GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzy
MENU
Formularz bez Visual Basic for Applications
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
22Jun

Dzisiaj przychodzimy do Was z pewną funkcjonalnością, która wydawać by się mogło, była zarezerwowana tylko dla najbardziej zaawansowanych użytkowników Microsoft Excel. Mowa o formularzach – czyli dodatkowych oknach do wygodnego wpisywania i przeglądania danych. Aby osiągnąć efekt formularza użytkownicy sięgają po makra – czyli dodatkowy język Visual Basic for Applications (VBA), w którym za pomocą formantów można zbudować formularz do tabeli. Stworzenie w pełni pracującego formularza z opcją edycji rekordów, nawigowania po rekordach wymaga niemałego doświadczenia. Dzisiaj pokażemy jak w prosty i szybki sposób zrobić formularz bez konieczności pisania nawet 1 linii kodu w makro.

Czytaj całość
Formatowanie ikonami w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
15Jun

Dzisiaj pokażemy wam, jak w prosty sposób sprawić, aby nasze raporty  były bardziej atrakcyjne. Przykładowo – chcę, aby stan został zaakcentowany przez ikonę „zatwierdzono – ok” lub symbol telefonu. Chcemy, aby pracownik od razu miał czytelną informację, że sprawa jest zamknięta lub konieczna jest jego interwencja, w formie wykonania telefonu. Rezultat jakiego oczekujemy, to zamiennie ikony, które dodatkowo będą zmieniały kolor na zielony lub czerwony, w zależności od przekazu.

Czytaj całość
Blokada wpisywania duplikatów w Excelu
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
8Jun

Jedną z funkcji, którą kursanci najchętniej wynoszą ze szkoleń i od razu wprowadzają do swoich tabel, jest opcja sprawdzania poprawności danych, która chroni przed podaniem wartości wykraczających poza oczekiwany przez nas zbiór, czy zakres.

Czytaj całość
Kwota spłaty pożyczki w MS Excel
Kategoria: Analiza danych, Samouczek Excel , Kurs Excel
1Jun

Ostatnio wiele się dzieje w strefie kredytów, podwyżki stóp procentowych, drożejące raty, dlatego dzisiaj zapoznamy się dokładnie z jedną z funkcji finansowych PMT, która oblicza kwotę spłaty pożyczki – przy prostym założeniu stałych spłat i niezmiennej stopie procentowej.

Czytaj całość
Obliczenia czasu z udziałem finansów
Kategoria: Analiza danych, Kurs Excel, Samouczek Excel
25May

Obliczenia z użyciem dat w Microsoft Excel stanowią dość obszerne zagadnienie. W  tym artykule skupimy się na przykładach, które sprawiają najwięcej problemów np. w  naliczaniu czasu pracy, obliczaniu wypłat. Trudności powoduje sytuacja, w której podczas obliczeń mieszają się różne jednostki, przykładowo czas wyrażony w godzinach lub minutach mnożony przez walutę – złotówki.

Czytaj całość

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl