednak na wykorzystaniu dostępnych nam zasobów w możliwie najlepszy sposób.

Czytaj całość
Inbox Zero - czy się sprawdza?
Kategoria: Kompetencje miękkie w pracy, Zarządzanie Czasem
27May

Wyobraź sobie, że wszystkie dokumenty jakie posiadasz wrzucasz do jednej szuflady, bez jakiegokolwiek podziału. Odnalezienie tego co jest potrzebne, akurat w danym momencie staje się bardzo czasochłonne i frustrujące. Z tego powodu segregujesz je odpowiednio. Podobnie jak w dokumentach, porządek w skrzynce mailowej przyspiesza i ułatwia pracę. 

Czytaj całość
Jak efektywnie zarządzać czasem. Krótki poradnik
Kategoria: Zarządzanie Czasem
4Feb

Jak często wypowiadasz słowa Nie mam czasu, Chciałbym żeby doba trwała więcej niż 24 godziny czy Znowu musiałem zarwać noc? - takie stwierdzenia spowodowane są zazwyczaj nie zbyt dużą ilością obowiązków ale właśnie brakiem dobrej organizacji czasu. Jak więc odpowiednio zarządzać swoim czasem, aby te zdania zniknęły raz na zawsze z naszego słownika? 

Czytaj całość
Macierz Eisenhowera – czyli narzędzie skutecznego zarządzania czasem
Kategoria: Zarządzanie Czasem
20Jan

Urwanie głowy. Każdy zna ten moment, kiedy dwie ręce i jeden umysł nie są w stanie podołać nawałowi pracy, a ostateczny deadline minął pięć minut temu. Jak sobie wtedy poradzić? Podstawą jest dobra organizacja swojego czasu i skuteczne zarządzanie sobą w czasie. 

Czytaj całość
Pomysł, który odmieni twoje życie
Kategoria: Zarządzanie Czasem, Perfekcyjna Asystentka
26Nov

Trzeba umieć dawać nawet bez powodu, w przeciwnym bowiem razie traci się wprawę w dawaniu.

Elias Canetti 

Czytaj całość
5 powodów, dla których warto wyznaczać sobie cele
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
31Oct

Każdy z nas dąży do sukcesu w dziedzinie zawodowej, rodzinnej czy finansowej. Często słyszymy o metodzie wyznaczania sobie celów. Jednak czy jesteśmy naprawdę świadomi, dlaczego warto wyznaczać sobie cele? Zapraszamy do zapoznania się z 5 powodami, dla których warto wyznaczać sobie cele.

Czytaj całość
Zabezpieczenie danych. Jak przechowywać dane na komputerze żeby ich nie stracić?
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Kurs Ochrona Danych Osobowych, Zarządzanie Czasem
19Aug

Dane, które przechowujemy na naszych komputerach są dla nas bardzo cenne i ważne. Nasze komputery, szczególnie te w pracy to kopalnia istotnych informacji.  Jeśli wszystko działa prawidłowo bardzo rzadko zwracamy uwagę na ich prawidłową archiwizację.  Warto jednak zabezpieczyć się przed bezpowrotną ich utratą, ponieważ we współczesnym świecie, często to one, a nie sprzęt stanowią największą wartość.

Czytaj całość
Metoda 5S: organizacja stanowiska pracy
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
23Jul

Zapraszamy do zapozanania się z metodyką 5S, która pokaże jak skutecznie organizować i zarządzać swoim stanowiskiem pracy.

Czytaj całość
Wykres Gantta w Excelu
Kategoria: Kurs Excel, Wykresy, Zarządzanie Czasem
8Jul

Wykres Gantta to graficzny sposób prezentacji danych, gdzie na osi poziomej umieszczamy czas, a na osi pionowej poszczególne procesy, których przebieg w czasie chcemy porównać, a same zadania są poziomymi kolumnami.

Czytaj całość
Zarządzam czasem czy czas mną? Wypełnij test i sprawdź czy umiesz zarządzać swoim czasem
Kategoria: Zarządzanie Czasem
4Jul

Zarządzanie czasem nie jest proste, – aby robić to skutecznie musimy nabyć takich umiejętności jak organizacja pracy i ustalanie priorytetów. Rozwiąż poniższy test i przekonaj się, czy potrafisz efektywnie zarządzać swoim czasem.

Czytaj całość
Zasady etyczne w zawodzie sekretarki i asystentki
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
2Jul

Każda grupa zawodowa od lekarzy po prawników posiada swoje wewnętrzne zasady zwane kodeksem etyki zawodowej. Nie inaczej jest w grupie zawodowej asystentek czy sekretarek. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zasadami etyki w pracy sekretarki i asystentki.

Czytaj całość
Kurs Perfekcyjna Asystentka - zarządzanie czasem
Kategoria: Perfekcyjna Asystentka, Zarządzanie Czasem
26Jun

Częścią szkolenia Perfekcyjna Asystentka jest moduł zarządzanie czasem. Przybliży on sposoby organizacji czasu pracy.

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Outsourcing
Kategoria: Zarządzanie Czasem
11Jun

W przypadku zarzadzania sobą w czasie outsourcing można rozumieć, jako zasadę: Nie bądź wszechstronny, bądź specjalistą.

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Stan flow
Kategoria: Zarządzanie Czasem
11Jun

Stan ten to stan umysłu, w którym tak bardzo angażujesz się w wykonywane zadanie, ze zapominasz o otaczającym Cię świecie i żyjesz danym zadaniem. Ze stanem tym wiąże się entuzjazm, a także dużo większa niż zazwyczaj efektywność pracy. 

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Zasada pierwszej godziny
Kategoria: Zarządzanie Czasem
11Jun

45 do 60 minut tyle według badań nasz mózg jest aktywny i skoncentrowany, a co za tym idzie wykonywanie pracy koncepcyjnej daje największe efekty. Dlatego też to właśnie pierwsza godzinę naszej pracy warto jak najlepiej i wydajniej zagospodarować. 

Czytaj całość
Zarządzanie czasem - Zasada pierwszej fizycznej czynności
Kategoria: Zarządzanie Czasem
10Jun

Bywa, że trafiają nam się zadania, które są nudne lub trudne, lub nielubiane. Bywa też, że trafiają nam się zadania, które są i nudne, i trudne i nielubiane. 

Czytaj całość
Jak zarządzać sobą w czasie? Poznaj 5 efektywnych technik
Kategoria: Zarządzanie Czasem
5Jun

Jesteśmy niewolnikami wskazówek zegara, więźniami kalendarzy, gońcami kont bankowych. - Jean Anouilh

Przeczytaj wskazówki naszego eksperta i dowiedz się jak nie byc niewolnikiem czasu oraz jak skutecznie zarzadzać sobą w czasie. 

Czytaj całość
Szkolenie Zarządzanie Czasem - Technika Pomodoro
Kategoria: HR a proces szkoleniowy, Zarządzanie Czasem
6Dec

Aby zacząć korzystać z tej techniki o tajemniczej nazwie, wystarczy mieć pod ręką kartkę, długopis i czasomierz kuchenny lub minutnik (w zasadzie, możemy skorzystać z czegokolwiek co wyda dźwięk po 25 minutach). 

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl