GWARANTOWANE TERMINY
Jesteś tutaj: strona głównastrefa wiedzyProduct Manager – obowiązki i predyspozycje do pracy w tym zawodzie
MENU

Product Manager – obowiązki i predyspozycje do pracy w tym zawodzie


Kategoria: Literatura specjalistyczna
12Dec

Osoba z jakimi kompetencjami może kandydować na stanowisko Product Managera? Czym charakteryzuje się ten zawód oraz jakie są wymagania, by podołać wyzwaniom stawianym w tej branży? W tym artykule przedstawiono jakie są główne zadania oraz oczekiwania wobec Product Managera.

Do głównych zadań Product Managera zazwyczaj należą:

  • gromadzenie danych na temat klientów oraz ich potrzebach,
  • tworzenie pomysłów na nowe produkty,
  • wykonywanie analiz dotyczących sytuacji i trendów rynkowych,
  • opracowanie planów rozwoju danego produktu,
  • wdrażanie strategii produktu,
  • tworzenie planów sprzedaży,
  • obserwacja konkurencji i analiza ich produktów,
  • przygotowanie analiz finansowych,
  • udoskonalanie i modernizacja aktualnych produktów,
  • opracowanie rozwiązań dla występujących problemów, wad produktu.

Kandydat na to stanowisko powinien posiadać wykształcenie wyższe, znać daną branżę oraz produkt, posiadać wiedzę z zakresu marketingu, sprzedaży, ryzyka rynkowego. Optymalnie, gdyby przyszły PM cechował się wysokimi zdolnościami komunikacyjnymi, umiejętnością pracy w zespole, zdolnościami zarządczymi, czy odpornością na stres. Ważna jest samodyscyplina, strategiczne myślenie oraz umiejętność ponoszenia wszelkich konsekwencji. Przydatne mogą okazać się również: kreatywność, inspiracja całego zespołu oraz motywacja do działania.

Jeśli uważasz, że sprawdziłbyś się w tej profesji i chciałbyś poczynić pierwsze kroki do osiągnięcia swojego celu bądź pracujesz w tej branży i poszukujesz cennych wskazówek, świeżego spojrzenia na zagadnienia, z którymi masz do czynienia na co dzień, to zapraszamy na szkolenie Product Management.

Nasi eksperci zadbają o przekazanie kwintesencji wiedzy z zakresu wprowadzania nowego produktu na rynek, badania potrzeb konsumentów, efektywnego wykorzystania analizy oraz zarządzania sprzedażą stworzonych produktów.

Jak już wspomniano, Product Manager jest osobą, która posiada cechy osoby wszechstronnej, dlatego decydując się na pracę w takim zawodzie warto rozważyć także zdobywanie kompetencji, m.in. w:

Uczymy się przez całe życie także po zakończonym szkoleniu można również sięgnąć po literaturę, która będzie źródłem do wyznaczenia nowych ścieżek rozwoju oraz stworzenia innowacyjnych modeli biznesowych. Cognity poleca:

✔ Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur

Pozycja ta przedstawia jak wykorzystać szablon Business Model Canvas do analizy i tworzenia pomysłów na produkt. Dostarcza wiele przydatnych wskazówek i przykładów modeli biznesowych słynnych usług i produktów. Informacje przekazane w nowatorski sposób, który ułatwia zrozumienie oraz zapamiętanie cennej wiedzy przydatnej w każdej firmie.

Wybrani Klienci:

Ten serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.
Więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj
Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie wyświetlała się ponownie
Cognity.pl