cognity

Dlaczego certyfikat jest ważny? Jakie certyfikaty warto posiadać?

O czym warto pamiętać, wybierając firmę szkoleniową? Przede wszystkim o certyfikacie! Nie zawsze po ukończonym szkoleniu otrzymujemy profesjonalny dokument, który potwierdza nasze nowo zdobyte kompetencje. Ważne również, aby zawierał konkretne informacje oraz wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS), dzięki czemu zyskuje realną wartość na rynku pracy.

11 lipca 2023
blog

Po ukończeniu szkolenia w Cognity każdy z uczestników otrzymuje imienny certyfikat w dwóch językach: polskim i angielskim, na którym znajduje się pełna nazwa kursu, jaki ukończył. Certyfikat opatrzony jest numerem wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) numer 2.12/00238/2015. Jest to gwarancja wysokich standardów organizacyjnych oraz merytorycznych szkoleń Cognity. Stanowi on również potwierdzenie zdobytych umiejętności i jest istotnym elementem w CV.

Najbardziej cenione przez pracodawców są certyfikaty potwierdzające konkretne umiejętności, które mogą okazać się przydatne na danym stanowisku pracy. Trzeba pamiętać, że certyfikat to nie tylko dokument, ale przede wszystkim szansa na awans lub wymarzoną pracę, a co za tym idzie lepsze wynagrodzenie. Według analiz rynkowych osoby stale poszerzające swoją wiedzę oraz zdobywające nowe umiejętności zarabiają do 30% więcej niż pracownicy, którzy nie podejmują takiego wysiłku. Certyfikaty są dla pracodawców dowodem zaangażowania i chęci rozwoju osobistego.

Certyfikaty ułatwiają również przekwalifikowanie się i zmianę branży na bardziej dochodową lub gwarantującą stabilniejsze warunki zatrudnienia.

Najpopularniejszymi certyfikatami poszukiwanymi obecnie na ryku są oczywiście te, potwierdzające umiejętności obsługi MS Excel. Nie bez powodu przyjęło się mówić, że cały system finansowany opiera się na tym właśnie narzędziu.

Zapraszamy na certyfikowane szkolenia z MS Excel:

Branża IT również prężnie się rozwija i poszukuje nowych pracowników, warto więc mieć w swoim CV certyfikaty z SQL:

Analiza danych to kolejna branża, w której liczą się umiejętności. Coraz więcej danych na serwerach firm to szansa na atrakcyjne stanowiska pracy, o które można zawalczyć z odpowiednim certyfikatem:

Obecnie rynek pracy ulega intensywnym przemianom, warto więc zainwestować w certyfikowane szkolenia z platform do komunikacji zdalnej:

Jeżeli nie wiesz jaki kurs będzie dla Ciebie najlepszy, skontaktuj się z naszymi konsultantami. Pomogą Ci w wyborze najlepszego szkolenia dla branży, w której pracujesz lub chcesz pracować w przyszłości.

icon

Formularz kontaktowyContact form

Imię *Name
NazwiskoSurname
Adres e-mail *E-mail address
Telefon *Phone number
UwagiComments