GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównapomiędzy namiZawód asystentka- praktyczne aspekty. Wywiad z Panią Kamilą z Amway Polska Sp. z o.o.

Zawód asystentka- praktyczne aspekty. Wywiad z Panią Kamilą z Amway Polska Sp. z o.o.


Kategoria: Wywiad
9Jul

Zawód asystenta czy asystentki ma długą tradycję. Jego historia sięga czasów starożytnych – na przestrzeni wieków wymagania i umiejętności, które są cenione przez pracodawców, a także sama rola tego zawodu ewaluowała. Zapraszamy do lektury wywiadu z Panią Kamilą Stryszowską, asystentką w Amway Polska Sp. z o.o., w którym poznają Państwo aktualne tajniki zawodu asystentki.

Pytanie: Jak długo pracuje Pani na stanowisku asystentki/ sekretarki? Czy uważa Pani, że na przestrzeni ostatnich lat postrzeganie tego zawodu oraz potrzebne do jego wykonywania kompetencje się zmieniły?

Odpowiedź: Na stanowisku pracuję niecały rok i jak najbardziej uważam, że postrzeganie tego zawodu na przestrzeni czasu zmieniło się: pozycja ta zyskała większy prestiż. Wymaga wysoko rozwinętych kompetencji interpersonalnych oraz umiejętności zachowania „biurowego savoir vivru”.


Pytanie: Jakie obecnie kompetencje uważa Pani za kluczowe na stanowisku asystentki/ sekretarki?

Odpowiedź: Oprócz wyżej wymieninych umiejętności interpersonalnych, istotne jest także umiejętne zarządzanie soba w czasie. Wyznaczanie priorytetów i sukcesywne ich wykonywanie pozwala na większą efektywność. Dodatkowo ważna jest umiejętność pracy pod presją szefa, czasu, czy też radzenie sobie ze stresem w nagłych sytuacjach.

Pytanie: Czy uważa Pani, że osoby pracujące na stanowisku asystentki/ sekretarki powinny uczestniczyć w szkoleniach?

Odpowiedź: Tak, można dowiedzieć się jak radzić sobie w różnych sytuacjach oraz dowiedzieć się jakie sposoby, czy techniki są wykorzystywane i pomocne na tym stanowisku.


Pytnia: Co skłoniło Panią do udziału w szkoleniu Perfekcyjna Asystenka oraz zdecydowało o wyborze szkolenia w Cognity?

Odpowiedź: Do tego wyboru skłoniła mnie dłogoletnia, udana  współpraca mojej firmy, właśnie z centrum szkoleniowym Cognity.

Pytanie: Jak odbyte szkolenie pomogło Pani w wykonywaniu obowiązków? Które z umiejętności okazały się najbardziej przydatne w pracy?

Odpowiedź: Najbardziej pomocne elementy szkolenia to analiza swojej wypowiedzi na forum. Dzięki temu wiem nad czym popracować np. przed ważną prezentacją. W wykonywaniu swoich obowiązków pomagają także techniki wyznaczania priorytetów, dzięki temu udaje się uniknąć zostawiania ważnych zadań na ostatnią chwilę.

Pytanie: Jakie Pani zadaniem umiejętności warto doskonalić, aby być perfekcyjną asystentką?


Odpowiedź: Profesjonalizm, perfekcjonizm. Umiejętność wyznaczania priorytetów.

Pytanie: Czym Pani zdaniem powinny się cechować szkolenia prowadzone dla asystentek/sekretarek?

Odpowiedź: Treść i przekaz szkolenia powinny nawiązywac nie tylko do technik zarządzania czasem, czy znajomości obsługi komputerowych programów biurowych. Istotnym elementem są także umiejętności interpersonalne, ponieważ w tej pracy trzeba sprytnie umieć radzić sobie w kontaktach z innymi ludźmi.

Pytanie: Jakie zadania/ obowiązki uważa Pani za najtrudniejsze w zawodzie asystenki/sekretarki?

Odpowiedź: Umiejętnośc radzenia sobie z zadaniami zleconymi przez szefa oraz sprawne wykonywanie swoich stałych zadań tak, aby i jedne i drugie były zrobione jak najlepiej oraz we właściwym czasie. To właśnie sprawia, że praca na tym stanowisku bez odpowiednich umiejętności potrafi być naprawdę trudna.

Pytanie: Czy mogłaby Pani przekazać kilka dobry rad dla osób, które dopiero zaczynają prace w tym zawodzie?

Odpowiedź: Cierpliwość, dystans i korzystanie z wszelkich możliwych technik ze szkolenia.

Zainteresowany realizacją szkoleń zamkniętych z zakresu Perfekcyjnej Asystenki, Zarządzania Czsem, prezentacji w MS PowerPoint zapraszamy do zapoznania się z procesem realizacji szkoleń zamkniętych w Cognity.

Zapraszamy też do lektury pozostałych wywiadów przeprowadzonych z trenerami i ekspertami Cognity oraz naszymi Klientami:

Osobą zainteresowanym pracą sekretarki/sekretarza lub asystentki/asystenta polecamy również lekturę:

 
oraz na szkolenia:

Nasze szkolenia realizujemy również w języku angielskim - SZCZEGÓŁY


Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl